19 grudnia 2021, niedziela, godz. 11:00, sala koncertowa

MUZYCZNE SPOTKANIA Z PGE ENERGIA CIEPŁA S.A

MIRELLA GLIWIŃSKA i SZYMON GÓRALCZYK śpiew, animacja, instrumenty perkusyjne

Kup bilet

Pamiętacie jeszcze swoje ulubione książki z dzieciństwa? Kiedy dorastamy, zapominamy o nich, ale tylko pozornie. Wystarczy, że w naszym otoczeniu pojawi się dziecko, a już sięgamy do ulubionych tytułów. Ten spektakl to wierszowane historie z dzieciństwa, które przeniosą nas w świat baśni, jakich jeszcze nie znamy!
Opowiemy Wam o dziwnych przygodach pewnego dzielnego wojaka – krasnoludka Okruszynki. Usłyszycie historię o srogim królu, któremu było na imię Michał i który ciągle kichał oraz piosenkę o jednym z najmniejszych rycerzy świata – Rycerzu Zapałce. Będzie też opowieść o królu Dardanelu, który stał się wielkim reformatorem! Zagrają kastaniety, kantele wielki bęben, banalne dzwonki chromatyczne i wcale nie banalny, chociaż zwyczajny grzebień.
Bawimy się w teatr domowy, w którym przedmioty domowego użytku zmieniają się w baśniowe akcesoria. Cieszymy się formą, pełnym zapomnianych słów i związków frazeologicznych językiem, a pomysłów szukamy w świecie dziecięcej wyobraźni.

Koncert dla dzieci od lat 6

MIRELLA GLIWIŃSKA
Opowiadaczka, członkini grup Karawana Opowieści i Grupa 501. Pisze i opowiada historie dla dzieci i dorosłych.
Jest absolwentką wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej pasje to antropologia kultury, historia i zwyczaje kultur wschodnich oraz flamenco, z którym była aktywnie związana przez większą część życia. W swoim dorobku ma również spektakle narracyjne wykonywane na scenach teatralnych oraz minisłuchowiska radiowe. Jej ostatni projekt Opowieści z Wielkiego Stepu dla radia Dimash, cieszy się dużym uznaniem słuchaczy. Jest częstym gościem Nocy opowieści – gali warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania. Prowadzi również warsztaty dla dzieci i dorosłych, w trakcie których zaraża radością opowiadania i pomaga znaleźć własną, indywidualną ścieżkę

SZYMON GÓRALCZYK
Bajarz i poszukiwacz. Pomysłodawca i założyciel grupy Karawan Opowieści. Z wykształcenia fizjoterapeuta. Wszystko, co ma miejsce w jego życiu stało się przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i boso, tak po prostu.
Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą. Prowadził spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach i na festiwalach. Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

grudzień 2021