27 maja, piątek, g. 19:00, sala koncertowa

KONCERT SYMFONICZNY
BAW MNIE! KRAJEWSKI SYMFONICZNIE


IZA POŁOŃSKA śpiew
WOJCIECH MYRCZEK śpiew
MICHAŁ KOBOJEK saksofon
LESZEK KOŁODZIEJSKI fortepian
MICHAŁ GROTT gitara basowa
RADEK BOLEWSKI perkusja
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent


Uwertura
Seweryn Krajewski, słowa Agnieszka Osiecka
SAMA CHCIAŁA
POD NIEBAMI
CO KAŻDY CHŁOPIEC WIEDZIEĆ POWINIEN
Seweryn Krajewski, słowa Krzysztof Dzikowski
NIEBO Z MOICH STRON
Seweryn Krajewski, słowa Agnieszka Osiecka
KLUCZ DO SZCZĘŚCIA
LUDZKIE GADANIE
Seweryn Krajewski, słowa Marek Dagnan
SZUKAJ MNIE
Włodzimierz Korcz, słowa Magda Czapińska
ZAMIAST
Seweryn Krajewski, słowa Krzysztof Dzikowski
ANNA MARIA
Seweryn Krajewski, słowa Bogdan Olewicz
WIELKA MIŁOŚĆ
Seweryn Krajewski, słowa Agnieszka Osiecka
UCIEKAJ MOJE SERCE
Seweryn Krajewski, słowa Jacek Cygan
BAW MNIE
Seweryn Krajewski, słowa Agnieszka Osiecka
NIE SPOCZNIEMY
Seweryn Krajewski, słowa Ewa Dąbała i Marek Dagnan
NIE JEST ŹLE
Seweryn Krajewski, słowa Agnieszka Osiecka
NIE JESTEŚ SAMA
NIECH ŻYJE BAL

Bilety w cenie: normalny – 50 zł, ulgowy – 40 zł

kup bilet on-line




Koncert przypomni piękne i wzruszające piosenki Seweryna Krajewskiego, którego wyjątkowa wrażliwość zapada w sercu na długo i karmi kolejne pokolenia. Wszystko w wysublimowanych, szanujących oryginalne piosenki aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Do udziału w tym projekcie Iza Połońska zaprosiła wyjątkowego jazzowego wokalistę Wojciecha Myrczka.
W programie znajdą się m.in takie piosenki jak: Anna Maria, Nie spoczniemy z repertuaru zespołu Czerwone Gitary, Niech żyje bal z repertuaru Maryli Rodowicz, Uciekaj moje serce, Kiedy mnie już nie będzie, Wielka miłość, Baw mnie z repertuaru kompozytora.


IZA POŁOŃSKA
Wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Koncertowała niemalże w całej Europie śpiewając repertuar klasyczny. Wykonując piosenkę, występowała m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu, czy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie u boku Wandy Warskiej. Ostatnie 5 lat wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi w Polsce z projektami POŁOŃSKA śpiewa OSIECKĄ, MŁYNARSKI SYMFONICZNIE, KRAJEWSKI SYMFONICZNIE, a także kameralne projekty: PEJZAŻ BEZ CIEBIE, TRZY MIŁOŚCI, KOCHANY MÓJ BEŁZ, CZUŁOŚĆ, które współtworzy z Leszkiem Kołodziejskim, akordeonistą i aranżerem. W latach 2010 – 2016 współpracowała z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. W okresie 2012- 2017 była członkiem Zarządu Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków (SPAM). Wśród Uczelni, z którymi współpracowała wymienić należy: Akademię Muzyczną w Łodzi, Szkołę Aktorską przy Teatrze Śląskim w Katowicach i Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Obecnie wykłada w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest także trenerem wokalnym, współpracuje z teatrami przygotowując aktorów do spektakli i partii śpiewanych. Pracowała m.in. z Teatrem Nowym im Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatrem Studyjnym w Łodzi, Teatrem Arlekin w Łodzi, czy z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Prowadzi kursy i lekcje uwalniania głosu z ludźmi biznesu pomagając im odnaleźć swój prawdziwy głos, a także pomaga pozbyć się lęku w trakcie wystąpień publicznych. Do wyjątkowych zalicza współpracę z Janem Młynarskim, ze Zbigniewem Zamachowskim, z Mieczysławem Szcześniakiem, Wojciechem Myrczkiem, z Anną Dymną i z Oleną Leoneko- Głowacką, a także ze znakomitym wiolonczelistami z Polish Cello Quartet. Na rynku fonograficznym znaleźć można dwie solowe płyty Izy Połońskiej: PEJZAŻ BEZ CIEBIE (Dux 2019) i SING! OSIECKA (Soliton 2021) Coraz częściej Artystka zostaje też zapraszana do wydarzeń muzycznych o szerokim zasięgu. W ostatnim czasie należą do nich: występ w trakcie uroczystego koncertu 85. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej w Studio im. W. Lutosławskiego w Warszawie (Iza wystąpiła tam obok: Doroty Miśkiewicz, Moniki Borzym, Ani Rusowicz, Małgorzaty Walewskiej, Igora Herbuta, Janusza Radka, Marcina Januszkiewicza), a także zaproszenie do udziału w nagraniu piosenki MAMY SIEBIE dla Ukrainy - wedle pomysłu i kompozycji Adama Sztaby (w projekcie udział wzięli topowi polscy wokaliści: Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Anna Karwan, Kayah, Katarzyna Cerekwicka, Kasia Dereń, Mietek Szcześniak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Krzysztof Napiórkowski, Andrzej Piaseczny i wielu innych).


