12 lipca 2024, godz.19.00, dziedziniec

KORNELIUSZ FLISIAK instrumenty klawiszowe, elektronika
KAJETAN ADAMCZYK perkusja
ADAM SOROCZYŃSKI taniec

Muzyka inspirowana folklorem i kultur± góralsk± dopełniona artystyczn± form± tańca.
Halny to siła, Halny Tour to energetyczna muzyka elektroniczna inspirowana folklorem. Cykl letnich koncertów rozpoczniemy z przytupem - poł±czeniem muzyki Ľródeł z nowoczesnym brzmieniem, dopełnione artystyczn± form± tańca. W koncercie usłyszymy utwory z autorskiej płyty "Taterki" Basi Giewont oraz kilka muzycznych niespodzianek...

BASIA GIEWONT – wokalistka, autorka tekstów, aktorka teatralna i musicalowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, magister kryminologii UW. Laureatka nagrody Trójki PR na 59. Festiwalu w Opolu i Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Edith Piaf. Współpracowała z Adamem Sztab± przy albumie "Moje Pocieszenie", nagrała duet z Grzegorzem Turnauem na płytę "Fabryka klamek". Współpracowała również z Andrzejem Poniedzielskim czy Stanem Breckenridgem. Występowała w musicalu "Legalna blondynka", na deskach Teatru Roma wcielaj±c się w główne role w musicalu "Piloci" oraz "Aida". Obecnie występuje u boku Nataszy Urbańskiej w Teatrze Buffo, a także w Rampie i Capitolu.

KORNELIUSZ FLISIAK – pianista, pedagog, aranżer i producent muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z artystami polskiej sceny muzycznej.

KAJETAN ADAMCZYK – perkusista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie perkusji oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku: Animacja Społeczno-Kulturowa. Uczestniki warsztatów perkusyjnych, m.in. International Summer Jazz Academy. Nauczyciel perkusji w prywatnej szkole muzycznej. Koncertuje z cenionymi zespołami graj±cymi jazz, rock, hip-hop, muzykę klubow±.

ADAM SOROCZYŃSKI – zakopiański choreograf, Dyrektor Artystyczny i tancerz grupy Rox Dance Studio. Specjalizuje się w tańcach street dancowych. Absolwent Ogólnokształc±cej Szkoły Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Po studiach otrzymał miejsce na Rezydencji Artystycznej w Tokio.

PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii ¦wietokrzyskiej im. O. Kolberga

XIII Lato w Filharmonii