24 października, niedziela, godz.11.00, sala koncertowa

29. ŚWIĘTOKRZYSKIE DNI MUZYKI. KONCERT RODZINNY

SMYKOWIZJE

KWARTET SMYCZKOWY CON AFFETTO w składzie:
MAGDALENA ODRZYWOŁEK skrzypce
NATALIA MIŚ skrzypce
KAROLINA STASIOWSKA altówka
ANNA PODKOŚCIELNA-CYZ wiolonczela

Koncert wprowadzi słuchaczy w świat muzyki najnowszej – pełnej oryginalnych brzmień i kolorów, także takich zaczerpniętych z otaczającego świata.
Projekt skierowany jest do rodziców i dzieci - przyszłych melomanów w wieku do 15 lat. Jego atutem jest słowny komentarz prowadzących połączony z prezentacją współczesnych sposobów wydobywania dźwięku.

Żeński kwartet smyczkowy CON AFFETTO
Nazwa zespołu Con Affetto (z wł. „ z uczuciem”) wiele mówi o zaangażowaniu młodych artystek, które połączyła przyjaźń, chęć doskonalenia swoich umiejętności oraz wyjątkowa pasja wspólnego muzykowania. Con Affetto od 2005 prowadzi aktywną działalność artystyczną, koncertując m.in. w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Operze Śląskiej w Bytomiu, Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Kwartet dysponuje szerokim i zróżnicowanym repertuarem, począwszy od kanonów muzyki klasycznej, poprzez ciekawe aranżacje muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej, aż po oryginalne wykonania muzyki współczesnej. Szczególne miejsce w jego repertuarze zajmują tanga, a inspirujące w tym zakresie okazało się podjęcie współpracy z wybitnym akordeonistą-bandoneonistą Klaudiuszem Baranem. Członkinie kwartetu nieustannie rozwijają swoje muzyczne zainteresowania, systematycznie uczestnicząc w nagraniach płyt, projektach orkiestrowych, teatralnych oraz koncertach zespołów polskiej sceny rozrywkowej. Od trzech lat współpracują z niezależną polską filharmonią – Filharmonia Futura. W 2015 Con Affetto wzięło udział w produkcji filmowej holenderskiej reżyserki Mieke Bal – premiera filmu odbyła się w Krakowie w kwietniu 2016. W 2019 zespół w podróży koncertowej odwiedził Chińską Republikę Ludową, gdzie promował polską muzykę i kulturę. Jubileuszowy rok 15-lecia Con Affetto podkreślony został nagraniem pierwszej solowej płyty zespołu (Tango Affetto).

październik 2021