Strona główna | Imprezy zewnętrzne

Uprzejmie informujemy, że organizatorem niżej wymienionych imprez
nie jest Filharmonia Świętokrzyska.
W związku z tym Filharmonia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany programów,
terminów lub odwołanie poszczególnych imprez.4 grudnia 2023, godz. 18.00, Sala koncertowa

POLSKO-CHORWACKA GALA TERESY WERNER I GORANA KARANA

POLSKO-CHORWACKA GALA TERESY WERNER I GORANA KARANA
Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Teresy Werner i Gorana Karana. Piosenki prosto z rozgrzanego słońcem wybrzeża Adriatyku, połączone z polskim pięknem i wdziękiem. To wszystko tworzy romantyczny muzyczny duet, który pozostaje na długo w pamięci i sercach widzów.

Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła po nagraniu takich hitów jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała", czy "Kocham swoje morze". Jej kompozycje oraz teledyski są emitowane na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Dotychczas w dorobku artystki ukazało się kilka płyt CD oraz DVD. Pierwszy album "Spełnić Marzenia" uzyskał status Platynowej Płyty. Obecnie Teresa Werner promuje swój najnowszy album pt. "Sekret miłości".

Goran Karan rozpoczął swoją karierę muzyczną na początku lat 80. grając w takich zespołach jak: Epicentre, The Ninth Circle, Zippo oraz jako lider rockowego zespołu Big Blue. W 1997 roku zdecydował się rozpocząć karierę solową. Pod koniec 1998 roku zagrał główną męską rolę w sztuce Rock It wystawianej w teatrze Ronacher w Wiedniu. W 1999 roku wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany Kao da te ne volim, który powstał we współpracy z jednym z najwybitniejszych chorwackich kompozytorów Zdenkiem Runjiciem. Album szybko uzyskał status platynowej płyty, a Goran Karan zaczął podbijać chorwackie radia, gazety i telewizje. W 2000 roku został wybrany na reprezentanta Chorwacji na Konkursie Piosenki Eurowizji gdzie zajął 9 miejsce. Laureat prestiżowej chorwackiej nagrody Porin w kategoriach: Najlepszy męski wokal, Najlepszy album muzyki pop oraz Najlepsza współpraca (duet z Oliverem Dragojevicem). Jest współautorem musicalu "Naša bila štorija", który napisał wraz z Nenadem Ninčevićem, znanym ze współpracy z największymi gwiazdami muzyki chorwackiej.

Na koncercie nie zabraknie przepięknych duetów Teresy Werner i Gorana Karana!

Organizator: P.P.H.U. "ESKA" Sp. z o.o.

kup bilet on-line


5 grudnia 2023, wtorek, godz. 19.00, Sala koncertowa

BALET KOPCIUSZEK
KIEV BALLET A. STOYANOV

BALET KOPCIUSZEK KIEV BALLET  A. STOYANOV
Przepiękna bajka Charles’a Perrault opowiadająca o skromności i pysze, dobru i złu, nagrodzie i karze.
To dobrze znana opowieść o ubogiej dziewczynie zwanej Kopciuszkiem, prześladowanej przez macochę i złośliwe siostry przyrodnie. Macocha wraz z córkami pojechała na wystawny bal do pałacu królewskiego. Zjawia się tam również odrzucona przez rodzinę Kopciuszek, która tuż po północy w pośpiechu opuszcza pałac gubiąc przy tym pantofelek. Książę ze znalezionym pantofelkiem jeździ po Królestwie szukając właścicielki i odnajduje ją w domu Macochy. Ku wielkiemu niezadowoleniu sióstr, pantofelek pasuje na nogę Kopciuszka – to szczęśliwy finał bajki.
Balet Kopciuszek w wykonaniu artystów Baletu Kijowskiego pod dyrekcją Alexandra Stoyanova ujmuje widzów wielkim kunsztem tanecznym, umiejętnością przekazywania emocji i budowania bajkowego klimatu, który na długo zostaje w sercach widzów, tych najmłodszych i tych dorosłych.

Bilety w cenie od 130 zł. są do nabycia: w kasie Filharmonii, on line, kupbilecik.pl, biletyna.pl, ebilet.pl

Organizator: Filip Premium Sp.z o.o. Agencja Artistic

kup bilet on-line


UWAGA!!!
Koncert przeniesiony na 17 grudnia, godz. 18.00, Sala koncertowa

22 października 2023, niedziela, godz. 18.00, Sala koncertowa

Koncert Wiedeński
W świecie operetki

Orkiestra Królewska
Adam Wagner dyrygent, skrzypce solo

Paulina Janczaruk sopran
Justyna Gęsicka mezzosopran
Nazar Tatsyshyn tenor
Andrzej Witlewski bas
Soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie
Paweł Świętorecki konferansjer

