Autorskie programy Jana Walczyńskiego – instrumentalisty, aranżera, dyrygenta – cieszą się nadzwyczajnym powodzeniem. Tajemnica sukcesu tkwi nie tylko w programie z utworami muzyki rozrywkowej i doskonałym kierowaniu orkiestrą, ale także w osobowości naszego gościa. Publiczność wielu filharmonii ceni go również za talent konferansjera, za niewymuszone poczucie humoru, świetne bon moty i łatwość nawiązywania kontaktu ze słuchaczami. Dokładając do tego solistów – Agnieszkę i Jacka Kotlarskich, roztańczone i wybornie przygotowane muzycznie i aktorsko małżeństwo (patrz: Teatr Roma!), można być pewnym, że końcówka karnawału upłynie nam śpiewająco.
Tym razem w programie – Ten wspaniały Fred Astaire! – czyli niemal półtorej godziny w stylu legendarnego śpiewającego tancerza i aktora, będącego natchnieniem dla Michaela Jacksona, George’a Gershwina, Cole’a Portera, Jerome Kerna.



JACEK KOTLARSKI
Ukończył Liceum Muzyczne w klasie trąbki, następnie Studium Piosenkarskie w Poznaniu, oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu. W latach 2000-2007 współpracował z teatrem muzycznym Roma w Warszawie, biorąc udział w spektaklach: Miss Sajgon, Grease, Koty, Taniec wampirów.
Obecnie występuje jako wokalista sesyjny, nagrywa i współpracuje z takimi gwiazdami, jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki. Śpiewa w wielu programach telewizyjnych: Taniec z gwiazdami, Jak oni śpiewają, Tylko nas dwoje. Brał udział w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy i in.).
Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej – śpiewał m.in. na deskach Filharmonii Warszawskiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej oraz wykonywał jedną z głównych ról w musicalu Swing w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W 2011 koncertował w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych Roy Thomson Hall w Toronto (Kanada). W 2012 ukazał się pierwszy solowy i autorski album wydany przez Polskie Radio pt. Nigdy nie jest za późno.


PATRYCJA KOTLARSKA
Wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów.
Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec i II stopnia w klasie oboju. Studiowała w Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale instrumentalnym. Od piętnastego roku życia śpiewała w słynnym musicalu Metro w Teatrze Buffo. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie (Crazy For You, Grease, Miss Sajgon, Taniec wampirów, Upiór w operze, Nędznicy). Jako wokalistka zaangażowana była w projekty płytowe i telewizyjne, m.in. Jak oni śpiewają, Nas dwoje, Zacisze gwiazd. Usłyszeć ją można w partiach chóralnych wielu płyt, np. w produkcjach Krzysztofa Herdzina (ostatnia płyta Ireny Santor Nasza Niepodległa), a także na najnowszej płycie Ryszarda Rynkowskiego.
Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej wykonywanych na deskach największych filharmonii w Polsce (Warszawa, Bydgoszcz, Kalisz, Słupsk). Obecnie współpracuje na stałe jako wokalistka u boku Maryli Rodowicz.


JAN WALCZYŃSKI
Instrumentalista, aranżer, dyrygent; publiczność wielu filharmonii ceni go również za talent konferansjera. Urodził się w Kaliszu. Ukończył wydział instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu ( specjalność – róg). Od 1986 prowadzi w filharmoniach w całym kraju autorskie programy (we własnych aranżacjach), prezentujące publiczności muzykę filmową, jak i dorobek muzyczny wielkich postaci ze świata rozrywki. Każdy z programów – a przygotował ich już prawie trzydzieści – poświęcony jest innemu wybranemu tematowi bądź twórcy. Muzyka filmowa to m.in. muzyka z westernów, filmów gangsterskich, romansów, muzyka Ennio Morricone, Nino Roty, natomiast rozrywkowa to: „Frank Sinatra”, „Elvis Presley”, „Nat King Cole”, „Ray Charles”.
Ważne miejsce w jego pracy zajmuje twórczość dla dzieci. Skomponował muzykę do ok. pięćdziesięciu przedstawień dla dzieci do teatrów we Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Krakowie i Jeleniej Górze. W filharmoniach prezentuje muzykę z filmów dla dzieci i młodzieży (m.in. Królewna Śnieżka i krasnoludki, Król Lew, Władca pierścieni) oraz muzykę własną, skomponowaną jako dźwiękowa ilustracja do znanych i lubianych bajek Brzechwy i Tuwima. W Teatrze Muzycznym we Wrocławiu wystawiono jego balet Królowa Śniegu (wg J. Ch. Andersena).
Jest znany i ceniony z tworzenia świetnie brzmiących i ciekawych aranżacji, które były przedstawiane także publiczności na festiwalach w Sopocie i Opolu. Nagrał płytę Piosenki filmowe z lat 50. oraz płytę z kolędami z orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej.




powrót do strony głównej