21 kwietnia, czwartek, g. 18:30, sala kameralna
SZCZĘŚLIWY BAŁAGAN
SPOTKANIE Z JANEM NOWICKIM
KONRADA MASTYŁO fortepian
KRZYSZTOF IRSKI prowadzenie
Bilety w cenie: 10 zł
Patron medialny wydarzenia
kup bilet on-line
Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na spotkanie z niezwykłym człowiekiem, aktorem i pisarzem JANEM NOWICKIM.
Spotkanie połączone z promocją najnowszej książki bohatera wieczoru Szczęśliwy bałagan, poprowadzi znany kielecki dziennikarz Krzysztof Irski, a całość ubarwi muzycznie Konrad Mastyło.
JAN NOWICKI
Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Zagrał w ponad 240 filmach. Przez ponad 30 lat jego teatralną kolebką był Stary Teatr w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w Biesach, Rogożyna w Nastazji Filipownej, Artura w Tangu czy księcia Konstantego w Nocy listopadowej przeszły do historii polskiego teatru. Jest autorem kilku książek, których głównym motywem stało się przemijanie.
Pisze również wiersze, teksty piosenek i kolęd. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.
Zadebiutował w Zaproszeniu do zamku Jeana Anouilha na deskach Starego Teatru w Krakowie (1964). Na ekranie debiutował w 1963. Związany z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami. Jest laureatem, m.in.: II Opolskich Konfrontacjach Teatralnych w Opolu za rolę Wielkiego Księcia Konstantego w Nocy listopadowej S. Wyspiańskiego w reż. A. Wajdy w Starym Teatrze w Krakowie (1977), Złotej Kaczki za rolę Szu w filmie Wielki Szu w reż. S. Chęcińskiego (1984), Złotej Maski za rolę Iwana Czebutykina w spektaklu Trzy siostry A. Czechowa w Teatrze Bagatela w Krakowie (2002), XIX Tarnowskiej Nagrody Filmowej za rolę Imre Nagya w filmie Niepochowany w reż. Marty Meszaros (2005), nagrody na XXXIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę męską w filmie Jeszcze nie wieczór w reż. Jacka Bławuta (2008), Złotego Lauru za mistrzostwo w sztuce aktorskiej (2008).
KONRAD MASTYŁO
Muzyk, kompozytor, pianista, organista, pedagog. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Od wielu lat jest pianistą Piwnicy pod Baranami. Był członkiem zespołu Marka Grechuty – Anawa. Związany również z teatrem STU jako pianista i aktor. Jest autorem muzyki do hymnu Stalowej Woli, w której się wychował. Obecnie mieszka w Krakowie i pracuje jako wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego oraz nauczyciel w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży.
KRZYSZTOF R. IRSKI
Dziennikarz, publicysta, prezenter, lektor i konferansjer. Autor tekstów, członek ZAiKS. Z mediami związany od ponad 35 lat.
Przez wiele lat pracował w Polskim Radiu Kielce, współpracował z radiową Trójką i TVP. Od kilku lat w Portalu Informacji Kulturalnej Województwa Świętokrzyskiego. Autor filmów dokumentalnych i reportaży, m.in. „Przez Atlantyk do Legionow – historia mjr. Mariana
Przyłuskiego”, „Wieniec musi mowić”, „...stąd wyruszyłem w drogę...” – o kieleckim okresie
życia Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, „Janusz Buczkowski – pejzaż życia”, „Maluj to, co
widzisz” o wystawie unikatowych dziecięcych rysunków powstałych w obozie koncentracyjnym
w Terezinie, „80 lat Domu WF i PW Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Zasłużony Działacz Kultury.
strona główna
|