Woytek Mrozek producent

Koncert Wiedeński
W świecie operetki
Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana. Tegoroczny koncert w wykonaniu światowej Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego skrzypka i dyrygenta dr Adama Wagnera – wieloletniego koncertmistrza Filharmonii Ślaskiej, Sinfonii Varsovii, Tokyo Mozart Players, Penderecki Festival Orchestra, Jenaer Philharmoniker a także współpracował z artystami takimi jak: Yehudi Menuhin, M. Rostropowicz, Sh. Mintz, Y. Mashmet, M. Maiski i wielu innych. Koncertował w Europie, Afryce, USA, Japonii, na Tajwanie, w Korei Południowej, Malezji, Chinach, Rosji, Ukrainie i Meksyku. Gra na włoskich skrzypcach z XVIII wieku. Orkiestrze towarzyszyć będą europejskiej klasy soliści międzynarodowych scen. Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Wśród solistów usłyszą Państwo znakomitą polską sopranistkę Paulinę Janczaruk solistkę polskich scen operetkowych, laureatkę wielu prestiżowych nagród. Justyna Gęsicka mezzosopran. Jej niezwykły głos, muzykalność jak i wyjątkowe interpretacje przeniosą słuchaczy w czasy Johanna Straussa. Artystka jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Tenor Nazar Tatsyshyn – zwycięzca kilkunastu międzynarodowych konkursów wokalnych i ulubieniec polskiej publiczności. Artysta współpracuje z Operą Narodową w Budapeszcie. To niezaprzeczalnie światowa barwa tenora, który zachwyca każdą publiczność. Andrzej Witlewski aktor i solista, posiadający silnie i pięknie brzmiący bas. Artysta współpracuje z wieloma polskimi teatrami. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie.
W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radezki, walc Nad pięknym modrym Dunajem, Wiedeńska krew, czy Odgłosy wiosny, a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arię Adeli, Kuplety Orlowskiego, arię Olimpii, Czardasz Sylvi, Kuplety Barinkaya, Wielka sława to żart, Graj Cyganie, Artystki z variete, Ach jam pocałunki kradł, pieśń Boniego, przebój Jana Kiepury Brunetki Blondynki R. Stolza, a także duety wszechczasów, m.in. Usta milczą dusza śpiewa, Jakże mam Ci wytłumaczyć, Jedź do Verasdin, Co się dzieje oszaleję, W rytm walczyka, Tłumy Franków z Księżniczki Czardasza, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa jak i współczesną publiczność. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: O sole mio, Funikuli-Funikula, O Surdato N’namurato oraz wiele innych muzycznych niespodzianek.

Charakterystycznym dla koncertów Orkiestry Królewskiej z wymienionymi solistami jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony z mistrzowskim opanowaniem sztuki wokalnej, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata operetki. Koncert poprowadzi znakomity polski konferansjer Paweł Świętorecki, który jest zakochany w przebogatym świecie operetki.

Zapraszamy na ten niepowtarzalny i nie mający sobie równych wiedeński wieczór!

Bilety do nabycia w kasie i na stronie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz na www.kupbilecik.pl, www.bilety24.pl, www.biletyna.pl

Organizator: Agencja AVIP

kup bilet on-line


27 grudnia 2023, godz. 19.30, Sala koncertowa

Muzyka Zespołu Rammstein Symfonicznie

Muzyka Zespołu Rammstein Symfonicznie
FEUER FREI!
Po raz pierwszy w historii masz możliwość usłyszeć na żywo wybuchowe hity zespołu Rammstein połączone z wielowymiarowym brzmieniem orkiestry symfonicznej na koncercie "Muzyka Zespołu Rammstein Symfonicznie".
To, co wydarzy się na tym epickim koncercie, będzie tematem Twoich opowieści jeszcze długo po koncercie, ponieważ tego wieczoru wszystko jest dozwolone: muzyka Rammstein i szaleństwo, które rozegra się na scenie, tylko zachęca do krzyku, śpiewu, tańca i naprawdę otwiera energię, która przeniknie całą salę koncertową.

Nie możemy doczekać się tego wyjątkowego wydarzenia, gdzie ponad 90 minut magii muzyki Rammstein sprawi, że zapomnisz o całym świecie i całkowicie oddasz się tej eksplozywnej dawce energii. Uczucia, które przeżyjesz tego wieczoru, pozostaną z Tobą na zawsze - będzie to moment, który zapisze się głęboko w Twojej pamięci.

Możesz spotkać niektórych ze swoich starych przyjaciół na tym koncercie, ponieważ muzyka Rammstein zjednoczyła miliony serc na całym świecie. Co więcej, być może poznasz nowych przyjaciół, którzy podobnie jak Ty zobaczą spektakl teatralny z kostiumami, efektami, dekoracjami i piosenkami, które zmieniły historię muzyki rockowej.

Dlaczego więc warto wybrać się na ten koncert?
1. Usłyszeć eksplozywne hity Rammstein na żywo w połączeniu z potężnym brzmieniem orkiestry symfonicznej
2. Poczuć euforię jedności z pełną salą podobnie myślących ludzi, śpiewających "DU! DU HAST! DU HAST MICH!»
3. Wypełnić się energią i napędem potężnego rocka industrialnego, a jednocześnie stać się częścią wykwintnej sztuki symfonicznej
Pamiętaj, że liczba biletów jest ograniczona. Im dłużej zwlekasz, tym więcej najlepszych miejsc się rozchodzi!

