20 maja 2022, piątek, g. 19:00, sala koncertowa

E. ELGAR Koncert wiolonczelowy e-moll cz. I
L. VAN BEETHOVEN IV Koncert fortepianowy G-dur cz. II i III

Bilety w cenie: normalny – 30 zł, ulgowy – 25 zł

Koncert uczniów kieleckiej Szkoły Muzycznej, którzy zwyciężyli w Konkursie organizowanym przez tę placówkę.

AGNIESZKA ŚRODOWSKA
Dyrygent, teoretyk muzyki, aranżer, pianistka, organizator wydarzeń kulturalnych, prezes Polskiej Fundacji Promocji Kultury Muzycznej. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku teoria muzyki, Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie dra Piotra Wajraka. Technikę dyrygencką doskonaliła pod okiem innych znakomitych dyrygentów podczas kursów mistrzowskich m.in.: Colin Metters (Royal Academy of Music London), Elżbieta Wiesztordt (Akademia Muzyczna w Gdańsku), Bohdan Jarmołowicz (Sinfonia Baltica), Gabriel Chmura. Współpracowała z szeregiem znaczących zespołów orkiestrowych, m.in. w Bydgoszczy, Zielonej Górze, Lublinie, Sopocie, Krakowie, Gdańsku, Kielcach. W latach 2013-2016 współpracowała z niemiecką agencją Word Wide Events, dyrygując ponad 160 koncertów w takich krajach, jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Szwecja, Włochy. Obecnie na stałe współpracuje z Orkiestrą ZPSM w Kielcach oraz Filharmonią Zielonogórską.

ARTUR JAROŃ
Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie Ireny Sijałowej-Vogel oraz studia podyplomowe w Konserwatorium Odesskim w klasie Anatolija Kardaszowa. Odbył kursy mistrzowskie pod kierunkiem Wiery Gornostajewej i Güntera Ludwiga. Prowadzi działalność artystyczną jako solista i kameralista. Koncertował w Niemczech, Szwecji, Danii, Słowacji, Rosji, na Litwie, Łotwie i Ukrainie. Współpracował z gronem wybitnych polskich dyrygentów, jak: Jerzy Maksymiuk, Jerzy Salwarowski, Marek Pijarowski, Agnieszka Duczmal, Tadeusz Wojciechowski. Jako kameralista koncertował m.in. z Teresą Żylis-Garą, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem, Adamem Zdunikowskim, Gwendolyn Bradley, Stefanią Toczyską. Stale współpracuje ze skrzypaczką Ludmiłą Worobec-Witek, z którą występował w wielu miastach europejskich. W 2005 wystąpili wspólnie z recitalem w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Jest dyrektorem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju oraz prowadzi autorską imprezę cykliczną Salon Muzyki Kameralnej w Kielcach. Był jurorem w konkursach pianistycznych we Włoszech, Kielcach i w Łańcucie. Odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.