30 kwietnia 2015, czwartek, g. 19.00, sala koncertowa

DO SERCA PRZYTUL PSA
KONCERT SYMFONICZNY Z PIOSENKAMI JANA KACZMARKA


JERZY SKOCZYLAS śpiew, prowadzenie
AGA DAMRYCH, MARTA DZWONKOWSKA śpiew

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
ANDRZEJ KOSENDIAK dyrygent

W programie:
1. Kurna chata
2. Nas tam nie ma
3. Oj naiwny, naiwny
4. Co się zżera w jeziorze
5. Los Andes Cordiliera
6. Teatrzyk kukiełkowy
7. Czego się boisz głupia
8. Polskie strzechy
9. Do serca przytul psa
10. Eeeee
11. Starzejemy się
12. Ballada o mleczarzu
13. Nie odlecimy do ciepłych krajów
14. Głupi romans
15. Warto było czekać
16. Zerowy bilans, czyli Pero Pero

kup bilet on-line


Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Jana Kaczmarka, jednego z założycieli Kabaretu ELITA. Autora, aktora, znakomitego radiowca, ale przede wszystkim poety, który pozostawił nam ponad dwieście wspaniałych piosenek. Przy tych piosenkach można się doskonale bawić, przy niektórych wzruszyć, a większość z nich zanucić wraz z wykonawcami.
Piosenki Jana Kaczmarka ukazywały się w przeróżnych wykonaniach i aranżacjach. Brali je na warsztat muzycy jazzowi, rockowi, mierzyli się z nimi aktorzy i aktorki. Dlaczego ? Bo są miłe dla ucha, dowcipne, lekkie i przy całej swojej lekkości mądre. Jan Kaczmarek miał to szczęście, że współpracował ze znakomitymi kompozytorami, najczęściej z Włodzimierzem Plaskotą i Bogusławem Klimsą.
Piosenki Janka Kaczmarka są ponadczasowe, a o ich ponadczasowości decyduje fakt, że teksty pisał poeta, zaś muzykę do tych tekstów tworzyli kompozytorzy. Dziś niestety to bardzo rzadki mariaż. Piosenki przeplatane są lekką i dowcipną konferansjerką pełną anegdot i żartów z życia Jana Kaczmarka i Kabaretu ELITA.
Rolę gospodarza koncertu pełni Jerzy Skoczylas, racząc widownię kabaretowymi tekstami i zabawnymi wspomnieniami. Połączenie estradowego doświadczenia Jerzego Skoczylasa z dynamizmem, talentem i urodą młodych wokalistek: Agi Damrych i Marty Dzwonkowskiej, daje mieszankę gwarantującą 90 minut doskonałej zabawy.




JERZY SKOCZYLAS
Współzałożyciel (wraz z Janem Kaczmarkiem) Kabaretu Autorów ELITA, w którym czynnie pracuje do dnia dzisiejszego. Od 1972 roku jest stałym współpracownikiem Trzeciego Programu Polskiego Radia (tworzył dla kultowych Magazynów ITR, IMA, „60 minut na godzinę” ). Od 35 lat pracuje jako redaktor Redakcji Literackiej Polskiego Radia Wrocław S.A., gdzie współtworzy m.in. magazyn satyryczny „Studio 202”. Autor i współautor ponad 1200 tekstów satyrycznych, twórca licznych piosenek. Autor i aktor wielu rozrywkowych programów telewizyjnych, jak: Studio Gama, Spotkania Kabaretowe, Ognisko z Elitą, Kraj się śmieje i wielu innych. Współtwórca scenariuszy seriali telewizyjnych: Chłop i baba, Hej, szable w dłoń.
Autor sztuki teatralnej Ta nasza klasa oraz zbioru wierszy Elita, nie tylko kabaret i monografii Elita i Studio 202. Uczestniczył w licznych tournée artystycznych po całym świecie.


