Strona główna | Wstecz

17 grudnia 2014, środa, 18.30, Sala Koncertowa

WEST SIDE STORY
Projekcja filmu w reżyserii ROBERTA WISE’A i JEROME’A ROBBINSA
JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Nagrodzony dziesięcioma Oscarami najsłynniejszy musical w dziejach kina. Ponadczasowa opowieść o miłości Romea i Julii przeniesiona w realia amerykańskich przedmieść lat 50. Dwoje młodych ludzi, przeżywających swą pierwszą miłość, wmieszanych zostaje w porachunki gangów, które prowadzą do tragedii. Wzruszająca historia, wspaniała muzyka Leonarda Bernsteina i niezapomniane piosenki.



12 listopada 2014, środa, 18.30, Sala Koncertowa

KOMEDA, KOMEDA
Projekcja filmu w reżyserii NATASZY ZIÓŁKOWSKIEJ-KURCZUK
JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Film o wybitnym kompozytorze muzyki filmowej. W obrazie znalazły się materiały archiwalne, fragmenty filmów z muzyką Komedy, jak również oryginalne sekwencje animowane autorstwa Piotra Dumały. Komedę wspominają m.in.: Roman Polański, Andrzej Wajda, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jerzy Milian, Michał Urbaniak, a także siostra kompozytora oraz koledzy z czasów szkolnych i z okresu studiów lekarskich na Akademii Medycznej w Poznaniu.



22 października 2014, środa, 18.30, Sala Koncertowa

GUCZA! POJEDYNEK NA TRĄBKI
Projekcja filmu w reżyserii DUŠANA MILIĆA

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Gucza – najsłynniejszy na świecie festiwal gry na trąbce. Tu odbywają się niezapomniane pojedynki trębaczy, podczas których muzyka staje się orężem w walce o honor i sławę. Tym razem pojedynek będzie wyjątkowy. Młody cygański chłopak – Romeo – postanawia udowodnić ojcu pięknej Julianny, że, choć ma ciemną skórę, zasługuje na miłość jego córki. Musi jednak pokonać w grze na trąbce najsłynniejszego trębacza w Serbii. Prawdziwie bajkowa historia pięknej miłości opowiedziana w gorącym bułgarskim stylu, pełna porywającej muzyki i poczucia humoru.



24 września 2014, środa, 18.30, Sala Koncertowa
BUENA VISTA SOCIAL CLUB
Projekcja filmu w reżyserii WIMA WENDERSA

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Film dokumentalny poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Kamera poszukuje lokalu, w którym odbywały się koncerty, pokazuje współczesne życie dawnych gwiazd, rejestruje wywiady. Momentem kulminacyjnym jest koncert weteranów w nowojorskim Carnegie Hall.



8 sierpnia 2014, piątek, g.18.30, Sala Koncertowa

UPIÓR W OPERZE
Projekcja musicalu w reżyserii JOELA SCHUMACHERA
z muzyką ANDREW LLOYDA WEBBERA

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Ekranizacja słynnego musicalu Andrew Lloyda Webbera i Richarda Stilgoe, opartego na powieści Gastona Lerouxa. Historia człowieka o przerażającej twarzy, który zamieszkuje piwnice paryskiej opery.



11 lipca 2014, piątek, g. 18.30, Sala Koncertowa

KWARTET
projekcja filmu w reżyserii DUSTINA HOFFMANA

MONIKA RUDKOWSKA słowo wstępne

W domu spokojnej starości dla śpiewaków operowych organizowany jest koncert. Zakłóca go przyjazd niepoprawnej diwy, byłej żony jednego z rezydentów. Pełen czułości i humoru film – chwalony przez krytykę debiut reżyserski znakomitego Dustina Hoffmana – jest piękną opowieścią o jesieni życia.



11 czerwca 2014, środa, g. 18.30, sala koncertowa

SZALONE SERCE
projekcja filmu w reżyserii SCOTTA COOPERA

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Film opowiada historię przebrzmiałego piosenkarza i kompozytora muzyki country – Bada Blake’a (w tej roli Jeff Bridges) – który jest alkoholikiem. Gdy na jego drodze staje ambitna dziennikarka Jean (Maggie Gyllenhaal), Bad postanawia zmienić swoje życie.



