Strona główna | Imprezy zewnętrzne

Uprzejmie informujemy, że organizatorem niżej wymienionych imprez
nie jest Filharmonia Świętokrzyska.
W związku z tym Filharmonia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany programów,
terminów lub odwołanie poszczególnych imprez.14 kwietnia 2024, godz. 15.00, Sala koncertowa

Gregorian Grace

 Gregorian Grace
Polski zespół Gregorian Grace (nazywany nie raz Polskimi Gregorianami) po serii koncertów w Niemczech, Danii i Holandii wraca do Kielc), aby ponownie przenieść widzów w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem.

Wsłuchując się w tę piękną harmonię dźwięków będzie można podziwiać starodawne melodie oraz harmonię współbrzmienia różnych stylów i gatunków muzycznych: obok autentycznej i tajemniczej chorałowej muzyki średniowiecza, której poświęcona będzie część rozpoczynająca koncert, zaprezentowane zostaną światowe hity pop, blues i rock, takie jak Ameno, Adiemus, Sound of Silence oraz wiele, wiele innych (niekiedy zaskakujących), które w połączeniu z mistycznym śpiewem gregoriańskim staną się tego wieczoru prawdziwymi dziełami sztuki!

Wystąpią śpiewacy i instrumentaliści polskiej sceny muzycznej związani z największymi ośrodkami sztuki w kraju i za granicą, dzięki którym można będzie zanurzyć się w całej palecie barw ludzkiego głosu: od wysokiego sopranu i jego wokaliz głosem białym, poprzez miękki kontratenor, aż do mistycznego, głębokiego basu. Wyobraźnię widzów pobudzą dodatkowo wirtuozowskie improwizacje zespołu instrumentalistów live: skrzypce elektryczne, klarnet, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne oraz oryginalne instrumentarium średniowiecza!


Koncert Gregorian Grace to niepowtarzalna okazja do tego, aby zanurzyć się w gregoriańskiej delikatności dźwięku i poznać uroki średniowiecznego brzmienia, a także odkryć znaną już muzykę na nowo. To po prostu trzeba przeżyć!


Bilety dostępne są w Kasie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz online:

https://biletyna.pl/koncert/Gregorian-Grace
https://www.bilety24.pl/szukaj?search=gregorian+grace&submit=
https://www.kupbilecik.pl/baza/10044/Gregorian+Grace/

Organizator:
GOLDENEARS EVENTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

kup bilet on-line


UWAGA ZMIANA TERMINU!
20 kwietnia 2024, godz. 19.00, Sala koncertowa
15 lutego 2025, godz. 19.00, Sala koncertowa

Filmowe Piosenki!

Filmowe Piosenki!
BARTEK GRZANEK to charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. W jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock czy soul, jednak w jego żyłach przede wszystkim płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków.
Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik „The Voice of Poland” i „Mam Talent”. Jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce.


GROHMAN ORCHESTRA to orkiestra, której specyficzny skład wiąże się z najlepszymi tradycjami rodziny Straussów, natomiast swoje imię przyjęła od Henryka Grohmana polskiego patrioty, łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki i wielkiego przyjaciela artystów.

Liderem zespołu jest koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej TOMASZ GOŁĘBIEWSKI, laureat wielu artystycznych, społecznych i kulturalnych nagród i wyróżnień (m.in Gloria Artis, Odznaka za zasługi dla Miasta Łodzi, Medal „Pro publico bono” im. Sabiny Nowickiej, Nagroda indywidualna i zespołowa Prezydenta Miasta Łodzi, Grand Prix Jazz Melomani – Jazzowa Perła Łodzi 2014, 2018, 2021, Nagroda im. Henryka Grohmana – Ważne dla Łodzi, Medal jubileuszowy 600 - lat Miasta Łódź.

Jest znany i doceniany także ze względu na swoją działalność impresaryjną (m.in. twórca festiwalu Geyer Music Factory, Manu Summer Jazz Sundays, Piotrkowska kameralnie).

