Inspiracją do powstania projektu LIVINGROOM MUSIC była życiowa obserwacja. Wszystko co nas otacza wcale nie jest takie statyczne, jakby się wydawało, ani też „nieme”. Nasze mieszkanie może być źródłem niezwykłych brzmień, układających się w swoisty utwór muzyczny: kapiący kran, skrzypiące drzwi, nawet mycie zębów współtworzy melodię, ale by te wszystkie dźwięki zechciały ułożyć się w sensowną całość, potrzeba wielkich umiejętności. Czterem młodym, zdolnym artystom z Wrocławia na pewno nie zabraknie pomysłów i talentu, by zadziwić, a przede wszystkim zachwycić swoją publiczność. Performance kwartetu Repercussion wpisuje się w nurt teatru instrumentalnego polegającego na połączeniu teatralizacji (wizualizacji) muzyki z elementami gry aktorskiej, ruchu scenicznego oraz happeningu. Publiczność po wyjściu z koncertu zyska przekonanie, że muzykę i instrumenty naprawdę można stworzyć ze wszystkiego. I warto zauważyć, że wszystkie kompozycje zostaną w Kielcach zaprezentowane po raz pierwszy, choć wiele z nich to dobrze znane dawne hity, jak np. Je t’aime Serge’a Gainsbourga Muzyka w wykonaniu kwartetu REPERCUSSION stanowi tło dla opowieści młodego mężczyzny o swoim życiu – na pozór udanym, a jednak niesatysfakcjonującym. Marną egzystencję agenta ubezpieczeniowego wypełniają pieniądze, spotkania z klientami, zrzędliwi sąsiedzi, plazma niemieszcząca się w meblościance z czasów gierkowskich, piwo w ręce, nogi w górze i widok steranej kobiety w kuchni - "żoneczki-wątróbeczki". Pewnego dnia bohater doznaje olśnienia...



REPERCUSSION
Naczelną ideą zespołu jest muzyczne wykonawstwo wykorzystujące instrumentarium perkusyjne. Koncerty zespołu obalają obiegowy pogląd, że perkusja to tylko mniej lub bardziej jednostajny rytm. Odpowiedni dobór instrumentarium daje bowiem nieprawdopodobne możliwości melodyczne, harmoniczne, brzmieniowe oraz rytmiczne. Muzycy wykorzystują zarówno instrumenty melodyczne: marimba, wibrafon czy ksylofon, jak i typowo rytmiczne: bębny, kotły; oraz tzw. „przeszkadzajki” – wywodzące się z różnych kultur muzycznych świata.
Zespół swobodnie porusza się w bardzo różnych stylistykach – od muzyki etnicznej, przez blues, jazz, aż po kompozycje z kręgu współczesnej muzyki klasycznej. Niezwykle ciekawym nurtem, który zespół uprawia jest „teatr instrumentalny”. Skład personalny zespołu zmienia się w zależności od repertuaru. Repercussion bywa duetem lub też powiększa się do kilkunastoosobowej orkiestry perkusyjnej. Obecny skład zespołu to muzycy reprezentujący wrocławskie środowisko artystyczne: Jacek Muzioł (założyciel i kierownik artystyczny grupy), Bartłomiej Dudek, Radosław Jędraś i Miłosz Rutkowski. Przy okazji projektu „Livingroom Music” z zespołem współpracuje znany aktor i tancerz Michał Pietrzak.