Organizator: Royal Tributes

kup bilet on-line


4 stycznia 2024, godz.19.00, Sala koncertowa

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - San Remo na Bis

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - San Remo na Bis
Wiadomo, że najpiękniejsza jest muzyka włoska – nie tylko opery Gioacchina Rossiniego, Giuseppe Verdiego czy Giacoma Pucciniego, ale też utwory z repertuaru Adriana Celentano, Al Bano, Andrei Bocellego, Drupiego (a to zaledwie początek alfabetu!). Muzyka włoska to także Festiwal w San Remo, którego złoty okres przypadł na lata 60. i 70., zaś niejedna gwiazda rozbłysła na tamtejszym niebie, rozpoczynając swoją karierę na brzegu Morza Śródziemnego: Toto Cutugno, zespół Il Volo... No ale czyż można się dziwić, że takie melodie powstają pod słońcem Toskanii, na falach laguny weneckiej, w cieniu Colosseum, pośród zaułków Neapolu? I my też chcemy zaprosić Państwa na ten magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii, skąpany w śpiewności języka włoskiego, z udziałem zagranicznych wokalistów – odtworzymy tam razem atmosferę najsłynniejszych koncertów w San Remo. Pomogą w tym przeboje takie jak „Quando, quando", „Felicità", „Miserere", „Parole, parole", z których większość opowiada o miłości, bo wiadomo – jak piosenka włoska, to „Grande amore" (ten utwór też zabrzmi podczas naszego koncertu). A zatem – startujemy do Italii!
Repertuar:
1. „Parole, parole" (Giovanni Ferio - Giancarlo del Re) z repertuaru Dalidy
2. „Tu vuò fà l'americano" (Renato Carosone – Nicola Salerno) z repertuaru Renata Carosone
3. „Il mondo" (Jimmy Fontana, Lilli Greco, Carlo Pes – Gianni Meccia) z repertuaru Jimmy'ego Fontany
4. „Quando, quando, quando" (Tony Renis – Alberto Testa) z repertuaru Tony'ego Renisa i Michaela Bublé
5. „Libertà" (Springbock, L.B.Horn – Willy Molco, Romina Power, Vito Pallavicini) z repertuaru duetu Al Bano & Romina Power
6. „24000 baci" (Adriano Celentano, Ezio Leoni - Lucio Fulci, Piero Vivarelli) z repertuaru Adriana Celentano
7. „Vivere con te" (Charles Aznavour – Charles Aznavour, Giulio Rapetti) z repertuaru Charlesa Aznavoura
8. „Ti Amo" (Umberto Tozzi, Giancarlo Bigazzi) z repertuaru Umberta Tozziego
9. „Felicità" (Dario Farina, Gino De Stefani – Cristiano Minellono) z repertuaru duetu Al Bano i Romina Power
10. „Grande amore" (Ciro Esposito – Francesco Boccia) z repertuaru „Il Volo"
11. „Mamma Maria" (Dario Farina – Cristiano Minellono) z repertuaru „Ricchi e Poveri"
12. „Volare" (Domenico Modugno – Franco Migliacci) z repertuaru Domenica Modugno
13. „Che sarà" (Jimmy Fontana, Carlo Pes, Italo Greco – Franco Migliacci) z repertuaru José Feliciano i „Ricchi e Poveri"
14. „Gloria" (Umberto Tizzi, Giancarlo) z repertuaru Umberta Tozziego
15. „Senza una donna" (Zucchero) z repertuaru Zucchero
16. „Guarda che luna" (Walter Malgoni) z repertuaru Freda Buscaglione


1. „Perfect Symphony" (Matthew Sheeran, Anna Rusconi – Matthew Sheeran, Anna Rusconi, Marco Guazzone) z repertuaru Eda Sheerana i Andrei Bocellego
2. „Susanna" (Ferdi Lancee – Sergio Caputo, Michele del Prete) z repertuaru Adriana Celentano
3. „Miserere" (Zucchero) z repertuaru Zucchero i Luciana Pavarottiego
4. „Amore no" (Toto Cotugno – Miki Del Prete, Cristiano Minellono) z repertuaru Tota Cotugno
5. „Abballati" (trad.) z repertuaru Roberta Alagni
6. „Cosa sei" (Dario Farina – Cristiano Minellono) z repertuaru „Ricchi e Poveri"
7. „Provincia" (Salvatore Fabrizio – Luigi Albertelli) z repertuaru Drupiego
8. „Dimmi che mi ami" (Dario Farina – Cristiano Minellono) z „Ricchi e Poveri"
9. „Musica vita mia" (Angelo Sotgiu – D. Di Martino) z repertuaru „Ricchi e Poveri"
10. „Soli" (Toto Cutugno – Cristiano Minellono) z repertuaru Tota Cutugno
11. „Vivo per lei" (Valerio Zelli, Mauro Mengali, Luigi Panceri) z repertuaru Andrei Bocellego
12. „Non è un addio" (Enzo Ghinazzi, John O'Flynn, Jim Varese) z repertuaru Pupo
13. „La Danza" (Gioacchino Rossini – Carlo Pepoli)
14. „Parla più piano" (Nino Rota – Gianni Boncompagni)
15. „Musica che resta" (Gianna Nannini, Emilio Munda, Piero Romitelli, Pasquale Mammaro) z repertuaru „Il Volo"

Organizator:
AGENCJA BRUSSA

kup bilet on-line


13 stycznia 2024, godz.18.00, Sala koncertowa

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024
VIVA Wiedeń - VIVA Broadway
Gala Sylwestrowo – Noworoczna

Woytek Mrozek dyrygent, producent
Victoria Zadvorna sopran
Anna Ogińska sopran
Justyna Gęsicka mezzosopran
Sławomir Naborczyk tenor
Aleksander Kruczek tenor
Marjan Lomaha skrzypce solo
Soliści Baletu Opery Lwowskiej
Orkiestra Królewska
Paweł Świętorecki konferansjer

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024
VIVA Wiedeń - VIVA Broadway
Gala Sylwestrowo – Noworoczna
Koncert Wiedeński z Gwiazdami - VIVA WIEDEŃ - VIVA BROADWAY to unikalny międzynarodowy projekt muzyczny AVIP Group - Woytek Mrozek Production.

Wracamy i zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego, magicznego Wiednia oraz energetycznego Nowego Jorku, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana a także największe szlagiery musicalowe, filmowe i światowe przeboje wszech czasów. Wśród solistów usłyszą Państwo wyjątkową - unikalną sopranistkę Victorię Zadvorną, która jest solistką wielu teatrów we Włoszech. Pięć lat była solistką ….. W 2023 roku została zaproszona w roli solistki na galowy koncert w Cannes, który odbył się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Anna Ogińska sopran absolwentka Katowickiej Akademii Muzycznej. Solistka aktywnie koncertuje z wieloma polskimi orkiestrami i dyrygentami we wszystkich prestiżowych salach koncertowych w Polsce. Jest laureatką nagród i wyróżnień na konkursach wokalnych: Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari (2013) i Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury (2015). Justyna Gęsicka mezzosopran współpracuje z wieloma polskimi teatrami muzycznymi a także prowadzi aktywną działalność koncertową. Artystka jest laureatką kilku konkursów wokalnych. Sławomir Naborczyk to ulubieniec polskiej publiczności. Tenor obdarzony wyjątkową barwą głosu. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych m.in.: zdobył I nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie wokalnym im. Jana Kiepury. Koncert wzbogaci swoimi ciekawymi interpretacjami tenor Aleksander Kruczek. Laureat i zwycięzca międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. I nagroda na Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Wokalnym w Karlowych Varach. Wraz z kolegą Naborczykiem stworzą podczas koncertów niepowtarzalny duet tenorów. Koncert uświetni swoim udziałem niezwykły wirtuoz skrzypiec Marjan Lomaha, który ostatnie 3 lata spędził w Japonii koncertując w każdej sali koncertowej tego kraju. Lomaha koncertował również m.in.: w Filharmonii Berlińskiej, Concertgebow w Amsterdamie, w lipskim Gewandhaus. W tym roku wystąpi w Polsce. W jego wykonaniu usłyszymy wirtuozowskie parafrazy ze Skrzypka na dachu, Czardasza Montiego, utwory z repertuaru Roby Lakatosa. Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mrozek, który aktywnie koncertuje na całym świecie. "..Mrozek należy do grona poszukiwanych na świecie artystów..." napisała Süddeutsche Zeitung w Monachium. Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie. W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radezki, walc "Nad pięknym modrym Dunajem", "Odgłosy wiosny" a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arie "Adeli", "Czardasz Sylvi", kuplety Barinkaya "Wielka sława to żart", "Graj Cyganie", " Artystki z Variete", "Brunetki Blondynki" a także duety wszechczasów, m.in. "Usta milczą dusza śpiewa", "Jakże mam Ci wytłumaczyć", " Jedź do Verasdin", " Co się dzieje oszaleję", "W rytm walczyka", "Tłumy Franków" z Księżniczki Czardasza. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: "Funikuli-Funikula", "O Surdato N'namurato". W drugiej części koncertu artyści zaprezentują się w repertuarze musicalowym, filmowym i światowych przebojów m.in.: "Za Tobą pójdę jak na bal" - K. Krawczyka, "Wielka Miłość" - S. Krajewskiego, "Delilah" - T. Jonsa, "Nella Fantasia" z filmu Misja, "New York-New York" - F. Sinatry, "Volare", "O sole mio" - w wersji E. Presleya, "Przetańczyć całą noc" z musicalu My Fair Lady, "Gdybym był bogaczem" z musicalu Skrzypek na dachu i wiele innych noworocznych, muzycznych niespodzianek. Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata muzyki. Koncert poprowadzi znakomity polski konferansjer Paweł Świętorecki, który jest zakochany w przebogatym świecie muzyki. Zapraszamy na ten niepowtarzalny i nie mający sobie równych noworoczny wieczór !
W programie m.in.: J. Strauss Nad pięknym, modrym Dunajem, Trich Trach polka Aria Adeli Czardasz Rosalindy Kuplety Barinkaya, Eljen Magyar; I. Kalman Czardasz-Czardasz, Aria Boniego, Hrabina Marica; E. Cannio O Surdato N'namurtato F. Lehar Usta milczą, Jakże mam Ci wytłumaczyć, Kiedy skrzypki grają; R. Sieczyński Wien, Wien nur Du alein