W Grohman Orchestra grają wspaniali muzycy, soliści i liderzy poszczególnych grup instrumentów Orkiestry Filharmonii Łódzkiej. Tomasz Gołębiewski – lider, Marta Kalińska – skrzypce, Paulina Wielgosińska – skrzypce, Małgorzata Sowierka – Chmiel – altówka, Katarzyna Maria Filipiak – wiolonczela, Piotr Kozłowski – kontrabas, Marta Durczewska – flet, Agata Piotrowska – Bartoszek – obój, Roman Pryliński – klarnet, Dorota Cegielska – fagot, Zbigniew Monkiewicz – waltornia, Piotr Grzywiński – waltornia, Dariusz Kaśnicki – instrumenty perkusyjne

GROHMAN ORCHESTRA
Zespół tworzy różne projekty muzyczne od 2015, m.in. przebojową „Klasykę polskiej rozrywki” i „KOCHAJMY”. To muzyka znanych artystów, m.in. takich jak: Czesław Niemen, Marek Grechuta, Skaldowie, Perfect, Maryla Rodowicz, Dżem, Andrzej Zaucha, Jerzy Połomski, Maanam, Edyta Geppert. W przeboje polskiej estrady i piosenki o miłości wpleciono cytaty z muzyki klasycznej, którą artyści wykonują na co dzień, będąc muzykami orkiestry Filharmonii Łódzkiej. Z tego materiału powstały dwie fantastyczne płyty, także tak bardzo pożądane przez koneserów winyle.
Najnowszy projekt, który premierę miał na koniec lata 2023, to FILMOWE PIOSENKI, gramy wspólnie z Bartkiem Grzankiem, utalentowanym wokalistą i gitarzystą. Prezentuje wielkie przeboje z filmów m. in: Oh, Pretty Woman Roy Orbison, Break on Through (To the Other Side) z Czas Apokalipsy, Unchained Melody z Uwierz w ducha, Minnie the Moocher I Everybody Need Sombody z Blues Brothers, Gorączka sobotniej nocy z repertuaru Bee Gees, , Kashmir Led Zeppellin, Every Breath You Take - The Police, The Doors, Halleluyah ze Shrek i wielu innych. Radość, zabawa, taniec i brawurowe wykonania utworów oryginalnie zaaranżowanych specjalnie przez Leszka Kołodziejskiego.

Organizator:
Q4Q GOŁĘBIEWSKI IMPRESARIAT

kup bilet on-line


UWAGA!!!
ZMIANA TERMINU!!!

16 czerwca 2024, godz. 19.00, Sala koncertowa

18 marca 2024, godz. 19.00, Sala koncertowa

„Michael Jackson Tribute Live Experience“ Saschy Pazdery
Wreszcie na żywo: Unikalność Króla Popu powraca!

Michael Jackson Tribute Live Experience
Jest tylko kilku artystów, których muzyka jest nieśmiertelna, którzy wciąż są znani i słuchani przez kolejne pokolenia. Michael Jackson jest unikalną syntezą muzyki, piosenek, ponadczasowych przesłań i głębokich uczuć. Ten dorobek twórczy pozostaje dla kolejnych pokoleń…

„Nigdy nie chodzi o to, aby być najlepszą kopią artysty, którego nie da się skopiować“, mówi Sascha Pazdera, „chodzi o zachowanie wyjątkowości artysty, jego wspaniałej muzyki we współdziałaniu z emocjami i zrobienie tego tak, jak Michael Jackson by chciał“.

Osobista współpraca z Michaelem Jacksonem i La Vellem Smith jr.

Sam Sascha musi wiedzieć to najlepiej, gdyż pracował dla Króla Popu w Europie i otrzymywał od niego indywidualne wskazówki dotyczące m.in. „Moonwalk“. Zaprzyjaźnił się też z La Vellem Smith jr., partnerem scenicznym i choreografem Michaela Jacksona. „Michael Jackson Tribute Live Experience“ jest jedynym zespołem w Europie z oficjalnym pozwoleniem od La Vella Smith jr. na używanie oryginalnej choreografii, wykonywanej pod jego kierownictwem.

