28 października, czwartek, godz.18.30, sala kameralna

KONCERT KAMERALNY
PERFORMANCE
AKUSTYCZNO-ELEKTRONICZNY

MICHAŁ JANOCHA sensory, live electronics, spacjalizacja elektroniczna
WOJCIECH KASZUBA wiolonczela, live electronics, opieka techniczna
JULIA POLOWCZYK altówka
DOMINIK PUK live electronics, projekcja video
KATARZYNA TABOROWSKA skrzypce, obiektofony, live electronics, projekcja video
MATEUSZ WRZOSEK saksofony
LIDIA ZIELIŃSKA perkusjonalia, obiektofony, reżyseria dźwięku

DOMINIK PUK – m v midi na altówkę i live electronics
MONIKA KĘDZIORA – Clamans na wiolonczelę, tam-tam i elektronikę
LIDIA ZIELIŃSKA – Aphasia na saksofon tenorowy i elektronikę
MICHAŁ JANOCHA – Tactile Thresholds II na solo live electronics
MICHAŁ JANOCHA – Nu na saksofon altowy i live electronics
KATARZYNA TABOROWSKA – Mural on Sunny Wall na skrzypce i elektronikę

Kup bilet

Zapraszamy na koncert Studia Muzyki Elektroakustycznej działającego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Harmonie, frazy, drony, cykady, zgrzyty i szelesty – każdy znajdzie w tym koncercie coś zachwycającego, intrygującego, nostalgicznego, nieoczekiwanego, a może nawet bulwersującego. Wszystko to na instrumentach klasycznych i czujnikach elektronicznych, elektronice na żywo i oprawie wideo. Nie będzie za głośno, bo szukamy w muzyce elektroakustycznej bogactwa i wyrafinowania, a nie siły decybeli. A może Państwo już byli parę lat temu na koncercie „Muzyka z prądem“? Tym razem także można przyjść nawet z dziećmi.

– Lidia Zielińska –

MICHAŁ JANOCHA – kompozytor, dyrygent, artysta dźwiękowy, członek Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu, współzałożyciel i dyrygent Trans-for-Matha Ensemble oraz λ-ensemble.

WOJCIECH KASZUBA – uczestniczy w wielu koncertach, konkursach, kursach, festiwalach, audycjach radiowych, telewizyjnych, jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy, w kraju i za granicą. Z zespołem Familiare w ciągu dziesięciu lat działalności zagrał ponad 200 koncertów. Od 2000 prowadzi studio nagrań – artfonia.pl . Jest także wykładowcą oraz opiekunem Studia Muzyki Elektroakustycznej w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

JULIA POLOWCZYK – altowiolistka, studentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych,

DOMINIK PUK – kompozytor, prawnik, wykładowca. W 2018 założył wraz z Michałem Janochą orkiestrę Trans-for-Matha Ensemble specjalizującą się w wykonawstwie muzyki najnowszej i intermedialnej. Jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich.

KATARZYNA TABOROWSKA – kompozytorka i skrzypaczka. Jej utwory były wykonywane na wielu festiwalach muzyki współczesnej, a także emitowane przez rozgłośnie radiowe.

MATEUSZ WRZOSEK – jest członkiem orkiestry specjalizującej się w wykonawstwie muzyki najnowszej Trans-for-Matha Ensemble. W 2020 ukazała się płyta Odyssey One – PSeME Collection, na której można usłyszeć w jego wykonaniu utwór Michała Janochy Nu na saksofon i live electronics.

LIDIA ZIELIŃSKA – Komponowała m.in. na zamówienie Polskiego Radia, Solidarności, Teatru Ósmego Dnia, Holland Dance Festival, Euro-Musik-Theater w Stuttgarcie, holenderskiej orkest deereprijs, Radia Szwedzkiego, Ministerstwa Kultury Badenii-Wirtembergii, festiwalu Warszawska Jesień, Instytutu Adama Mickiewicza, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Jest profesorem kompozycji oraz kierownikiem Studia Muzyki Elektroakustycznej w poznańskiej Akademii Muzycznej.

październik 2021