15 czerwca 2022, środa, g. 19:00, sala koncertowa

C. SAINT-SAËNS V Koncert fortepianowy F-dur op. 103

Bilety w cenie: normalny – 30 zł, ulgowy – 25 zł

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach

Koncert uczniów kieleckiej Szkoły Muzycznej, którzy zwyciężyli w Konkursie organizowanym przez tę placówkę.

AGNIESZKA ŚRODOWSKA
Dyrygent, teoretyk muzyki, aranżer, pianistka, organizator wydarzeń kulturalnych, prezes Polskiej Fundacji Promocji Kultury Muzycznej. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku teoria muzyki, Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie dra Piotra Wajraka. Technikę dyrygencką doskonaliła pod okiem innych znakomitych dyrygentów podczas kursów mistrzowskich m.in.: Colin Metters (Royal Academy of Music London), Elżbieta Wiesztordt (Akademia Muzyczna w Gdańsku), Bohdan Jarmołowicz (Sinfonia Baltica), Gabriel Chmura. Współpracowała z szeregiem znaczących zespołów orkiestrowych, m.in. w Bydgoszczy, Zielonej Górze, Lublinie, Sopocie, Krakowie, Gdańsku, Kielcach. W latach 2013-2016 współpracowała z niemiecką agencją Word Wide Events, dyrygując ponad 160 koncertów w takich krajach, jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Szwecja, Włochy. Obecnie na stałe współpracuje z Orkiestrą ZPSM w Kielcach oraz Filharmonią Zielonogórską.