10 lutego 2017, piątek g. 19.00, sala koncertowa
CUDOWNY ŚWIAT MUSICALU
EDYTA KRZEMIEŃ śpiew
DAMIAN ALEKSANDER śpiew
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
SŁAWOMIR CHRZANOWSKI dyrygent
W programie muzyka z musicali i filmów, m.in.
Upiór w operze, New York, New York, Jekyll & Hyde, Grease, Romeo i Julia, Girl Crazy, Koty, Deszczowa piosenka
kup bilet on-line
Wyjątkowy koncert na karnawałowy wieczór – z udziałem znakomitych wykonawców, z programem wypełnionym muzyką ze świata musicali. A kto nie zna (i nie lubi !) takich utworów, jak np.: Memory z musicalu Koty, Singing in the Rain – z Deszczowej piosenki czy All I ask of you z Upiora w operze? Musicalowe hity usłyszymy w interpretacji artystów z Teatru Muzycznego Roma z Warszawy – często głównych odtwórców ról w wystawianych tam spektaklach. Edyta Krzemień – jedna z najbardziej utalentowanych solistek musicalowych w Polsce – została wybrana do roli Christine w Upiorze z opery przez samego Andrew Lloyda Webbera! Zaś Damian Aleksander, gwiazdor m.in. kilku znanych seriali, to jeden z najlepszych odtwórców Upiora, komplementowany również za role w Miss Sajgon, Grease i in.
W roli zbiorowego solisty oraz zespołu towarzyszącego gwiazdom wieczoru wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego – można powiedzieć – spirytus movens całego przedsięwzięcia, z którym zresztą zdążył już objechać kilka oper i filharmonii – i które wszędzie było przyjmowane z wielkim entuzjazmem.
EDYTA KRZEMIEŃ
Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Zadebiutowała w 2008 rolą Christine Daaé w musicalu A. L. Webbera Upiór w operze w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Dwa lata później wcieliła się w rolę Fantyny w musicalu Nędznicy wg powieści V. Hugo. Następnie wystąpiła w koncertach Teatru Roma: Najlepsze z Romy oraz Ale musicale!, grając główne role w musicalach: Koty, Miss Sajgon, Love Never Dies, Les Miserables, Upiór w operze, Aladyn, Jekyll i Hyde, Mała Syrenka. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu kreuje postać Emmy w musicalu Jekyll and Hyde, siostry Marii Robert w musicalu Zakonnica w przebraniu, a także śpiewa w spektaklu muzycznym Opowieści zimowe wg cyklu December Songs M. Yestona. W Teatrze Muzycznym w Gdyni tworzy postać Molly w musicalu Uwierz w ducha. W Operze Podlaskiej wcielała się w rolę Christine Daae w Phantom of The Opera. W thrillerze muzycznym Sweeney Todd zagrała Johannę, a w musicalu Disneya Tarzan wcieliła się w postać Kali. Koncertuje z repertuarem Musicale symfonicznie w filharmoniach w całej Polsce. Jest nowym głosem dubbingowym Disneya: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnolodków. Zaśpiewała w ścieżce dźwiękowej filmu Lady of The Dynasty (kompozytor – Zbigniew Preisner). Śpiewa nowe utwory na płycie Preisnera Nowe i stare kolędy – w poszukiwaniu dróg (płyta otrzymała status złotej). Wraz z Chórem i Filharmonią Wrocławską pod batutą Preisnera wystąpiła na Klara Festival w Brukseli, wykonując partie wokalne z filmów Krzysztofa Kieślowskiego: Dekalog, Podwójne życie Weroniki, Trzy kolory. Wystąpiła na rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych 2016 we Wrocławiu, wykonując Song for the Unification of Europ Zbigniewa Preisnera. Zaśpiewała w spektaklu muzycznym Preisnera i Lipskiej w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu: 2016 Dokąd?
DAMIAN ALEKSANDER
Aktor teatralny i telewizyjny, solista, reżyser. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu braci Moe, Koty, Les
Misérables. W Upiorze w operze za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje z takimi instytucjami, jak: Teatr Muzyczny w Poznaniu (główna rola w Jekyll & Hyde), Gliwicki Teatr Muzyczny (Fester w Rodzinie Addamsów). Bierze także udział w cyklu koncertów musicalowych granych z towarzyszeniem polskich filharmonii pod batutą dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej S. Chrzanowskiego. Jako aktor gra w serialach (m.in.: Zostać miss, Kryminalni, Hotel, Klan, Barwy szczęścia), a także wystąpił w filmie Toilet out of Order M. Bilskiego. Ponadto zrealizował polską wersję serialu popularno-naukowego Teste Case wraz z Discovery Channel. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Midella. Był felietonistą w magazynach Live and Travel i Łódź u fly?. Autor Lapidariów podróżnych, tomiku aforyzmów i zdjęć z podróży po Indiach i Nepalu. Od 2012 współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu Korczak Ch. Williamsa, wcielał się w postać Janusza Korczaka. Tam też pojawił się w rolach Upiora oraz Lejzora Wolfa w musicalach: Upiór w operze A. Lloyda Webbera i Skrzypek na dachu J. Bocka. Współpracuje z radiem RMF Classic, współprowadząc raz w miesiącu z Magdaleną Miśko-Jackowską Filmową listę przebojów i Z musicalem pod rękę.
SŁAWOMIR CHRZANOWSKI
Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach (teoria muzyki oraz dyrygentura symfoniczna u prof. Karola Stryi). Już podczas studiów rozpoczął współpracę z uczelnianym Zespołem Muzyki XX wieku, z którym dokonał kilku światowych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych. Brał udział w Międzynarodowym Kursie dla Młodych Dyrygentów w Weimarze u prof. Kurta Sanderlinga oraz w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Trento. Od 1990 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Zabrzańskiej. Dyrygował ponad 60 orkiestrami w kilkunastu krajach na czterech kontynentach. Kilkakrotnie gościł w USA, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte dla studentów z zakresu historii muzyki polskiej, oraz zajęcia w mistrzowskiej klasie dyrygentury.(Northwestern University Chicago i Mary Washington College Fredericksburg) Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu(USA). W 2002 wystąpił w słynnych salach koncertowych świata – Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz Orchestra Hall w Chicago. Od 2004 stale współpracuje z orkiestrą Chicago Philharmonic, zaś w 2005 zadebiutował w Chinach, prowadząc Wuhan Symphony Orchestra. Regularnie występuje z orkiestrą Filharmonii Ostrawskiej, Morawskiej w Ołomuńcu oraz Karlovych Varów, a także z zespołami operowymi w Bytomiu, Łodzi i Lwowie. Współpracuje z teatrami muzycznymi. Brał udział w wielu prestiżowych festiwalach polskich i zagranicznych. Wielokrotnie dyrygował imprezami cyklicznymi oraz prowadził koncerty z udziałem Wiesława Ochmana. Zarejestrował szereg programów archiwalnych dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia, ma na swoim koncie kilka płyt. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.: Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji, Złotą Odznakę – Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zabrza.
strona główna
Luty 2017
|