Strona główna| Wstecz

PKS Trio

PKS Trio

 

Piątek, 3 sierpnia, g. 19.00, DZIEDZINIEC

(w przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do sali kameralnej)

PRZYSTANEK PIERWSZY – JAZZ
PKS TRIO:
SEBASTIAN RUCIŃSKI gitara
KOSMA KALAMARZ gitara basowa
PRZEMYSŁAW SMACZNY perkusja


To będzie fantastyczna podróż PKS-em przez jazzowe przystanki. PKS Trio tworzą absolwenci Katowickiej Akademii Muzycznej, grający na co dzień u boku gwiazd polskiej sceny muzyki rozrywkowej (m.in. Piotr Rubik, Kasia Kowalska, Kuba Badach, Elżbieta Adamiak). Grupa trzech przyjaciół z wieloletnim doświadczeniem scenicznym stworzyła nietypowe brzmienie, wypracowane kilkunastoletnią współpracą na polskiej scenie rozrywkowej i jazzowej. Muzyka Tria określana jako „słowiański jazz” jest fuzją wielu gatunków trafiających zarówno w gusta wymagających słuchaczy, jak i „zwykłych” miłośników dobrej muzyki. A zatem – w drogę!

kup bilet on-line


Jakub Wocial

Jakub Wocial

Karina Komendera

Karina Komendera


 

Piątek, 10 sierpnia, g. 19.00, DZIEDZINIEC

(w przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do sali kameralnej)

BRODWAY, BRODWAY…

JAKUB WOCIAL śpiew
KARINA KOMENDERA fortepian

Największe musicale świata, jak: Aspects of Love, Upiór w operze, Koty, Evita, Józef i cudowny płaszcz snu w technikolorze, Kobieta w bieli czy Jesus Christ Superstar w interpretacji cenionego aktora musicalowego, wybitnego wokalisty, skutecznego producenta i obiecującego reżysera. Artysta debiutował w Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta z musicalu Taniec wampirów Romana Polańskiego. W 2014 wyreżyserował w Teatrze Muzycznym w Katowicach musical Prześliczna wiolonczelistka oparty na muzyce Skaldowów. Jest twórcą cyklu koncertów musicalowych Broadway Street – the Show, MusicaLove oraz najnowszego, świetnie ocenionego przez krytykę i gorąco przyjętego przez widownię – Broadway Exclusive. Wokaliście towarzyszyć będzie znakomita kameralistka, laureatka międzynarodowych konkursów pianistycznych. Była także solistką spektaklu Chopin – an Impression, w którym zadebiutowała w 2010 na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku.


kup bilet on-line


Bomba Kaloryczna fot. M. Ankiersztejn

Bomba Kaloryczna fot. M. Ankiersztejn

 

Piątek, 17 sierpnia, g. 19.00, DZIEDZINIEC

(w przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do sali kameralnej)

OD JAZZU PO ROCK

Zespół BOMBA KALORYCZNA:
RAŁAŁ POŁCZYŃSKI śpiew
PIOTR MÜNNICH gitara basowa
MACIEJ KUCZKO gitara elektryczna
SZYMON KAŁUŻA gitara elektryczna
MICHAŁ SZELIGOWSKI perkusja
KRZYSZTOF OSTROWSKI instrumenty klawiszowe

Rzeźnik, trzej nauczyciele, jazzman oraz improwizujący na organach bibliotekarz – oto skład „bombowego” zespołu. Muzycy sprawnie poruszają się we wszystkich nurtach, począwszy od reggae poprzez jazz, rap i funk aż po rock. Działalność rozpoczęli od nagrania debiutanckiej epki (mini album). To właśnie z niej pochodzi piosenka Warszawa wita Ciebie, która zajęła II miejsce w konkursie Szlagier dla Warszawy. Pomimo sporego doświadczenia ciągle pozostają niezależni – niezwiązani z żadnym managerem ani wytwórnią. Sami dorobili się sporej rzeszy fanów, którzy sfinansowali im płytę, sami organizują koncerty i komponują. Wszyscy są zawodowymi muzykami. Dzisiejszy koncert pokaże Państwu, jak wykształcenie klasyczne może przydać się w graniu muzyki rozrywkowej, a przede wszystkim w kreatywnej pracy twórczej. Bomba Kaloryczna to przede wszystkim sześciu przyjaciół, którzy kochają świetną zabawę, a najlepiej bawią się właśnie na estradzie.

kup bilet on-line


Jacek Ornafa

Jacek Ornafa

 

Piątek, 24 sierpnia, g. 19.00, SALA KONCERTOWA

ZAKOŃCZENIE LATA

JACEK ORNAFA tenor
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent
JUSTYNA MROCZEK-GIL prowadzenie

W prezencie od Filharmonii najpiękniejsze tenorowe arie operowe oraz – niejako na bis – wybrane utwory z minionego sezonu artystycznego, które cieszyły się największym powodzeniem wśród naszej publiczności.

kup bilet on-lineFilharmonia zastrzega sobie możliwość zmian programów, terminów i wykonawców.
Za ewentualne zmiany przepraszamy.

góra    O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 - Grabka.