WOJCIECH MYRCZEK
Wokalista, który inspiracje czerpie ze swingowej tradycji, z wyczuciem wzbogacając ją o elementy nowoczesnych stylów i technik. W swoim śpiewie swobodnie posługuje się zarówno słowem jak i scatem. Myrczek jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród, takich jak: I miejsca w ankietach Jazz Top 2015, 2016, 2017, 2018 i 2019 miesięcznika Jazz Forum w kategorii Wokalista Roku, I miejsce i nagroda publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii (2013 r.), Grand Prix w międzynarodowym konkursie Jazz Voices na Litwie (2011 r.), nagroda dla Największej Indywidualności Konkursu Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa (2010 r.), I nagroda w konkursie Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007 r.), Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów (2014 r.) i inne. Swoją muzykę prezentował na scenach światowych festiwali takich jak Montreux Jazz Festival, The Hague Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Brisbane Jazz Festival, Kolory Polski, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Sofia Jazz Peak Festival, Celje International Jazz Festival oraz w salach koncertowych NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Filharmonia “Sinfonia Baltica“, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Fiński w Paryżu, Opus Jazz Club w Budapeszcie, Teatr Roma w Warszawie, Hudson Studios w Nowym Jorku i wielu innych. Współpracował z Janem „ Ptaszynem" Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Serafińską, Lorą Szafran, Stanisławem Fijałkowskim, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia i wieloma innymi artystami polskiej sceny muzycznej. W swoim dorobku ma dwa albumy solowe: Wojciech Myrczek Quintet - We'll Be Together Again (2010 r.) oraz Myrczek&Tomaszewski - Love Revisited (2014 r.).
Pedagog Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (od 2018 r.) oraz Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (w latach 2012-2019). W roku 2020 uzyskał stopień doktora szkół muzycznych.


LESZEK KOŁODZIEJSKI
Akordeonista, solista i kameralista, pedagog akademicki, aranżer, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Laureat większości ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych w kategoriach solowych i kameralnych. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym nagrodzony w programie Młoda Polska (2009). W dorobku posiada nagrania płytowe z muzyką kompozytorów polskich. Występował podczas Festiwalu Warszawska Jesień, Fiesta della Musica w Rzymie, Spring Voices w Moskwie, Jesiennego Festiwalu Muzycznego w Czechowicach-Dziedzicach Alkagran, Festiwalu Muzyki Kameralnej Kwartet Śląski i jego goście w Katowicach i wielu innych. Koncertował z orkiestrami Filharmonii Gorzowskiej, Łódzkiej, Kaliskiej, Koszalińskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, także z Radomską Orkiestrą Kameralną. Istotnym elementem jego drogi zawodowej jest teatr oraz improwizacja. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych, projektów multimedialnych. Bierze udział w wydarzeniach związanych z nurtem improwizacji na żywo (m.in. Warszawska Jesień 2021). Od kilku lat, współpracując z wokalistką Izą Połońską, tworzy aranżacje do ich wspólnych projektów tj.: Osiecka symfonicznie, Młynarski symfonicznie, a także Pejzaż bez Ciebie (pod tą samą nazwą ukazała się w 2019 roku płyta zrealizowana we współpracy w Polish Cello Quartet). W 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w zakresie sztuki. Od 2005 zatrudniony jest w macierzystej uczelni.


