10 listopada, piątek, g. 19:00, sala koncertowa

KONCERT SYMFONICZNY
2 PLUS 1 SYMFONICZNIE


MAGDALENA MEISEL śpiew
KLAUDIUSZ JANIA fortepian, aranżacja
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
KRZYSZTOF JAKUB KOZAKIEWICZ dyrygent

Piosenki zespołu 2 Plus 1 w aranżacji Klaudiusza Jani:
Janusz Kruk / Marek Dudkiewicz
Chodź, pomaluj mój świat
Droga donikąd
Jerzy Mart / Stanisław Werner i Mirosław Łebkowski
Czerwone słoneczko
Katarzyna Gertner / Ernest Bryll
Kołysanka matki
Zielona droga
Janusz Kruk / Wojciech Młynarski
Na luzie
Janusz Kruk / Marek Dudkiewicz
Wstawaj szkoda dnia
Czesław Niemen / Ernest Bryll
Ballada łomżyńska
Andrzej Korzyński / Marek Dudkiewicz
Gwiazda dnia
Janusz Kruk / Andrzej Mogielnicki
Taksówka nr 5
Iść w stronę słońca
Wielki mały człowiek
Janusz Kruk / Wojciech Szperl
Hej, dogonię lato

Radio Kielce  TVP 3 Kielce  TVP Kultura

kup bilet on-line

Piosenki zespołu 2 plus 1 to do dziś pamiętane i rozpoznawane przeboje. Kto z nas nie zna chociażby takich hitów, jak: "Chodź, pomaluj mój świat", "Iść w stronę słońca" czy "Winda do nieba".
Wspaniałe piosenki, dotrzymujące kroku zmieniającym się modom usłyszymy w wykonaniu Magdaleny Meisel, finalistki programu The Voice of Poland.
Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej poprowadzi Krzysztof Jakub Kozakiewicz, dyrygent-rezydent naszej Filharmonii w sezonie 2013/2014.

Magdalena Meisel
Wokalistka jest finalistką kilku popularnych programów telewizyjnych m.in. „Bitwa na głosy” w zwycięskiej drużynie Piotra Kupichy ‘FEEL’, 3 edycja programu „The Voice of Poland” – finałowa czwórka w grupie Marka Piekarczyka.
W 2021 r. wygrała program „Szansa na sukces” z piosenkami zespołu 2 plus 1 i tym samym wystąpiła w koncercie finałowym programu. W maju 2022 r. jako wokalistka bluesowego zespołu OLD BREAKOUT, z którym koncertowała w formule: Tribute to Nalepa & Kubasińska.
Artystka stale prowadzi działalność koncertową jako solistka, biorąc udział w różnych projektach muzycznych.
Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Magdalena Meisel obdarzona jest mocnym głosem, której brawurowe wykonania wywołują najwyższe emocje i uznanie publiczności.

Klaudiusz Jania
Urodził się 20 maja 1984 roku w Bytomiu. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie trąbki i fortepianu. Jest także absolwentem klasy Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego, gdzie wyspecjalizował się także w grze na organach. W styczniu 2020 roku obronił pracę doktorską uzyskując tym samym tytuł doktora sztuki w specjalności: kompozycja i teoria muzyki. Jako muzyk stara się działać na wielu polach muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Jest głównym organistą Bazyliki NMP w Piekarach Śląskich. Osobiście jest szefem i lideruję takim zespołom jak: Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Kameralna, Big Band MDK nr 1 w Bytomiu "Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA-BAND". Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kultury, zespołami, orkiestrami, chórami a także wieloma artystami zarówno wokalistami, instrumentalistami jak i dyrygentami. Ma na koncie kilkanaście pozycji płytowych. OD 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „REGINAE SILESIAE GLORIA”, który odbywa się w Piekarskiej Bazylice. W 2016 roku rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy akademickiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi wykłady z zakresu harmonii klasycznej, jazzowej oraz instrumentacji na orkiestrę dętą zarówno na wydziale instrumentalnym jak i wydziale Jazzu.


Krzysztof Jakub Kozakiewicz
Dyrygent, ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie profesora Marka Pijarowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W czerwcu 2012 roku poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej w ramach swojego koncertu dyplomowego. W 2006 roku wziął udział w Międzynarodowym Kursie Muzycznym w Szczecinie prowadzonym przez Jana Miłosza Zarzyckiego. Był najmłodszym uczestnikiem V Międzynarodowego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku (2011). Jako dyrygent zadebiutował w wieku 17 lat na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, prowadząc wykonanie nagrodzonego na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim „Uczniowskie Forum Muzyczne” utworu, dyrygując założoną przez siebie młodzieżową orkiestrą „Ad hoc”. Był również jednym z dyrygentów orkiestry szkolnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K.Szymanowskiego w Warszawie. W 2013 r. Asystował przy produkcji “Napoju miłosnego” G. Donizettiego współtworzonego przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina i Warszawską Operę Kameralną. W grudniu 2013 r. brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez maestro Gabriela Chmurę. W sezonie 2013/14 artysta odbył rezydencję w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach w ramach zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Dyrygent – rezydent”.
Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, łomżyńską Filharmonią Kameralną, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Koszalińską, Polską Filharmonią Bałtycką, Operą i Filharmonią Podlaską, Radomską Orkiestrą Kameralną, Sinfonią Varsovią oraz Polską Orkiestrą „Sinfonia Iuventus”. Koncertował z takimi artystami jak: Katarzyna Duda, Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Paweł Gusnar, Łukasz Długosz i in. Od wielu lat prowadzi również działalność edukacyjną. Od stycznia 2016 roku do grudnia 2022 roku pełnił funkcję kierownika artystycznego i dyrygenta Suwalskiej Orkiestry Kameralnej

PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga

strona główna

listopad 2023