W programie znajdują się takie hity jak: Beat it, Bad, Heal the World, Thriller, Black or White jak i Billie Jean. Szczególną atrakcją występu jest 14-kilogramowy aluminiowy kostium z „History Tour“ z roku 1997 do piosenki „They don’t care about us“. Został on wykonany ręcznie - specjalnie dla Saschy - w Brazylii.

Wielokrotnie nagradzany za autentyczne występy na żywo

Pazdera występuje jako naśladowca Jacksona na europejskich scenach od 35 lat i otrzymał wiele nagród za swój dorobek artystyczny: kilkakrotnie w kategorii naśladowcy (Tribute Artist) oraz w kategorii artysta roku w latach 2007, 2009, 2012 oraz 2017. „Największym zaszczytem jest dla mnie ‚Diament roku 1998‘ za najlepszy występ Michaela Jacksona na żywo“. Na rok 2024 zaplanowanych jest ponad 80 koncertów, co czyni go jednym z najbardziej znanych naśladowców (Tribute Artist) na całym świecie.

Występy na żywo to wspaniała rozrywka. Sascha Pazdera jest całkowicie pochłonięty swoją rolą. Śpiewa jak Michael Jackson, porusza się jak Król Popu i ani przez chwilę nie staje się jego kopią. Jego autentyczna charyzma przekonuje w okamgnieniu każdą publiczność. Nawet najbardziej sceptyczni widzowie czują to: być może właśnie tak Michael Jackson wyglądałby teraz na scenie.

Wciąż aktualne przesłania i niezapomniane emocje

Niewiele osób miało okazję zobaczyć Michaela Jacksona na żywo. „Michael Jackson Tribute Live Experience“ sprawia, że to przeżycie jest możliwe dzięki fantastycznemu zespołowi, profesjonalnym tancerzom i imponującym wokalistkom w tle, które opanowały każdą solówkę. Występ sceniczny to symbioza muzyki, tańca, słów i wyrażenia prawdziwych emocji. To doświadczenie, którego tak szybko się nie zapomni. Tak jak na zawsze pozostanie muzyka tego wyjątkowego artysty. I rzeczywiście, jego przesłania są nadal ważne, gdyż piosenki takie jak „Earth Song“ są bardziej aktualne niż kiedykolwiek!

https://www.youtube.com/watch?v=ibvhxxa2zow
https://www.youtube.com/watch?v=n9PpNSzTQkk

Organizator:
Agencja MSK Duo-Art

kup bilet on-line


6 października 2024, godz. 18.00, Sala koncertowa

Forever Young

Forever Young
„Wiecznie młody... Chcę być wiecznie młody" – głoszą słowa refrenu piosenki „Forever Young", wielkiego przeboju lat 80 grupy Alphaville. I to jest właśnie jeden ze sposobów na zachowanie młodości: zanurzyć się w świat muzyki, gdy dzisiejsi dojrzali słuchacze byli zaledwie nastolatkami. To świat hitów śpiewających aktorów – od urodzonego sto lat temu Franka Sinatry do Justina Timberlake'a, rówieśnika obecnych czterdziestolatków. Tamte szalone lata to czasy zawrotnych karier Eltona Johna, George'a Michaela, Ricky'ego Martina – piosenki ich wszystkich zabrzmią podczas tego niezwykłego wieczoru. No dobrze, a co z równolatkami grupy Just 5? Mamy radę i dla nich – niech przyjdą na koncert i zanucą z naszymi wykonawcami „Za tobą pójdę jak na bal" albo „Kochanie, tańczę w ciemności, słuchając naszej ulubionej piosenki" z repertuaru Eda Sheerana i Andrei Bocellego...
Na scenie 40 osób: soliści, orkiestra symfoniczna, balet
Koncert trwa 2 godz. 15 min. z przerwą
01) Alphaville - Forever Young
02) Backstreet Boys - Everybody
03) Bosson - One In E Million
04) Maroon 5 - This Love
05) Tom Jones - Help Yourself
06) Justin Timberlake - Can't Stop The Feeling
07) Beggin (Madcon)
08) Westlife - Uptown Girl
09) Josh Groban - Per Te
10) Daft Punk - Get Lucky
11) Enrique Iglesias - Bailamos
12) Ricky Martin - Livin' La Vida Loca
ANTRAKT
13) Michael Bublé - Feeling good
14) Scorpions - Maybe I Maybe You
15) Bee Gees - How Deep Is Your Love
16) Igo, Mrozu, Vito Bambino - Supermoce
17) Extreme - More Then Words
18) F.Vally - Can't take my eyes off you
19) Blue Featuring Elton John - Sorry Seems To Be The Hardest Word
20) Tequila
21) Reszetilow - Sczczedryk
22) Michel Telo - Ai Se Eu Te Pego (Nosa Nosa)
23) Mark Ronson - Uptown Funk ft. Bruno Mars
24) Potpourrі
25) BIS - Just 5 - Kolorowe SnyOrganizator:
Agencja Artystyczna Brussa s.c.