Czytaj więcej na:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/104613/Kielce/Koncert+Wiede%C5%84ski+z+Gwiazdami+2024/

Bilety do nabycia w kasie i na stronie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz na www.kupbilecik.pl, www.bilety24.pl, www.biletyna.pl

Organizator: Agencja AVIP

kup bilet on-line


14 stycznia 2023, niedziela, godz. 17.00, Sala koncertowa

WIELKA GALA NOWOROCZNA
KONCERT WIEDEŃSKI ORAZ ŚWIATOWE STANDARDY
MUZYKI ROZRYWKOWEJ

WIELKA GALA NOWOROCZNA
KONCERT WIEDEŃSKI ORAZ ŚWIATOWE STANDARDY
MUZYKI ROZRYWKOWEJ
Zapraszamy Państwa w niezapomnianą, muzyczną podróż. Zapewniamy, że będzie to wyjątkowe przeżycie artystyczne, estetyczne i uczuciowe, wzbudzające zachwyt we wszystkich sferach zmysłów. Okrążymy razem kulę ziemską w towarzystwie najznamienitszych arii, duetów operetkowych, walców i polek - Johanna Straussa oraz światowych standardów muzyki rozrywkowej, piosenek musicalowych. Stany Zjednoczone, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Austria, Węgry, Francja, Polska to tylko niektóre miejsca na mapie naszej podróży…

Wykonawcami koncertu są znakomici artyści, którzy na scenach w kraju i za granicą zyskali aplauz i sympatię publiczności: Monika Biederman – Pers (sopran) oraz Piotr Karzełek (baryton) tworzą jedyny w swoim rodzaju duet wokalno - taneczny – DUO PERFORMANCE. Oboje są absolwentami Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Z niespotykaną muzykalnością, wdziękiem i urokiem potrafią zaczarować publiczność. Dzielenie się swoimi talentami daje im niezwykłą radość i satysfakcję. Ewa Romaniak - aktorka i piosenkarka, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Stworzyła blisko sto ról teatralnych zdobywając sobie przychylność widzów i krytyków. Tym razem wystąpi w roli prowadzącej, która nie tylko w wytworny sposób poprowadzi całość koncertu, ale i opowie zabawne anegdoty czy zaśpiewa dowcipne piosenki.

Jakub Oczkowski (tenor) – czołowy amant polskiej sceny operetkowej i estrady. Artysta obdarzony wyjątkowym talentem wokalno- aktorskim i tanecznym oraz sceniczną charyzmą. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza (dyplom z wyróżnieniem). Podczas swoich wystąpień ze sceny czaruje i porywa publiczność.

Orkiestra Symfoniczna Mieczysława Smydy – Arte Symfoniko, złożona z wybitnych instrumentalistów.
Tancerki Krynickiego Studia Baletowego im. Władysława Szlęka z Krynicy Zdroju– ze wszech miar utalentowane artystki, które pod okiem choreografki i instruktorki tańca – Pani Małgorzaty Malczak potrafią wykreować na scenie niezwykłą aurę i niezapomniany nastrój.

Wyjątkowe doznania spotęgują olśniewające kreacje, piękne kostiumy, energetyczna choreografia, oprawa świetlna i multimedialna.
W programie koncertu wybrzmią m.in.: brawurowe czardasze, arie i duety operetkowe z Księżniczki czardasza, Wesołej Wdówki, Hrabiny Maricy, Balu w Savoyu czy Barona Cygańskiego, hity musicali Skrzypek na dachu, Upiór w operze, My fair lady, Deszczowa piosenka, przeboje światowej piosenki My way, Hallelujah, O sole mio, Mambo italiano, Time to say goodbye i inne.

To wszystko do usłyszenia i przeżycia już niebawem. Pozwólcie się Państwo porwać do zaczarowanego świata muzyki i tańca. Do zobaczenia!
Bilety do nabycia w kasie i na stronie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz na www.kupbilecik.pl, www.bilety24.pl, www.biletyna.pl

Organizator: Agencja MUZA

kup bilet on-line


10 lutego 2024, godz.17.00, Sala koncertowa

Noworoczny Koncert Wiedeński pierwszej na Świecie Orkiestry Księżniczek

Noworoczny Koncert Wiedeński pierwszej na Świecie Orkiestry Księżniczek
Jedyny taki projekt na Świecie! NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI – ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK, gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, przepiękne głosy oraz projekcje multimedialne. To wszystko do zobaczenia już wkrótce podczas Noworocznego Koncertu Wiedeńskiego. To także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca - Johanna Straussa.
Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic! Niekwestionowana, najbardziej rozpoznawalna, jedyna na Świecie ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK TOMCZYK ART wykonująca wyłącznie muzykę Króla Walca - Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady!

Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco! Tradycją stały się już coroczne Noworoczne Koncerty Wiedeńskie w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych artystów. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła wdówka", "Księżniczka czardasza" oraz "Kraina uśmiechu".

Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad pięknym modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polkę "Tritsch- Tratsch" oraz słynny "Marsz Radeckiego". W klimat magicznych bali wiedeńskich wprawią Państwa olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz Orkiestry Księżniczek Tomczyk Art wykonującej to niezwykłe widowisko. Przeniesiemy Państwa do bajkowego świata. Tutaj każdy może bujać się w rytm muzyki oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze melodie jak choćby "Wielka sława to żart", czy "Usta milczą dusza śpiewa". Noworoczny Koncert Wiedeński to przede wszystkim doskonała zabawa. Chcemy śpiewać i bawić się na scenie razem z Państwem!

Nota informująca o koncercie i jego opis są pomysłem i własnością firmy Tomczyk Art.
Zakaz kopiowania!

Organizator:
Tomczyk Art

kup bilet on-line


11 lutego 2024, godz. 18.00, Sala Koncertowa

Raz Dwa Trzy

Raz Dwa Trzy
"Człowiek czasami serce otworzy" to wyjątkowy koncert zespołu Raz Dwa Trzy, który zaprezentuje swoje niepowtarzalne interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. W kultowych już tekstach piosenek Adam Nowak wyjaśni, co się dzieje, gdy "Człowiek serce otworzy". Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Często - jak to bywa w życiu - przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na "chorobę" miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać. Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór między zimnym intelektem, a nagłym porywem serca. Czy to w ogóle możliwe? Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski prawdopodobnie przypuszczali, że nie. Ale jako twórcy niemogący i nieumiejący uwolnić się od wrodzonych talentów wiedzieli, że usiłować trzeba. Opowieść pozornie stara jak świat. "Człowiek czasami serce otworzy…" i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie…

Adam Nowak – gitara, śpiew
Grzegorz Szwałek – pianino el., akordeon
Jacek Olejarz – perkusja
Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna
Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas
gość na stałe : Tadek Kulas – trąbka

Bilety dostępne:
Kasa Filharmonii Świętokrzyskiej tel.41 368 05 01, 41 365 54 83
www.kupbilecik.pl
Organizator:
RADPOL tel. 669 179 886

kup bilet on-line


24 lutego 2024, godz. 18.00, Sala Koncertowa

Alicja Majewska
Piosenki Korcza i Andrusa

Alicja Majewska
Piosenki Korcza i Andrusa
Trzy lata od wydania płyty Żyć się chce ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją zupełnie nowych nagrań. Wszystkie utwory napisali Włodzimierz Korcz i Artur Andrus. "Piosenki Korcza i Andrusa" to album będący refleksyjną, miejscami nostalgiczną podróżą w przeszłość, ale też pogodnym, doprawionym odrobiną szaleństwa spojrzeniem na życie z perspektywy – jak mówi o sobie cała trójka – koneserów kolejnego dnia. Choć u Majewskiej, Korcza i Andrusa ważne są nie tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ale także, jak śpiewa Alicja - "wszystko, co kiedyś było i jest", to, co składa się na nasze małe światy, na to, jacy jesteśmy.
Płyta z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to zawsze duże wydarzenie. W przypadku "Piosenek Korcza i Andrusa" kaliber jest tym większy, że kilka tygodni po premierze albumu światło dzienne ujrzy wyjątkowa książka Artura Andrusa (wyd. Wielka Litera), w której autor barwnie, z humorem i właściwą sobie lekkością podsumował kilka dekad działalności artystycznej Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Bilety w cenie od 129 zł. dostępne w kasie Filharmonii oraz online: www.artbilet.pl/alicjamajewska, www.bilety24.pl

Organizator: YOUR EVENTS ART

kup bilet on-line


27 lutego 2024, godz. 19.00, Sala Koncertowa

10 Tenorów - 5 lecie

10 Tenorów - 5 lecie
Oto jest:
Piątka dziesiątki? A może dziesiątka na piątkę? Oto 10 tenorów obchodzi pięciolecie swoich tras koncertowych po całej Polsce. Z okazji tego muzycznego jubileuszu odbywa się specjalne tournée, podczas którego naszych Dziesięciu Wspaniałych będzie wykonywać najpiękniejsze piosenki ze swojego repertuaru oraz prezentować największe przeboje. Zabiorą Państwa do „Granady", bo „Lubię wracać, tam gdzie byłem", z Meksyku przywiozą „Cielito lindo" i „La bamba". Zatęsknią za słońcem („O sole mio"), zachwycą wykonaniem „Hallelujah" Leonarda Cohena i zaczarują stwierdzeniem, że „Wielka sława to żart". Będzie i o wolności („Libertà" z repertuaru Al. Bano i Rominy Power), i o miłości („Can't Help Falling In Love" Elvisa Presleya), i o piękności („Belle" z musicalu „Dzwonnik z Notre Dame"). Do usłyszenia (ze sceny) i do zobaczenia (na widowni)!

