11 stycznia 2022, wtorek, g. 18:30, sala kameralna

Grażyna BACEWICZ Samotność, Inna, Boli mnie głowa
Siergiej RACHMANINOW Sen 38. nr 5, Zdies haraszo, Nie poj krasawica
Alberto GINASTERA Cinco Canciones Populares Argentinas
Kolędy Witolda Lutosławskiego (wybór)
Feliks NOWOWIEJSKI Kolędy: Kolęda z XVII wieku, Anioł pasterzom mówił, Maryja i Anioł,
Dziecię Jezus źródłem pokoju, Ucichłeś Jezuleńku
Kolędy jazzowe: Bóg się rodzi, Gdy śliczna panna,
Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem

Bilety w cenie: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł

Kup bilet on-line

W programie koncertu zaprezentowane zostaną pieśni Grażyny Bacewicz oraz Ludomira Różyckiego z najnowszej płyty duetu Freszel/Kominek. Malowane kolorem i poezją urzekają pięknymi harmoniami i wpadającymi w ucho melodiami.
Ponadto w programie koncertu znajdą się znane i lubiane przez melomanów pieśni Sergiusza Rachmaninowa oraz argentyńskiego kompozytora Alberto Ginastery.
Po przerwie – a jakże: kolędy! Te znane i te trochę mniej popularne. Na początek Lutosławski, następnie Nowowiejski. A na koniec – kolędy w opracowaniu jazzowym – może zaśpiewamy razem?

JOANNA FRESZEL
Stypendystka Ministra Kultury, Młodej Polski, programu Pro Polonia, ISA2012, dwa razy zgłoszona do Paszportów Polityki, odznaczona medalem Magna cum Laude, Les Orphées d’Or – Prix de la SACD od Académie du Disque Lyrique (2016), Złotym Orfeuszem (2016). Nominowana w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2016 za album real life song. Zdobywczyni Paszportu Polityki (2017) i Koryfeusza w kategorii Wydarzenie Roku za udział w Drachu Aleksandra Nowaka (2020). Nagrodzona statuetką w kategorii Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa za płytę ahat ili –siostra bogów. Nagrywała muzykę do filmów, słuchowisk. Współpracuje z Estońską Operą Narodową, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu.
Występowała w wielu głównych rolach w znanych operach. Ukończyła Wydział Wokalny (klasa Jadwigi Rappé) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Posiada stopień doktora sztuki. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, choć z powodzeniem sięga do dzieł wszystkich epok.

BARTŁOMIEJ KOMINEK
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie Janusza Olejniczaka. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych oraz festiwalach w kraju i za granicą. Koncertuje solo i kameralnie w Polsce w niemal całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Japonii, zbierając znakomite recenzje. Zagrał rolę Fryderyka Chopina w filmie zrealizowanym przez Telewizję Japońską.
W jego dorobku znajduje się 11 krążków CD. Od 2014 występuje z pianistką Anną Boczar w duecie fortepianowym Chopin Piano Duo. Jest autorem opracowania wszystkich utworów orkiestrowych Fryderyka Chopina w wersji na fortepian z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Od 2016 artysta pełni funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych Duettissimo w Krakowie. W 2021 ukazała się płyta DUX z Pieśniami Grażyny Bacewicz oraz Ludomira Różyckiego w wykonaniu Joanny Freszel i Bartłomieja Kominka.