kup bilet on-line


27 października 2024, godz. 18.00, Sala koncertowa

ABBA i inni … symfonicznie

ABBA i inni … symfonicznie
Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju oraz że na podstawie jego muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji. A to wszystko stało się udziałem czwórki skandynawskich wykonawców: nie wyobrażamy sobie lat '70 bez "Waterloo", "Honey, Honey", "Money, Money, "Money", tak jak nie wyobrażamy sobie Szwecji bez ABBY, zaś film "Mamma mia!" był wydarzeniem w roku 2008. Wszyscy, którzy bawili się przy muzyce zespołu Boney-M czy Modern Talking, również odnajdą się znakomicie w atmosferze naszego koncertu: obiecujemy uśmiech i wzruszenie, powrót wspomnień i świetną zabawę dzisiaj, bo przecież "szczęściem jest pozostać bliskimi sobie jak dzieci", jak głosi piosenka "Felicità" - największy przebój duetu Al Bano i Romina Power, którego muzyka także zabrzmi podczas tego niezwykłego wieczoru...

Koncert ok. 2,5 godz. z przerwą.

Ponad 50 osób na scenie chór, balet, orkiestra oraz soliści:

Michajlo Dimow
Petro Cheliali
Walentyn Kolakowski
Oleksandr Onofrijchuk
Diana Rachkowska
Diana Chorna
Kateryna Panuhnyk

Repertuar

01) ABBA "Gimme! Gimme! Gimme!" (B. Andersson, B. Ulvaeus)
02) ABBA "Honey honey" Kat, D.R., (B. Ulvaeus, B. Andersson, S. Anderson)
03) Tom Jones "Help Yourself" (C. Donida - J. Fishman)
04) ABBA "I do I do" D.R.-D.Ch. (B. Andersson, B. Ulvaeus, S. Anderson)
05) Adriano Celentano "Amore no" (T. Cutugno - M. Del Prete, C. Minellono)
06) Dean Martin "Sway" Petro (P. Beltrán Ruiz - N. Gimbel)
07) Donna Summer "Hot Stuff" (H. Faltermeyer - K. Forsey, P. Bellotte)
08) Earth Wind & Fire "September" (M. White, A. McKay, A. Willis)
09) ABBA "The Winner Take It's All" (B. Andersson, B. Ulvaeus)
10) Boney M "Rivers of Babylon" (B. Dowe, T. McNaughton, F. Farian - B. Dowe, T. McNaughton, H. J. Meyer)
11) Queen "Radio Gaga" (R. Taylor)
12) ABBA "Waterloo" (B. Andersson, B. Ulvaeus, S. Anderson)
13) ABBA "Mamma mia" (B. Andersson, B. Ulvaeus, S. Anderson)

