12 stycznia, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

KONCERT KARNAWAŁOWY

MAGDALENA IDZIK mezzosopran
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
PIOTR WIJATKOWSKI dyrygent

Najpiękniejsze tańce i arie z oper i operetek J. Straussa,
J. Offenbacha, P. Abrahama, W. A. Mozarta, G. Bizeta, C. Gounoda

kup bilet on-line



Niepowtarzalny nastrój, wspaniała muzyka, najpiękniejsze tańce i ukochane przez publiczność filharmoniczną arie ze znanych oper i operetek, oraz gwiazda wieczoru – Magdalena Idzik w zachwycających kreacjach
Orkiestrę Symfoniczną, w eleganckim stylu, poprowadzi Piotr Wijatkowski – dyrygent, kompozytor muzyki teatralnej, a także … aktor. W 2008 wystąpił w filmie fabularnym Wiosna.


MAGDALENA IDZIK
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Małgorzaty Marczewskiej. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy i w Londynie u Joy Mammen. Otrzymała stypendium Promocja Talentu przyznawane przez Fundację Ewy Czeszejko-Sochackiej. W 2001 ukończyła we Włoszech Akademię Rossiniowską pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy. Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu Śpiewnik domowy S. Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn. W bogatym dossier artystki znajduje się wiele partii mezzosopranowych w takich operach, jak m.in.: Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego, Jaś i Małgosia Humperdincka, Straszny dwór Moniuszki, Czarodziejski flet Mozarta, Łucja z Lammermoor Donizettiego, Magiczny doremik Ptaszyńskiej, Madame Butterfly Pucciniego, Podróż do Reims Rossiniego, Carmen Bizeta, Rigoletto Verdiego. Śpiewała także rolę Hudel w musicalu Skrzypek na dachu, zaś Maddalenę w Podróży do Reims kreowała w Pesaro na zaproszenie Rossini Opera Festival. Występuje również w repertuarze oratoryjno-kantatowym i pieśniarskim. Z zespołem Opery Narodowej uczestniczyła w występach gościnnych na Cyprze, w Japonii i Hiszpanii, oprócz tego oklaskiwano ją w Amsterdamie, Brukseli, Kolonii, Luksemburgu, Paryżu, Walencji, Nowym Jorku, Toronto i Tokio. Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu Requiem Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w piątą rocznicę śmierci króla Baudouina, koncert galowy z Andreą Bocellim w Teatrze Wielkim w Łodzi, koncert poświęcony pamięci Giuseppe Sinopoliego (Piza) oraz uroczysta gala Gwiazdy dla Europy pod batutą argentyńskiego tenora i dyrygenta José Cury.
Od 2015 pracuje jako adiunkt doktor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.


PIOTR WIJATKOWSKI
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w której odbywał studia dyrygenckie w klasie profesora Henryka Czyża. Naukę kontynuował pod kierunkiem Michaela Gielena w Hochschule für Musik und darstellende Kunst „Mozarteum” w Salzburgu. Uczestniczył w kursach interpretacyjnych prowadzonych przez Davida Epsteina. W 2008 otrzymał w macierzystej uczelni tytuł doktora sztuki muzycznej. Jego dyrygencki kunszt poznali melomani Stanów Zjednoczonych, Korei Płd., Egiptu, Niemiec, Włoch, Francji, Austrii, Szwecji, Portugalii, Holandii, Danii, Ukrainy, Albanii oraz wielu krajowych filharmonii, gdzie towarzyszył wybitnym solistom polskim i zagranicznym. W latach 1993-2011 pracował w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, m.in. na stanowisku pierwszego dyrygenta, a następnie dyrektora artystycznego. Poprowadził dziesięć zagranicznych tournée orkiestry Filharmonii Lubelskiej. W swoim repertuarze posiada wszystkie najważniejsze dzieła symfoniczne i kameralne. Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach. Dokonał również wielu światowych i europejskich prawykonań oraz rejestracji dla radia i telewizji. W jego dyskografii jest siedem CD nagranych dla wydawnictw polskich, francuskich i koreańskich. Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie m.in. pełnił funkcję dyrektora artystycznego. Równolegle z działalnością artystyczną zajmuje się pedagogiką. Wykłada dyrygenturę na stanowisku adiunkta w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jest też kompozytorem muzyki teatralnej. W 2008 wystąpił w roli dyrygenta w filmie fabularnym Wiosna 1941 (reż. Uri Barbash), zrealizowanym w koprodukcji polsko-izraelskiej.




strona główna

Styczeń 2018