16 października 2016, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa
W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI
DAGNA SADKOWSKA skrzypce, prowadzenie
MICHAŁ GÓRCZYŃSKI klarnet
MAYA R śpiew, taniec
Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
kup bilet on-line
Niezwykle barwne i interesujące spotkanie z kulturą, ciekawą tradycją i językiem Japonii. Gościem specjalnym będzie Maya R. – wokalistka i tancerka pochodząca z Osaki, która wykona utwory z najnowszej płyty Utsuroi, zainspirowanej brzmieniem języka japońskiego. Koncert poprowadzi doskonale znana naszej młodej publiczności – znakomita Dagna Sadkowska, skrzypaczka, członkini zespołu Kwartludium. Artystka od wielu lat prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Towarzyszyć jej będzie Michał Górczyński, klarnecista, członek Kwartludium, autor, m.in. cyklu utworów inspirowanych językami świata. Podczas koncertu najmłodsi poznają m.in. japońskie zabawki oraz zasady tworzenia figurek origami.
Koncert dla dzieci od lat 7
DAGNA SADKOWSKA
Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Bąkowskiego. Współtwórczyni i członek zespołu Kwartludium. Solistka i kameralistka. Ma w swoim dorobku liczne wykonania i prawykonania dzieł współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych, m.in.: Magdaleny Długosz, Krzysztofa Knittla, Wojciecha Ziemowita Zycha, Aleksandry Gryki, Laurenca Mossa, Salvatore Sciarino, Bernarda Cavana, Toshio Hosokawy, Aleksandra Lasonia i innych. Koncertowała na festiwalach takich, jak: Festiwal Prawykonań w Katowicach, Warszawska Jesień (2003-2007), Jaz Festiwal Muzyki Improwizowanej w Katowicach, Muzyczny Sejsmograf III, Laboratorium Muzyki Współczesnej, Latająca Akademia Muzyki Współczesnej, Nowe Gdańskie Brzmienia, Ad Libitum, Audio Art i innych. Od kilku lat działa także aktywnie na scenie muzyki improwizowanej. W ramach projektu „plain music" występowała z takimi wykonawcami, jak: John Edwards, Le Quaninh, John Tilbury, Axel Dorner, Thomas Lahn, DJ Lenar i inni. Uczestniczka organizowanych przez Instytut Adama Mickiewicza warsztatów i koncertów polsko-japońskich w Tokio i Osace oraz stypendystka programu „Młoda Polska” Ministra Kultury. Artystka od 15 lat działa aktywnie jako pedagog muzyczny. Stworzyła autorski program zajęć muzykoterapeutycznych. Od wielu lat prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży (Muzeum Literatury, Dom Pracy Twórczej w Wigrach, Instytut Teatralny). Jest autorką Internetowego zbioru zadań do muzyki współczesnej, a także autorką i współtwórcą projektu Muzyczne obrazy w Zachęcie dla uczniów gimnazjum, realizowanego we współpracy z Narodową Galerią Sztuki Zachęta i Gimnazjum Przymierza Rodzin nr 2 w Warszawie.
MICHAŁ GÓRCZYŃSKI
Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Od 1998 zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne (Zróżnicowanie dwa fagoty i klarnet, Rondo a la krakowiak na wrzeszczącego pianistę i klarnet basowy, Malowanie
na dwa klarnety, fagot, kontrabas i śpiew, Suita w stylu żydowskim na klarnet, skrzypce i kontrabas, a także cykle utworów inspirowane językami świata na skrzypce, klarnet i wiolonczelę) oraz muzyki do teatru (około 25 spektakli dla teatrów dramatycznych i lalkowych). Występował jako solista z wybitnymi zespołami, jak: de Ereprijs, Kwartet Śląski, Orkiestra Aukso. Uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Darmstadt, gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat autorskich teorii, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 współtworzy zespół Kwartludium. Od 2008 pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego, inspirując się beat boxem i współpracując z jednym z najlepszych polskich beat boxerów „Tik Takiem” Patrykiem Matelą. Twórca pojęcia „edukacja komponowana”. Stypendysta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu tworzenia alternatywnych podręczników edukacyjnych. Od 2013 realizuje projekt „muzyka do języków”, tworząc autorską muzykę do języka jidysz (wydana płyta w Multikulti records), do poezji japońskiej (premiera płyty w 2015 r.).
MAYA R
Wokalistka mająca japońsko-polskie korzenie. Słucha głosów swojej duszy i wyraża je poprzez muzykę, nie ograniczając się do jednego gatunku. Oprócz własnych utworów bierze udział w różnych projektach muzycznych.
2005: Haiku no uta z Michałem Górczyńskim w Polsce,
2006-2008: wokalistka zespołu soulowo-funkowego Nightwalker w Japonii,
2007-2009: działalność solowa jako Halue w Japonii,
2012-2013: wokalistka j-rockowego zespołu NoBire w Polsce,
2013: japońska wokalistka Rara Avis w EPce Japan EP.
powrót
strona główna
|