19 marca 2023, niedziela, g. 11:00, sala koncertowa

ZBIGNIEW ZAGÓRA perkusja
PRZEMYSŁAW RUDKOWSKI fortepian
AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie koncertu

Tym razem zajmiemy się muzyką napisaną do znanych i lubianych wierszy. Odwołamy się do piosenek Andrzeja Korzyńskiego z filmu Akademia Pana Kleksa do słów Jana Brzechwy, do piosenek Witolda Lutosławskiego ze słowami Juliana Tuwima, czy Mariusza Totoszki do wiersza Marii Konopnickiej. A może uda nam się wspólnie stworzyć własną muzyczną wersję jednego z nich?

Małgorzata Piszczek
Wokalistka i aktorka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kielcach oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim, którą ukończyła z wyróżnieniem. Już podczas studiów brała udział w wielu koncertach, kursach mistrzowskich, konkursach. Obecnie prowadzi ożywioną działalność koncertową w całym kraju oraz edukacyjna prowadząc zajęcia wokalne w Centrum kultury w Jędrzejowie. Jej repertuar jest bardzo szeroki. Mimo, iż opera jest jej pasją, nie lubi ograniczać się w muzyce.

Michał Steciak - tenor liryczny, na co dzień śpiewający muzykę klasyczną i rozrywkowo-estradową, trener wokalny, organista, a nade wszystko mąż wspaniałej Kobiety i tata na pełen etat dwójki cudownych Dzieci. W swoim repertuarze stara się łączyć różne style i gatunki muzyczne, w których skrupulatnie przemyca elementy muzyki klasycznej. Uczestnik IX edycji programu The Voice Of Poland, laureat wielu konkursów wokalnych w Polsce i na szczeblu międzynarodowym. Jak sam twierdzi: Muzyka to moja wielka pasja, bo dzięki niej można wyrazić emocje i to czego czasem nie da się wypowiedzieć samymi słowami.

Ihor Stepanyak W 2010 ukończył Lwowską Narodową Akademię Muzyczną im. M. Łysenki, uzyskując wyższe wykształcenie muzyczne w klasie klarnetu (specjalność Sztuka muzyczna) oraz zdobywając kwalifikacje solisty instrumentalisty, muzyka orkiestrowego, a także wykładowcy orkiestrowych instrumentów dętych i perkusyjnych.
Pracował jako saksofonista jazzowego zespołu w Teatrze Pravda we Lwowie, klarnecista i saksofonista sopranowy Akademickiego Zespołu Wysoki Zamek Filharmonii Lwowskiej, aktor i muzyk w lwowskim Teatrze Wniebowzięcie. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Chmielnickiej, Orkiestrą Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży Hałyczyny. Ponadto zajmował stanowisko koncertmistrza orkiestry we Lwowskiej Państwowej Szkole Zawodowej Kultury i Sztuki.

Sebasian Sipa
Gitarzysta basowy. Lubi grać w najróżniejszych stylach muzycznych. Jest absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na kierunku Edukacja artystyczna. Występuje z różnymi składami instrumentalnymi, koncertując po całym kraju i poza jego granicami.

Zbigniew Zagóra
Muzyk instrumentalista, pedagog, producent, przez ponad 25 lat zdobywał doświadczenie jako etatowy perkusista w RZAWP w Warszawie. Współpracował z Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie jak i paryską agencją koncertową „Grubber ballet & opera”, (odbywając wielokrotnie trasy koncertowe po: Niemczech, Belgii, Francji, Holandii, Luksemburgu, Litwie, Ukrainie,Rosji, Szwajcarii oraz USA i Kanadzie), Filharmonią Świętokrzyską oraz Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Muzyka – zarówno jako muzyk, jak i organizator koncertów.
Uczestnik festiwali jazzowych i bluesowyc: Jazz nad Odrą, Standardy Jazzowe Siedlce, Rawa Blues, Jimiway Blues Festiwal, Memorial to Miles Targi Kielce jazz festiwal, Kielce Rockują .
Wieloletnia współpraca z Karoliną Cygonek, Danutą Błażejczyk, Pawłem Perlińskim, Pawłem Serafińskim, Piotrem Domagałą, Grzechem Piotrowskim i zespołami "No name","Bossa bonita", "Limit blues","Hydroplexiglas","Husband".
Ma w swoim dorobku udział w nagraniach kilkudziesięciu pozycji płytowych zarówno z większymi składami orkiestrowymi jak i z mniejszymi zespołami ("No name", Karolina Cygonek, Orkiestra kabaretu moralnego niepokoju.)

Przemysław Rudkowski
Pianista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku i Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Bogusława Wódki. Dyplom z kameralistyki uzyskał pod kierunkiem prof. Elżbiety Różyckiej-Przybylak. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich pod okiem takich profesorów jak m.in.: Frank Peters, Adam Wodnicki, Andrzej Jasiński. Obecnie jest nauczycielem fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Jako akompaniator, kameralista zdobył wyróżnienia na konkursach Ogólnopolskich jak i Międzynarodowych. Występował na festiwalach: Jeunesses Musicales, Zamkowe Spotkania z Muzyką, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku. Współpracuje również z Filharmonią Świętokrzyską. W wolnych chwilach doskonali dodatkowo grę na organach.

Agnieszka Nowak-Zagóra
Na co dzień pełni funkcję muzyka solisty-flecistki w orkiestrze symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Prowadzi także działalność koncertową z zespołami kameralnymi All Antico i Bossa Bonita, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne.
Wielką radość przynoszą jej koncerty skierowane do dzieci. Współtworzy Koncerty familijne, podczas których dzieci przez zabawę poznają piękną sztukę, którą jest muzyka.
Prowadzi i tworzy kameralne koncerty edukacyjne, odbywające się w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego.