12 stycznia 2024, piątek, g. 19:00, sala koncertowa

John Frederick Coots / Haven Gillespie Santa Claus Is Comin’ To Town
Piotr Nazaruk Pierwsza Gwiazda
Donny Hathaway / Nadine McKinnor This is Christmas
Buddy Greene / Mark Lowry Mary Did You Know?
Leslie Stewart / Jeremy Paul / Keith Strachan Mistletoe and Wine
Felix Bernard / Richarda Smith Winter Wonderland
Franz Xaver Gruber / Piotr Maszyński Cicha noc
Johnny Marks Rudolph the Red-Nosed Reindeer
autor nieznany Jezus malusieńki
Charles Brown / Gene Redd Please Come Home For Christmas
Jamie Cullum Hang Your Lights
Jan Karol Gall / Teofil Lenartowicz Mizerna Cicha
George Frideric Handel / Isaac Watts Joy To The World
José Feliciano Feliz Navidad
mel. trad / Piotr Nazaruk Oto o północy

Czas kolędowy w pełni! Zapraszamy zatem do wspólnego śpiewania najpiękniejszych utworów o tematyce bożonarodzeniowej. Wykona je jedna z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia, znana z wielu telewizyjnych programów Karolina Leszko. W programie nie zabraknie amerykańskich standardów, swingu, muzyki w stylu gospel i latino, a przede wszystkim tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek w ciekawych aranżacjach. Usłyszymy m.in. Pierwszą Gwiazdę, Oto o północy, Przekażmy sobie znak pokoju, Cichą noc jak również Mary, Did You Know?, Santa Claus Is Coming To Town, Please Come Home For Christmas czy Winter Wonderland. O zimowy nastrój zadbają Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyska pod batutą Ariela Ludwiczaka oraz sekcja rytmiczna: Artur Jurek - fortepian, organy Hammonda, Jarosław Stokowski - gitara basowa, Michał Lasta – perkusja, a także zaproszeni muzycy solowi: Ignacy Wendt – trąbka, Dariusz Herbasz - saksofon tenorowy.

KAROLINA LESZKO - pochodzi z Krakowa. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009, czego efektem jest płyta „Ścieżki przedeptane”. Szerokiej publiczności Karolina Leszko dała się poznać jako uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych The Voice of Poland (2011, 2015), Must be the music (2014) oraz THE FOYR (2021). W 2017 roku wystąpiła ze swoim singlem „Oboje wiemy” w koncercie DEBIUTY podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Karolina współpracowała z Grażyną Łobaszewską, Kasią Kowalską, Hanną Banaszak, Justyną Steczkowską, Zbigniewem Wodeckim, Staszkiem Soyką, Markiem Piekarczykiem oraz Jackiem Wójcickim oraz wieloma innymi artystami. Karierę rozwija nie tylko w Polsce – w 2013 roku nawiązała stałą współpracę z kilkoma renomowanymi orkiestrami w Norwegii, z którymi koncertuje do dziś. 20 września 2019 roku podczas koncertu Michela Buble w Polsce, wspólnie z artystą wykonała piosenkę When I Fall In Love. Duet ten stał się medialną sensacją ( zarejestrowany film w ciągu kilku dni osiągnął ponad milion odsłon). Obecnie pracuje nad autorską płytą pt. „Wreszcie”.

ARIEL LUDWICZAK absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku klasie dyrygentury prof. Wojciecha Rajskiego. Ukończył także studia podyplomowe w specjalności Zarządzanie w kulturze na wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Ariel Ludwiczak już w trakcie studiów zdobywał doświadczenie jako asystent dyrygenta i producenta przy wielu koncertach, produkcjach wydarzeń kulturalnych (festiwale), widowiskach czy sesjach nagraniowych. Jako dyrygent i kierownik muzyczny występował z orkiestrami na scenach Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Szczecińskiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Leśnej w Sopocie, Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku czy Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Pod jego batutą występowali znakomici artyści m. in.: Grażyna Łobaszewska, Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz, Olga Szomańska, Marcin Wyrostek, Sławek Uniatowski, Natalia Grosiak, Gaba Kulka, Maciej Pospieszalski, Trio Andrzeja Jagodzińskiego, Piotr Pawlak, Wojciech Staroniewicz, Maciej Miecznikowski, Karolina Leszko, Marcin Jajkiewicz, Kasia Dereń, Michał Grobelny i wielu innych. W swoim dorobku posiada także nagrania płytowe muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej zrealizowane dla Naxos, Polskiego Radia, Rock-Serwis, Solitonu, Wydawnictwa Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczył w festiwalach i przeglądach muzycznych (Gdynia Classica Nova, Metropolia Jest Okey, Niedziela melomana). Przygotował szeregu autorskich programów koncertowych (słowno-muzycznych) z udziałem krytyka filmowego i publicysty Tomasza Raczka a także realizował projekty edukacyjne skierowane do najmłodszych melomanów. Od 2011 roku rozpoczął współpracę z Polską Filharmonią Kameralną Sopot w charakterze koordynatora artystycznego. W sezonie artystycznym 2014-2015 Ariel Ludwiczak był dyrygentem-rezydentem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w programie stypendialnym Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Stypendysta i uczestnik zimowej edycji LPP Erasmus i ABAM w Tallinie (Estonia) w 2009 roku. Dyrygent i organizator wydarzeń kulturalnych aktywnie współpracujący z instytucjami kultury.

styczeń 2024