12 sierpnia, piątek, g.19.00, dziedziniec koncertowy

KATARZYNA LISOWSKA śpiew
ŁUKASZ KOWALSKI fortepian

Bilety w cenie 25 zł

Kasia Lisowska, artystka o wyjątkowym głosie i pięknym sercu przeniesie nas do swojego muzycznego świata - pełnego dobrych uczuć, kojących dźwięków i tekstów wypełnionych pięknymi frazami. Na tym koncercie trzeba być!
Przy fortepianie Łukasz Luka Kowalski, który jest również producentem muzycznym płyty "Linia życia". Posiada w swoim dorobku artystycznym wiele płyt, z których część okryła się złotem i platyną. Kierownik muzyczny w zespole Andrzeja Piasecznego. Współpracował z takimi artystami jak m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Ewa Bem, O.S.T.R., Monika Brodka, Novika, Seweryn Krajewski.
Utwory z autorskiej płyty „Linia Życia” to kompozycje, które dojrzewały w niespiesznym tempie. Podejmowana w nich tematyka dotyka poszukiwań samego siebie, opowiada o byciu silną kobietą, choć jednocześnie kruchą i niezwykle wrażliwą. Płyta utrzymana jest w klimacie akustycznego popu z elementami improwizacji instrumentalnych, które razem z tekstem i melodią doskonale korespondują.

KATARZYNA LISOWSKA Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Opocznie w klasie fortepianu (instrument główny) i gitary klasycznej (instrument dodatkowy). W 2019 r. otrzymała stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych (wokalistyka) w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (promotor prof. dr hab. Artur Stefanowicz). Dyrektor i właściciel prywatnej szkoły muzycznej „MELODIA w Kielcach. Od 2017 r. wykładowca, zaś od 2019 r. adiunkt w Katedrze Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (zajęcia w zakresie śpiewu estradowego). Od listopada 2020 r. zastępca kierownika ds. artystycznych i studenckich.
Wokalistka estradowa i sesyjna, trener wokalny, pianistka, kompozytorka, pedagog, kierownik muzyczny, reżyser spektakli muzycznych, autorka tekstów do piosenek. W latach 2008-2011 koncertowała z zespołem ŁDZ Orkiestra (instrumenty klawiszowe), wspierającym artystę O.S.T.R. Adama Ostrowskiego. W latach 2008-2012 członkini żeńskiego zespołu „SheMoans” (oprawa muzyczna programu Szymon Majewski Show, program rozrywkowy TVN). Od 2014 r. do chwili obecnej stale współpracuje z Andrzejem Piasecznym, z którym regularnie koncertuje (wokal wspierający, instrumenty klawiszowe, autorka muzyki). Owocem współpracy są wspólne kompozycje, koncerty i nagrania fonograficzne emitowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Od 2016 r. z wokalistą Pawłem Oszywą tworzy duet muzyczny o nazwie Click. Trener wokalny w telewizyjnych programach edukacyjnych o profilu muzycznym, m.in. „Teleranek” i „Petersburski Music Show” emitowanych w TVP ABC. Juror i trener wokalny podczas warsztatów muzycznych Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Prowadziła warsztaty wokalne w ramach projektu „Muzyczna Kuźnia” (organizator Dom Kultury Białogon w Kielcach) i obozu artystycznego dla dzieci „Przygoda z Piosenką” w Szczyrku oraz „Summer Mix Singing 2017”. Członek jury konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Od 2015 r. członek Stowarzyszenia Wokalistów MIX w Gliwicach, zaś od 2017 r. International Voice Teacher of Mix (USA).

ŁUKASZ KOWALSKI – muzyk sesyjny , pianista , kompozytor i producent muzyczny.
Kierownik muzyczny w zespole Andrzeja Piasecznego. Współpracował z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Ewa Bem, OSTR, Monika Brodka, Novika, Seweryn Krajewski. Grał w zespole Pilichowski Band.