18 listopada, sobota, g. 19:00, sala koncertowa

MICHAEL JONES skrzypce, altówka
MAX KOWALSKI kontrabas elektryczny
JAKUB MAZUR perkusja

Impresje świętokrzyskie to autorski projekt zespołu inspirowany świętokrzyskim folklorem – na program złożą się starannie wybrane i opracowane na jazzowo melodie ludowe oraz kompozycje własne Łukasza Mazura. Wybrane tematy, zarówno te piękne, jak i te nieznane, stały się źródłem dźwięków, którymi można zachwycać, bawić i wzruszać słuchaczy. Przede wszystkim jednak, można dzięki nim w ciekawy i nowatorski sposób przybliżyć współczesnej publiczności rodzimą, korzenną nutę.

Luka Mazur Quartet
To fuzja scenicznego doświadczenia i młodzieńczej werwy, które – łącząc siły – nadają wspólny ton, charakter i brzmienie. Choć pod szyldem LMQ gramy od niespełna trzech lat, udało nam się wypracować swój własny styl. Orientalne frazy skrzypiec przeplatane nieoczywistą harmonią i kontrapunktem fortepianu, którym towarzyszy niesforny, często drapieżny innym razem kojący kontrabas, a całość trzyma w rytmicznych ryzach perkusja sprawiają, że zyskujemy coraz liczniejsze grono fanów ale i przychylność znawców tematu (LMQ znalazł się w finałowej czwórce konkursu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej). Sprzyjają też recenzje na łamach branżowych czasopism, portali, serwisów (Jazz Forum, AudioVideo, Soundrebels i wielu innych) oraz mapa koncertowych miejsc, których nieustannie przybywa i to nie tylko w Polsce ale też poza jej granicami (m.in. Wilno, Berlin, Lipsk, Budapeszt).
Zespół tworzą:
Michael Jones skrzypce, altówka oraz wszelkie inne „strunowce”
Max Kowalski kontrabas, kontrabas elektryczny
Kuba Mazur perkusja
Łukasz Mazur fortepian, instrumenty klawiszowe, perkusyjne, aranżacje

Maja Wojtaszek
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, instruktor wokalny. Laureatka konkursów wokalnych. Uczestniczka programów muzycznych takich jak ,,Szansa na sukces”, ,,Voice of Poland”. Współpracuje z doświadczonymi muzykami polskiej sceny muzycznej.

Luka Mazur
Kielczanin, pianista, kompozytor, aranżer; współpracował/współpracuje z: Piotrem Kubą Kubowiczem, Józefem Skrzekiem, Markiem Piekarczykiem, Antymosem Apostolisem, Włodzimierzem Kiniorskim, Robertem Pożarskim, Stoltzer Ensemble, Michałem Lorencem, DesOrient, Małgorzatą Marczak, Dominikiem Skrzyniarzem, Małgorzatą Nakonieczną, Anną Madej, Małgorzatą Wojciechowską; Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatrem Ludowy w Nowej Hucie, Teatrem Lalki i Aktora KUBUŚ, Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Michael Jones
multiinstrumentalista, pochodzący z Anglii a aktualnie mieszkający w Polsce. Ceniony muzyk sesyjny, współpracował z Fiolką Najdenowicz, Leszkiem Biolikiem, Wojtkiem Sewerynem, Papryka Korps i Magda Femme. Występował z Nigelem Kennedy, Markiem Stryszowskim, Kiniorem, Justyną Łysak, Beatą Czernecką, Ulą Makosz, T Love, Sidney Polak, Wassail, Okularsy Antidepresjon, OQLarsen a także Max Klezmer Band i Mandorla.

Max Kowalski
Kontrabasista, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest autorem muzyki do spektakli dla wielu teatrów w całej Polsce, m.in. Teatr Witkacego, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie, Teatr Polski w Bielsku-Białej. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich. Lider założyciel zespołu Max Klezmer Band.

Kuba Mazur
Niezwykle ciekawy i ceniony perkusista młodego pokolenia; swoją przygodę z perkusją rozpoczął w wieku lat 4; na koncie muzycznych doświadczeń: udział w projektach Piotra Kuby Kubowicza m. in. „Akwarelki Świętokrzyskie”; współpraca z zespołami: „Wolni Ludzie”, chór gospel GOoD NEWs, Alicja Białek Band, MGM Trio, No Name 3Yo, Małgorzata Wojciechowska, Shapeles, To ON; czynnie wspiera studyjne produkcje spod szyldu 8records.

listopad 2023