Usłyszymy m. in.:
Cest Magnifacat
Il divo - La vida sin amor
Granada
Barynkay
La spagniola
O sole mio
Celito Lindo
Abbalati
Bella ciao
Delayla - Tom Johnes
Lubie Wracać
Can’t help falling in love - Presley
O surdatto nnamurato
Ameno
You raise me up
La bamba
Il mondo - Il Volo
Halleluyah - Cohen
Liberta
Belle - Notre dame

Organizator:
AGENCJA BRUSSA Jarosław Brussa

kup bilet on-line


9 marca 2024, sobota, godz. 14.00, Sala kameralna

KOBIETKI DO WZIĘCIA

KOBIETKI DO WZIĘCIA
Dwie secesyjne modern emancypantki, kobietki dowcipne, ekscentryczne, kipiące seksapilem i czułością anonsują, że są "do wzięcia". Porywają zatem w urocze lata międzywojenne - wszak piosenki i anegdoty z tego okresu najtrafniej są w stanie oddać stan ich ducha. Sylwia Lorens i Ewa Romaniak zapraszają na niezapomniane, muzyczne tete a tete, podczas którego śpiewająco wykonają szlagiery "tamtych" niezapomnianych lat. Przy fortepianie Monika Bylica.


Kierownictwo artystyczne: Mikołaj Blajda
Produkcja: Filharmonia Futura
Czas trwania: 75 min. (bez przerw)
Link do youtube: https://youtu.be/-qEANPhK3l8
W programie m.in.:
SEX APPEAL
ROMANS Z SZAMPANEM
MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY
DIETA
SAM MI MÓWIŁEŚ
NA PIERWSZY ZNAK
KUZYNKA HANIA
ADA TO NIE WYPADA
KRZYŻÓWKA
JA SIĘ BOJĘ SAMA SPAĆ
PIERŚCIONEK
ODROBINĘ SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI
TO MI WYSTARCZY
WSPOMNIJ MNIE
JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE

Bilety w cenie od 60 zł normalny i 50 zł ulgowy dostępne: www.kupbilecik.pl, www.bilet24.pl, kasa Filharmonii, www.filharmoniafutura.pl
Bilety ulgowe przeznaczone są dla seniorów i młodzieży szkolnej po okazaniu stosownego dokumentu.
Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107179/Kielce/Kobietki+do+wzi%C4%99cia/

Organizator:
Filharmonia Futura

kup bilet on-line


9 marca 2024, sobota, godz. 19.00, Sala Koncertowa

SYMPHONICA z Piotrem Cugowskim

SYMPHONICA z Piotrem Cugowskim
Najlepszy Rock'owy Show w Polsce!
Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Queen, Prince, Nirvana, Guns N'Roses, Deep Purple, Europe, Nightwish, Faith No More w symfonicznych opracowaniach. Porywająca muzyka, gwiazdorska obsada, multimedialne wizualizacje, symfoniczne aranżacje, perfekcyjnie wyreżyserowane światło. Symphonica to prawie dwie godziny prawdziwej, rockowej uczty! Gość specjalny: Piotr Cugowski.
Jeśli lubisz rockową muzykę, nie możesz przegapić tego wyjątkowego wydarzenia! Symphonica to największe hity lat 70' 80' i 90', które rozgrzeją salę do czerwoności. Koncert, który od lat zachwyca miłośników gatunku. Niezapomniane widowisko pełne rockowego ducha, któremu zawsze towarzyszą ogromne emocje i niespożyta sceniczna energia. Jeśli chcesz przeżyć szalone, rockowe uniesienia, zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju, rockowo-symfoniczny show!
Wystąpią: Piotr Cugowski, Damian Ukeje, Kamil Franczak, Monika Pilarczyk, Sylwia Lorens, Kamil Skicki (skrzypce solo), Agata Kamykowska (taniec) oraz orkiestra Filharmonii Futura pod dyrekcją Mikołaja Blajdy.

Program:
Metallica Enter Sandman, AC/DC Highway to Hell, Guns N'Roses Sweet Child o Mine, Iron Maiden Run To The Hills, Guns N'Roses Knockin' On Heaven's Door, Nirvana Smells Like Teen Spirit, Deep Purple Smoke On The Water, Prince Purple Rain, Metallica Unforgiven, Faith No More I'm Easy, Nightwish Phantom Of The Opera, Queen Radio GaGa, AC/DC Thunderstruck, Metallica Nothing Else Matters, Aerosmith I Don't Wanna Miss A Thing, Europe Final Countdown, Queen We will rock you, rockowe aranżacje Taniec z szablami, Habanera

* organizator zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w programie
Bilety w cenie od 199,00 dostępne: www.kupbilecik.pl, www.bilet24.pl, kasa Filharmonii, www.filharmoniafutura.pl
Filmik Symphonica: https://youtu.be/xewUpJE9UOQ


Organizator:
Filharmonia Futura

kup bilet on-line


16 marca 2024, godz. 18.00, Sala koncertowa

POD DACHAMI PARYŻA - Grand Orkiestra z Odessy

POD DACHAMI PARYŻA - Grand Orkiestra z Odessy
Piękna muzyka, wspaniali artyści - po prostu Pod Dachami Paryża - Grand Orkiestra z Odessy!

