31 grudnia 2021, piątek, g. 18:00, sala koncertowa

WIESŁAW OCHMAN ZAPRASZA

RENATA DOBOSZ mezzosopran
JUSTYNA DYLA sopran
WIESŁAW OCHMAN tenor i gospodarz wieczoru
ORKIESTRA FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
JACEK ROGALA dyrygent

W programie m.in.:
M. SPOLIANSKY Tobie śpiewam tę pieśń
C. V. BIXIO Solo per te Lucia
R. STOLZ Im Prater
E. KALMAN Aria Maricy (Hrabina Marica)
P. ABRAHAM Tangolita
F. LEHAR Kiedy skrzypki grają (Cygańska miłość)
V. DI CHIARA La Spagnola
E. LECUONA Siboney

Jak mile spędzić ostatni dzień roku? To proste. Cudowną zabawę w szampańskim nastroju zapewni Państwu koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej wieńczący rok 2021. Naszym atutem są nie tylko znakomite solistki – Justyna Dyla i Renata Dobosz z Opery Śląskiej, ale także Wiesław Ochman – uroczy gawędziarz, słynny tenor i … malarz, który będzie również gospodarzem wieczoru. A w programie takie hity operetki, jak: Granada A. Lary, Przetańczyć całą noc F. Loewego, Barcelona N. Dostala, Zagraj mi cyganie R. Stolza i wiele innych ulubionych arii i melodii największych kompozytorów.

JUSTYNA DYLA
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu Krystyny Świder. Solistka Opery Śląskiej. W 2013 została laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy debiut śpiewaczki”. Bierze udział w wielu koncertach i festiwalach, takich jak np.: Oktawa Kultur czy Europejski Festiwal Muzyczny Gloria w Białymstoku.

RENATA DOBOSZ
Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Wokalnych Mistrzowskich Studiów Podyplomowych o specjalizacji operowej (dyplom z wyróżnieniem). Już podczas studiów występowała na koncertach w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymała Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepsza Śpiewaczka”. Jest finalistką II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej. Zadebiutowała w 2003 w Operze Śląskiej w Bytomiu partią Jadwigi w Strasznym dworze S. Moniuszki. Na stałe jest solistką Opery Ślaskiej w Bytomiu.

WIESŁAW OCHMAN
W 1960 uzyskał dyplom inżyniera-magistra, postanowił jednak wybrać karierę artystyczną. Rozpoczął naukę śpiewu pod kierunkiem Gustawa Serafina w Krakowie i Marii Szłapak w Bytomiu. Zaangażował się także do Państwowej Opery Śląskiej, gdzie śpiewał przez trzy sezony. Następnie przeniósł się do teatru operowego w Krakowie, lecz rok później powrócił na deski Teatru Wielkiego do Warszawy. Karierę międzynarodową rozpoczął w 1967 od Opery w Berlinie, następnie występował w Monachium, Hamburgu, Glyndebourne, na Festiwalu w Salzburgu, w Operze Paryskiej, operach w Chicago i San Francisco, mediolańskiej La Scali, operach w Barcelonie, Buenos Aires, Madrycie, Moskwie, Rzymie, Sewilli i Wiedniu. W 1975 zadebiutował na scenie nowojorskiej Metropolitan Opera. Po 1999 zajął się także reżyserią. Od lat zaangażowany jest w działalność charytatywną.

JACEK ROGALA
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej