19 maja 2023, piątek, g. 19:00, sala koncertowa
X MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY
IM. MAURYCEGO MOSZKOWSKIEGO PER ASPERA AD ASTRA
KONCERT LAUREATÓW
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
BARBARA POPŁAWSKA dyrygent
Współorganizator
kup bilet on-line
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Maurycego Moszkowskiego Per aspera ad astra po raz pierwszy odbył się w 2005 z inicjatywy dyrektora Szkoły Muzycznej – Artura Jaronia. Organizowany jest co dwa lata przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz Filharmonię Świętokrzyską. Jego głównym celem jest promowanie utalentowanych młodych wykonawców. Laureaci wyłonieni w Konkursie przez jury wystąpią w Filharmonii Świętokrzyskiej z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej.
BARBARA POPŁAWSKA
Urodziła się w Ałmatach (Kazachstan) w rodzinie polskich repatriantów. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku siedmiu lat w klasie fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej w rodzinnym mieście, którą ukończyła z wyróżnieniem. W roku 2011 zaczęła studia w Almaty College of Music im. Piotra Czajkowskiego na kierunku dyrygentura chóralna (w 2015 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem). Jest także absolwentką studiów magisterskich – dyplom z oceną celującą – na kierunku dyrygentura na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. dr. hab. dr. h.c. Marka Pijarowskiego.
Zdobyła wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku (2022) oraz w III Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu (2020). Jest laureatką II miejsca
w Lipinski International Orchestra Conducting Competition w ramach China Europe International Culture and Arts Festival (2019). Uczestniczyła także w Almaty International Conducting Competition (2019). Brała udział w warsztatach dyrygenckich prowadzonych m.in. przez prof. Kerry’ego Strattona (2017) oraz przez prof. dr. hab. Marka Pijarowskiego (2019).
W ramach Międzynarodowego projektu „Nowe Imiona” poprowadziła orkiestrę Jambyl Kazakh State Philharmonic (2023). Współpracuje z młodymi wrocławskimi kompozytorami mając na koncie wiele prawykonań, między innymi podczas koncertów kompozytorskich
w ramach Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej „Wieloznaczność Dźwięku”, Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Muzyka i Prawo” oraz Festiwalu „Mikstury Kultury”.
strona główna
|