AGA DAMRYCH
Niezależna wokalistka, solistka, chórzystka, aktorka teatralna, autorka tekstów. Od 2003 roku związana z wrocławskim środowiskiem artystycznym. Obok rozwijania solowej działalności muzycznej artystka stale podejmuje współpracę jako aktorka i wokalistka przy tworzeniu spektakli i widowisk teatralno-muzycznych, m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Formy, teatrem Ruchu Ocelot, Teatrem Arka, przy dyplomowych spektaklach PWST, w offowych projektach przy wrocławskim PPA, a także z Towarzystwem im. Edyty Stein przy polsko-niemieckich projektach teatralnych, współpracując w tym czasie z wieloma cenionymi reżyserami i muzykami. Obecnie jest wokalistką zespołu MADLOVE, chórzystką w projektach muzycznych Bartek Miarka Band, Alicji Janosz, Hoodoo Band.
Finalistka III edycji wokalnego show X Factor 2013 z zespołem Girls on Fire.


MARTA DZWONKOWSKA
Wokalistka, aktorka. Pochodzi z Opola, gdzie w latach 1998-2001 była słuchaczką Opolskiego Studia Piosenki oraz należała do chóru Opole Gospel Choir. Od 2003 związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, na deskach którego wystąpiła w takich spektaklach, jak m.in.: Kaj i Gerda, West Side Story, Scat, Gorączka, Mała Księżniczka, Śmierdź w górach, Hair, Idiota, Pewien mały dzień, Ścigając zło, współpracując m.in. z Wojciechem Kościelniakiem, Jerzym Bielunasem, Leszkiem Możdżerem, Cezarym Studniakiem, Konradem Imielą, Piotrem Dziubkiem.
Jest laureatką wielu konkursów i festiwali muzycznych oraz współautorką projektów muzycznych i teatralnych. Ma na swoim koncie udział w produkcjach telewizyjnych, m.in. w koncercie Zegar z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, Kabarecie Marcina Dańca czy w koncercie sylwestrowym w telewizyjnej „Dwójce” w 2011. Od lat współpracuje z Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu jako artystka, a także producent koncertów oraz spektakli. Jest finalistką programu telewizyjnego X Factor 2013 z zespołem Girls on Fire, laureatką wielu konkursów i festiwali muzycznych oraz współautorką projektów muzycznych i teatralnych.


ANDRZEJ KOSENDIAK
Dyrygent i pedagog, dyrektor Filharmonii Wrocławskiej oraz Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans – przekształconych z inicjatywy artysty w Narodowe Forum Muzyki. Należy do najaktywniejszych muzyków i organizatorów życia muzycznego w Polsce. Ukończył Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Regularnie realizuje projekty z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną NFM oraz Wrocławską Orkiestrą Barokową, a także orkiestrami filharmonicznymi w całej Polsce. Przede wszystkim skupia się na dawnej muzyce wokalno-instrumentalnej granej z wykorzystaniem historycznego instrumentarium i z uwzględnieniem dawnych praktyk wykonawczych. W jego repertuarze znalazły się m. in.: Msza h-moll oraz obydwie Bachowskie Pasje, oratoria Mesjasz G. F. Händla i Stworzenie świata Haydna, Msza c-moll W. A. Mozarta, Marsz żałobny i Requiem L. Cherubiniego. Artysta może poszczycić się udanymi projektami fonograficznymi: z założonym przez siebie zespołem Collegio di Musica Sacra nagrał płytę Musica da chiesa z utworami z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej (uhonorowaną Nagrodą Muzyczną Wrocławia 1999) oraz Stabat Mater A. Bononciniego, a z Chórem NFM i Wrocławską Orkiestra Barokową krążek z dziełami F. X. Richtera (Cypres). W 2012 ukazała się płyta zawierająca dzieła G. G. Gorczyckiego, za którą otrzymał Wrocławską Nagrodę Muzyczną i nominację do nagrody Fryderyk. Dzięki zgłębianiu historycznego repertuaru maestro wydobył z zapomnienia wiele dawnych dzieł, wykonując je po raz pierwszy w czasach współczesnych. Przyczynił się również do powstania projektów edukacyjnych – programy rozwoju chórów szkolnych „Śpiewający Wrocław” i „Śpiewająca Polska”, także projekt „Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato”. Za działalność artystyczną otrzymał w 2014 stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie dyrygentura.


powrót do strony głównej