21 maja 2014, środa, g. 18.30, sala koncertowa

AMALIA, KRÓLOWA FADO
projekcja filmu w reżyserii CARLOSA COELHO DA SILVY

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Film jest poruszającą historią życia Amálii da Piedade Rodrigues - jednej z największych indywidualności muzycznych wszech czasów. Dzięki swemu talentowi i charyzmie Amalia rozsławiła fado na całym świecie. Porównywano ją do Edith Piaf i Billy Holiday. Jej niezwykły magnetyzm i naturalny czar z jednakową siłą zachwycały na światowych scenach.



9 kwietnia 2014, środa, g. 18.30, sala kameralna

XXII ŚWIĘTOKRZYSKIE DNI MUZYKI
KILKA PYTAŃ O SŁYSZENIE ŚWIATA

Pokaz przedpremierowy
MAJA BACZYŃSKA reżyseria

Pierwszy w Polsce pełnometrażowy dokument muzyczny poświęcony młodemu pokoleniu kompozytorów, z których każdy obdarzony jest barwną osobowością i prezentuje w swojej twórczości inny styl muzyczny. Wywiady z kompozytorami i wykonawcami zostały uzupełnione o fragmenty ich utworów, filmowe impresje, wizualizacje, a także filmową opowieść o codziennym życiu młodych twórców.

Wstęp na podstawie zaproszeń - do odbioru w kasie Filharmoni Św. od 28 III


2 kwietnia, środa, g. 18.30, sala kameralna

XXII ŚWIĘTOKRZYSKIE DNI MUZYKI
TATA ZZA ŻELAZNEJ KURTYNY

KRZYSZTOF RZĄCZYŃSKI reżyseria
Film dokumentalny poświęcony ANDRZEJOWI PANUFNIKOWI.

BEATA BOLESŁAWSKA słowo o filmie

DANIEL CICHY promocja monografii B. Bolesławskiej „Panufnik” (wyd. PWM)

Dokument opowiada o kompozytorze i dyrygencie Andrzeju Panufniku, który uciekł z kraju opanowanego przez reżim komunistyczny, aby na nowo zbudować karierę. Narratorem filmu Krzysztofa Rzączyńskiego jest syn kompozytora, który powodowany miłością i tęsknotą poszukuje śladów ojca, tropi polską historię rodziny. Odwiedza Polskę, gdzie poznaje konteksty i motywy decyzji ojca. Ten ciekawy film ma dwóch ujmujących bohaterów.

Wstęp na podstawie zaproszeń - do odbioru w kasie Filharmoni Św. od 28 III


5 marca 2014, środa, g. 18.30, sala koncertowa

MOGILIANI, PASJA TWORZENIA
w reżyserii MICKA DAVISA

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Film jest z jednej strony historią rywalizacji pomiędzy Modiglianim (Andy Garcia), a Picassem (Omid Djalili) – dwoma błyskotliwymi, aroganckimi i wściekle zazdrosnymi o swoją pozycję malarzami. To również opowieść o największej tragicznej historii miłosnej w dziejach sztuki. Jeanne Hébuterne (Elsa Zylberstein) była piękną młodą katoliczką, której jedyną winą – w oczach jej ojca – było to, że zakochała się w Modiglianim, człowieku o żydowskich korzeniach.


12 lutego 2014, środa, g. 18.30, sala koncertowa

PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO
w reżyserii BILLIEGO WILDERA

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Pół żartem, pół serio niczym zapomniany konwenans, wciąż czarowny w swoim staroświeckim uroku, śmieszy, wzrusza, ciekawi. Komedia Wildera złamać może wciąż niejedno, zakochane w kinie, serce.


22 stycznia 2014, środa, g. 18.30, sala koncertowa

PAN OD MUZYKI
w reżyserii CHRISTOPHE’A BARRATIERA

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Bohaterem filmu jest niespełniony, zakompleksiony muzyk z ksywą „Łysol”, który podejmuje pracę w szkole dla trudnych dzieci. W miejscu o znamiennej nazwie "Dno stawu", gdzie na agresję odpowiada się agresją, zakłada chór, aby dotrzeć do serc i umysłów małych łobuziaków. Pan od muzyki to dzieło wyjątkowe, wciągające od pierwszej do ostatniej minuty, zawierające szczyptę humoru i garść sentymentalizmu.



ARCHIWUM

Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012


góra góra



   O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 - Grabka.