MICHAŁ KOBOJEK
Saksofonista, absolwent Państwowego studium jazzowego znajdującego się przy Zespole Szkól Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Działalność koncertową rozpoczął w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Współtworzył łódzką grupę dixilandową Medicus. Jako muzyk sesyjny współpracował m.in. z Ich Troje, Łzy, Urszulą, Maćkiem Strzelczykiem, Krzysztofem Ścierańskim, Michalem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Giżowską, Fiesta Loca, Bogusławem Mecem, Robertem Jansonem. Obecnie jest saksofonistą łódzkiej grupy Varius Manx. W 2007 roku zadebiutował solową płytą My first Time.


MICHAŁ GROTT
Muzyk sesyjny, basista, kompozytor. Ukończył studia na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z takimi muzykami jak: Nathan East, Billy Sheehan (Mr.Big), Tommy Aldridge (Ozzy Osbourne/Whitesnake), Derrick Mckenzie (Jamiroguai), Pauliną Przybysz, (Pinnawela) September, Robertem Chojnackim, Markiem Kościkiewiczem, Edytą Górniak, Tomkiem Szymusiem, Jackiem Piskorzem, Adamem Sztabą, Zygmuntem Kuklą, JON-em LORD-em, STEVE-m VAI-em. Obecnie współpracuje z: Edytą Bartosiewicz, Margaret, Blue Cafe, Natalią Kukulską, Robertem Janowskim, In-Grid, Velvet.


RADEK BOLEWSKI perkusista, kompozytor i wykładowca w Akademii Muzycznej w Łodzi, a także bębniarz Krzystyny Prońko i wielu innych artystów, z którymi wystepuje sesyjnie, a także wokalista i perkusista duetu Bolewski &Tubis. Współtworzy autorskie zespoły L. Stadt i Fonovel, z którymi nagrywał płyty i koncertował m.in. na festiwalach takich jak: SXSW (Austin, USA), Culture Collide (Los Angeles, USA), Tallin Music Week (Tallin, Estonia), Toronto Indie Week (Toronto, Kanada), Popkomm (Berlin, Niemcy), Opener (Gdynia, Polska), Coke Live (Kraków, Polska).Jest także autorem muzyki do spektakli teatralnych.


JACEK ROGALA
Ukończył wrocławską Akademię Muzyczną. Od 2001 jest dyrektorem Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i festiwalu Świętokrzyskie Dni Muzyki. W 2012 zainaugurował działalność kieleckich filharmoników w nowej siedzibie. W latach 90. był asystentem dyrygenta we wrocławskiej Operze, współpracował z Capellą Bydgostiensis i przebywał na stypendium im. Artura Rodzińskiego w The Cleveland Symphony Orchestra. Pracował w Redakcji Muzycznej PR we Wrocławiu, był pełnomocnikiem Ministra Kultury i Sztuki do spraw muzyki, kierował również Redakcją Muzyki Współczesnej Programu II PR. Był prezesem i wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Jest autorem książki Muzyka polska XX wieku wydanej przez PWM. Od 2012 był wiceprzewodniczącym, a od 2021 jest przewodniczącym Zrzeszenia Filharmonii Polskich. Jest również kierownikiem Katedry Dyrygentury Akademii Muzycznej w Łodzi.
Dokonał prawykonań i nagrań radiowych oraz filmowych. Jego nagrania kompozycji 3 dla 13 Pawła Mykietyna oraz Concerto á rebours Tadeusza Wieleckiego zwyciężyły na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu (1995 i 1999), a płytę z nagraniem utworu 3 dla 13 uhonorowano dwoma Fryderykami. Z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej nagrał m.in. cykl czterech płyt Album Polski, płyty We Are From Here z muzyką Włodka Pawlika oraz Muzyka na otwarcie z utworami zamówionymi na pierwszy koncert w nowej siedzibie. Dokonał również nagrań płytowych muzyki koncertującej Ryszarda Bukowskiego.
Otrzymał brązowy medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis oraz nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga

strona główna