01) ABBA "Voulez-Vous" (B. Andersson, B. Ulvaeus)
02) ABBA "Fernando" (B. Andersson, B. Ulvaeus, S. Anderson)
03) Jimmy Fontana "Il Mondo" (J. Fontana, L. Greco, G. Meccia, C. Pes)
04) Poutpourri
05) Sting "Shape Of My Heart" (Sting, D. Miller)
06) R.Parker
07) ABBA "S.O.S." (B. Andersson, B. Ulvaeus, S. Anderson)
08) A-ha "Take On Me" (M. Harket, P. Waaktaar-Savoy, M. Furuholmen)
09) ABBA "Money Money Money" (B. Andersson, B. Ulvaeus)
10) Bee Gees "Stain' Alive" (B. Gibb, R. Gibb, M. Gibb)
11) Ricchi a Poveri "Mamma Maria" (D. Farina - C. Minellono)
12) Domenico Modugno "Volare" (D. Modugno)
13) ABBA "Dancing Queen" (B. Andersson, B. Ulvaeus, S. Anderson)
14) Poutpourri (Modern Talking Cheri Cheri lady, Baccara Sorry I'm lady, Michael Jackson Billie Jean, Al Bano&Romina Power Felicita, Abba Dancing Queen )
15) ABBA "Thank You For The Music" (B. Andersson, B. Ulvaeus)


Organizator:
Agencja Artystyczna Brussa s.c.

kup bilet on-line


16 listopada 2024, godz. 18.00, Sala koncertowa

10 Tenorów - 5 lecie

10 Tenorów - 5 lecie
Oto jest: Piątka dziesiątki? A może dziesiątka na piątkę? Oto 10 tenorów obchodzi pięciolecie swoich tras koncertowych po całej Polsce. Z okazji tego muzycznego jubileuszu odbywa się specjalne tournée, podczas którego naszych Dziesięciu Wspaniałych będzie wykonywać najpiękniejsze piosenki ze swojego repertuaru oraz prezentować największe przeboje. Zabiorą Państwa do „Granady", bo „Lubię wracać, tam gdzie byłem", z Meksyku przywiozą „Cielito lindo" i „La bamba". Zatęsknią za słońcem („O sole mio"), zachwycą wykonaniem „Hallelujah" Leonarda Cohena i zaczarują stwierdzeniem, że „Wielka sława to żart". Będzie i o wolności („Libertà" z repertuaru Al. Bano i Rominy Power), i o miłości („Can't Help Falling In Love" Elvisa Presleya), i o piękności („Belle" z musicalu „Dzwonnik z Notre Dame"). Do usłyszenia (ze sceny) i do zobaczenia (na widowni)!


Usłyszymy m. in.
Cest Magnifacat
Il divo - La vida sin amor
Granada
Barynkay
La spagniola
O sole mio
Celito Lindo
Abbalati
Bella ciao
Delayla
- Tom Johnes
Lubie Wracać
Can’t help falling in love
- Presley
O surdatto nnamurato
Ameno
You raise me up
Ła bamba
Il mondo
- Il Volo
Halleluyah - Cohen
Liberta
Belle - Notre dame
Organizator:
Agencja Artystyczna Brussa s.c.

kup bilet on-line


UWAGA!!!
ZMIANA TERMINU

9 grudnia 2024, godz. 17.00, Sala Koncertowa

9 kwietnia 2024, godz. 17.00, Sala Koncertowa

Koncert bajkowy Teatru Piasku

Koncert bajkowy Teatru Piasku
Koncert bajkowy Teatru Piasku. Tego jeszcze nie było! Zaśpiewamy razem na żywo! Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu MAM TALENT, zaprasza na niezwykły koncert. Zobacz ulubione bajki malowane na żywo piaskiem, a w nich: Annę i Elzę, Vaianę, Simbę wraz z Timonem i Pumbą, Piękną i Bestię, Aladyna i wiele innych. Malowanie piaskiem historii ulubionych bohaterów jest połączone z koncertem na harfie i przepięknym śpiewem solistów. Czekamy na Ciebie. Otwórz dla siebie i swojego dziecka czarujący świat bajek na żywo.

Organizator:
Galitsyna Art Group Sp. z o.o.

kup bilet on-line


góra 
   O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.