11 STYCZNIA 2019, PIĄTEK | 19.00, SALA KONCERTOWA

KONCERT KARNAWAŁOWY
PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC…


GRAŻYNA BRODZIŃSKA sopran
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI dyrygent
ADAM CZOPEK słowo o muzyce

Niezapomniane piosenki (Sex appeal, Besame mucho), wspaniałe arie (Aria ze śmiechem, Usta milczą),
ogniste tańce muzyka J. Straussa, F. von Suppégo, J. Brahmsa, M. de Falli

kup bilet on-line





Wyjątkowy, pełen wzruszeń i radości koncert, który przeniesie nas w cudowny świat najsłynniejszych przebojów z całego świata, zaś wielka diva arii musicalowych i operetkowych oczaruje Państwa nie tylko swoją popisową Arią ze śmiechem. Wszak Grażyna Brodzińska to Pierwsza Dama polskiej sceny klasycznej! Obdarzona mistrzowskim kunsztem wokalnym, niezwykłą siłą wyrazu i czarującą osobowością, na estradzie emanuje ogromną kulturą muzyczną, wielką urodą i elegancją.
Artystka wykona między innymi: uwodzicielskie „Tango Jalouse”, cudownej urody „Usta milczą, dusza śpiewa ”. Nie zabraknie także hiszpańskiego „Besame mucho” oraz roztańczonego „Przetańczyć całą noc”, a także szlagierów piosenki międzywojennej z utworem „Sex appeal” na czele! Koncert poprowadzi słynący już z nienagannych manier Jan Miłosz Zarzycki, zaś słowo o muzyce wygłosi Adam Czopek.

GRAŻYNA BRODZIŃSKA
Pierwsza Dama Polskiej Operetki. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, obdarowująca widzów delikatną wirtuozerią głosu, mistrzyni scenicznego wodzenia na pokuszenie. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Jak powiedział Bogusław Kaczyński: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.


JAN MIŁOSZ ZARZYCKI
Dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, finalista i laureat międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech, w Hiszpanii i na Węgrzech.
W 1994 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego we Wrocławiu. Studia dyrygenckie uzupełniał w Wiedniu i w Berlinie. Ukończył również Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Katowicach, Podyplomowe Studia Menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jest laureatem I Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku w 1974, gdzie zajął ex aequo I miejsce oraz otrzymał trzy nagrody pozaregulaminowe – w tym nagrodę orkiestry. W 1997 otrzymał III nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. A.Toscaniniego w Parmie. Wkrótce potem odbył tournée koncertowe po Włoszech z Orkiestrą Symfoniczną Emilii Romanii im. A.Toscaniniego. W 1988 objął kierownictwo Studenckiej Orkiestry Kameralnej Jeunesses Musicales przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, z orkiestrą Sinfonia Varsovia, Warszawską Operą Kameralną oraz z Państwową Operą we Wrocławiu, od 1999 prowadzi także Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne w Szczecinie. Koncertował w całej niemal Europie, w Rosji, USA, Meksyku i Libanie. Ma w swoim dorobku 17 nagranych płyt, w tym 5 nominowanych do nagrody Fryderyk i jedną do International Classical Music Awards. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował go Nagrodą Specjalną w uznaniu nieocenionych zasług dla polskiej kultury muzycznej, dyplomem za wybitne dokonania na rzecz dziedzictwa Fryderyka Chopina, medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Posiada tytuł profesora sztuk muzycznych.


ADAM CZOPEK
Dziennikarz i publicysta muzyczny, kolekcjoner. Od ponad 25 lat publikuje recenzje operowe w prasie codziennej i fachowych dziennikach muzycznych. Zajmuje się również publicystyką muzyczną. Jest autorem wielu opracowań monograficznych.



strona główna

Styczeń 2019