Koncert pełen cudownych gier i zabaw dziecięcych do muzyki takich kompozytorów, jak: M. de FALLA, G. BIZET, M. MOSZKOWSKI, E. GRIEG, A. PIAZZOLLA.
Podczas tego familijnego spotkania artyści postarają się udowodnić młodej publiczności, że muzyka poważna wcale nie jest taka… poważna. Przy pomocy rekwizytów, takich jak kolorowe bączki, tamburyny, rakietki do gry czy guma do skakania, dzieci ilustrować będą utwory z „Gier i zabaw dziecięcych” Georga Bizeta. Bohaterem koncertu będzie także fortepian, a młodzi uczestnicy koncertu spróbują rozwiązywać zagadki związane z tym instrumentem. Nie zabraknie także radosnych tańców wspólnie z rodzicami oraz – tancerką.
TAMARA GRANAT
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego oraz kameralistyki prof. Romana Sucheckiego. Uczestniczyła również w letnich seminariach mistrzowskich w Moskwie pod kierunkiem prof. Wiktora Mierżanowa i Tatiany Szebanowej. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na stypendia artystyczne I stopnia TIFC w Warszawie (1979) oraz Konkursu Pianistycznego im. Paderewskiego w Bydgoszczy (1987). W 1987 zadebiutowała jako solistka z orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej pod dyr. Jerzego Maksymiuka. Przez 20 lat koncertowała w duecie fortepianowym Duo Granat z Waldemarem Malickim. W dorobku artystycznym posiada 9 płyt, liczne nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, oraz występy w kilku krajach Europy, w USA (Kennedy Center – 1991; Lincoln Center – 2005), w Rosji (Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych, Jekaterynburg – 1991). Duo Granat występował w Filharmonii Narodowej i dokonał nagrań z NOSPR w Katowicach. Wspólnie z Kwartetem Prima Vista, otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk 2000”, a za nagranie utworów Paderewskiego nominację do tej nagrody w roku 2001.
Jako kameralistka wielokrotnie występowała w ramach Polish Chamber Philharmonia w Kuwejcie, grając z wybitnymi artystami (T. Strahl, K. Kulka, A. Węgorzewska, Aviva Lacterman, V. Brodski oraz P. Hammarstrom). W 1999 odbyła tournée po Indonezji, prowadząc również kursy pianistyczne w Jakarcie. Współpracowała z kwartetem smyczkowym Camerata (m.in. koncerty w Zagrzebiu i Sarajewie), z Danielem Propperem, z którym nagrała dwie płyty (French Music for Piano Duo oraz Malaguena) i regularnie koncertowała na festiwalu muzyki kameralnej Bravo Maestro w Kąśnej Dolnej. Obecnie gra w duecie fortepianowym z Bartłomiejem Kominkiem.
BARTŁOMIEJ KOMINEK
Edukację muzyczną rozpoczął jako sześciolatek. Podczas nauki w PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie był czterokrotnie stypendystą Funduszu Stypendialnego im. F. Chopina oraz zwycięzcą Regionalnego Konkursu Szkół Muzycznych w Warszawie i Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Białymstoku. Studiował w Akademiach Muzycznych – w Katowicach pod kierunkiem Pawła Skrzypka i Eugeniusza Knapika oraz w Krakowie w klasie Janusza Olejniczaka. Brał udział w kursach mistrzowskich najwybitniejszych pedagogów, m.in. Andrzeja Jasińskiego, Oxany Jablonskiej, Lee Kum Singa i Ryszarda Baksta. Jest laureatem konkursów pianistycznych oraz festiwali w kraju i za granicą, m.in. w Kil (Szwecja), Glasgow i Londynie, a także na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i Festiwalu Talentów w Tarnowie. Występuje na estradach koncertowych w Polsce, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Japonii. Brał udział w festiwalach chopinowskich w Gandawie (Belgia), Valldemossie (Majorka) i Nohant (Francja). Dokonał wielu nagrań dla PR i TV oraz płytowych, m. in. płyty z utworami S. Prokofiewa, na której znajduje się rzadko wykonywana kompletna wersja suity z baletu Romeo i Julia op. 75 oraz wirtuozowska VI Sonata fortepianowa, także płyty z muzyką Grażyny Bacewicz (2010), która była nominowana do nagrody Fryderyka. Zagrał rolę Fryderyka Chopina w filmie zrealizowanym przez telewizję japońską. Artysta od lat prowadzi także ożywioną działalność kameralną, występując ze znanymi artystami i zespołami kameralnymi. Od 2011 występuje z pianistką Tamarą Granat w duecie fortepianowym „Duo Granat”. Jest autorem opracowania koncertów F. Chopina na fortepian z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego wydanego przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Obecnie wykłada w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie w 2005 otrzymał tytuł doktora sztuki.
powrót do strony głównej
|