Paryż... Od stu lat oczy (i uszy) świata są zwrócone na piosenkę francuską, która się urodziła pod dachami Paryża, na Polach Elizejskich, pod Wieżą Eiffla, w Lasku Bulońskim i przy szklanej piramidzie przed Luwrem. To muzyka znaczona takimi nazwiskami jak Edith Piaf, Joe Dassin, Dalida, Mireille Mathieu. To kankan, kabarety (na czele z "Moulin Rouge"!), a nawet upiór - bo przecież to właśnie w gmachu opery paryskiej straszył bohater powieści i musicalu. Co do musicali - wprawdzie niedawny pożar uszkodził katedrę Notre Dame, ale najsłynniejszy dzwonnik w historii nadal pojawia się na scenach muzycznych całego świata. Zapraszamy na dwugodzinne spotkanie z muzyką francuską, dające okazję do wzruszeń i uśmiechu, jak to zwykle bywa pod dachami miasta zakochanych...

Koncert ok. 2,5 godz. z przerwą.

Ok. 50 osób na scenie: soliści, orkiestra z Odessy, balet

Repertuar:
1. R. Cocciante – Le Temps des Cathédrales z musicalu Dzwonnik z Notre Dame
2. R. Cocciante – Belle z musicalu Dzwonnik z Notre Dame
3. R. Cocciante – La fête des fous z musicalu Dzwonnik z Notre Dame
4. R. Cocciante – Ces Diamants-là z musicalu Dzwonnik z Notre Dame
5. C. Armstrong – El tango de Roxanne z filmu Moulin Rouge
6. M. Monnot – Milord z repertuaru E. Piaf
7. Louiguy, M. Monnot – La vie en rose z repertuaru E. Piaf
8. Ch. Dumont – Non, je ne regrette rien z repertuaru E. Piaf
9. H. Giraud – Sous le ciel de Paris z repertuaru E. Piaf
10. J.M. Cano – Hijo de la Luna
11. "Je suis malade"
12. N. Glanzberg – Padam, padam z repertuaru E. Piaf
13. J. Kander – Money, Money z musicalu Kabaret
14. J. Kander – Cabaret z musicalu Kabaret
15. M. Wilshaw – Les Champs-Élysées z repertuaru J. Dassina
16. L. i P. Sebastian – Gigi l’amoroso z repertuaru Dalidy
17. R. Allison – Je t’aime
18. B. Andersson, B. Ulvaeus, J. Claudric – Bravo, tu as gagné z repertuaru M. Mathieu
19. "All thet jazz" z musicalu Chicago
20. J. Dassin - Et si tu n'existais pas
21. L. Taras - A journey for two
22. J. Offenbach – Kankan z operetki Orfeusz w piekle

Agencja zastrzega możliwość drobnych zmian w repertuarze.

Organizator:
AGENCJA BRUSSA Jarosław Brussa

kup bilet on-line


14 kwietnia 2024, godz. 15.00 i 18.30, Sala koncertowa

Gregorian Grace

 Gregorian Grace
Polski zespół Gregorian Grace (nazywany nie raz Polskimi Gregorianami) po serii koncertów w Niemczech, Danii i Holandii wraca do Kielc na dwa koncerty (14.04.24 godz. 15:00 i 18:30), aby ponownie przenieść widzów w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem.

Wsłuchując się w tę piękną harmonię dźwięków będzie można podziwiać starodawne melodie oraz harmonię współbrzmienia różnych stylów i gatunków muzycznych: obok autentycznej i tajemniczej chorałowej muzyki średniowiecza, której poświęcona będzie część rozpoczynająca koncert, zaprezentowane zostaną światowe hity pop, blues i rock, takie jak Ameno, Adiemus, Sound of Silence oraz wiele, wiele innych (niekiedy zaskakujących), które w połączeniu z mistycznym śpiewem gregoriańskim staną się tego wieczoru prawdziwymi dziełami sztuki!

Wystąpią śpiewacy i instrumentaliści polskiej sceny muzycznej związani z największymi ośrodkami sztuki w kraju i za granicą, dzięki którym można będzie zanurzyć się w całej palecie barw ludzkiego głosu: od wysokiego sopranu i jego wokaliz głosem białym, poprzez miękki kontratenor, aż do mistycznego, głębokiego basu. Wyobraźnię widzów pobudzą dodatkowo wirtuozowskie improwizacje zespołu instrumentalistów live: skrzypce elektryczne, klarnet, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne oraz oryginalne instrumentarium średniowiecza!


Koncert Gregorian Grace to niepowtarzalna okazja do tego, aby zanurzyć się w gregoriańskiej delikatności dźwięku i poznać uroki średniowiecznego brzmienia, a także odkryć znaną już muzykę na nowo. To po prostu trzeba przeżyć!


Bilety dostępne są w Kasie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz online:

https://biletyna.pl/koncert/Gregorian-Grace
https://www.bilety24.pl/szukaj?search=gregorian+grace&submit=
https://www.kupbilecik.pl/baza/10044/Gregorian+Grace/

Organizator:
GOLDENEARS EVENTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

kup bilet on-line godz. 15.00

kup bilet on-line godz.18.30


góra 
   O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.