29 maja 2022, niedziela, g. 11:00, sala koncertowa

MUZYCZNE SPOTKANIA Z PGE ENERGIA CIEPŁA S.A.
KONCERT FAMILIJNY
DISCO W OGNIU

STUDENCI KATEDRY
MUZYKI UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWSKIEGO muzyka, scenariusz
KATARZYNA LISOWSKA reżyseria, konsultacja pedagogiczna
HUBERT STACHURA choreografia

Koncert w ramach współpracy Filharmonii z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tym razem studenci Katedry Muzyki przygotowali widowisko zatytułowane Disco w ogniu. Opowieść przenosi słuchaczy do 1979 roku, w którym grupa przyjaciół planuje zapobiec zniszczeniu muzyki disco. Inspiracją do jego powstania stały się żywe wśród dzieci i młodzieży wątki braku i potrzeby akceptacji, mody na wyśmiewanie się, odmienności, dojmującej samotności, powierzchowności wirtualnych kontaktów, braku umiejętności nawiązania głębszych relacji. Odnosząc się do codziennych sytuacji, młodzi aktorzy spróbują zwrócić uwagę i uwrażliwić widzów na problemy, które mogą dziś dotknąć każdego.

Sugerowany wiek odbiorców od 11 lat.

Bilety w cenie: 15 zł

KATARZYNA LISOWSKA
Wokalistka, nauczycielka śpiewu, wykładowczyni i zastępca kierownika ds. artystycznych i studenckich w Katedrze Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prowadzi również własną szkołę wokalną Melodia w Kielcach, w której z ogromną pasją kształci dzieci i młodzież. W kwietniu 2021 r. wydała autorską płytę pt. Linia życia nakładem warszawskiego wydawnictwa Requiem Records. Współpracuje z wieloma artystami. Na stałe koncertuje z Andrzejem Piasecznym.

HUBERT STACHURA
Absolwent studiów podyplomowych Arteterapia – sztuka w nauczaniu, wychowaniu i terapii, artysta tancerz dyplomowany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) w Warszawie. Członek zwyczajny, trener i czynny tancerz w Polskiej Federacji Tańca (PFT), International Dance Organization (IDO) i World Artistic Dance Organization (WADF). Właściciel, nauczyciel i choreograf Studio Tańca MIMESIS. Nauczyciel akademicki w zakresie tańca w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wieloletni reżyser i choreograf uczniowskiego Teatru Hades przy I LO w Busku-Zdroju. Stały choreograf Wyborów Miss Polski Województwa Świętokrzyskiego (wcześniej: Miss Polski Ziemi Świętokrzyskiej).
Jest byłym tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca. Specjalizuje się w technice jazzowej, w zakresie której kształcił się głównie u Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Pozostaje również pod wpływem modern jazz-underground Thierrego Vergera oraz innych stylów tańca poznanych podczas wieloletniej praktyki. Jest entuzjastą i propagatorem „Rytmiki Viva” prof. Barbary Gruberne-Biernackiej. Jego pasją są również tańce karaibskie (salsa, bachata) w zakresie których zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski w kat. Latin Show Par Dorosłych (2011). Przez lata pracy stworzył ponad 100 choreografii, z którymi szkoleni przez niego młodzi tancerze, odnosili sukcesy na ogólnopolskich przeglądach i turniejach tanecznych.