9 lutego, piątek, g. 19.00, sala koncertowa
KONCERT WALENTYNKOWY
PIOTR RAFAŁKO śpiew
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JAN WALCZYŃSKI dyrygent
Piosenki o miłości z repertuaru E. PRESLEYA, E. FITZGERALD, R. CHARLESA,
H. ORDONÓWNY, A. ŻABCZYŃSKIEGO
kup bilet on-line
Chyba żaden temat tak nie inspiruje artystów, jak miłość. Zakochani dzisiaj, single skrycie marzący o tym uczuciu oraz osoby mające obecnie – na razie – jak najgorsze zdanie o miłości – wszyscy na pewno wysłuchamy z okazji Walentynek z ogromną przyjemnością najpiękniejszych – polskich i zagranicznych – piosenek o tej tematyce. A oto nasza lista – nieosobista – bo wybierana wspólnie z wykonawcami:
– Temat z filmu Love Story Francisa LAI
– Michelle z repertuaru BEATLESÓW
– I Can't Stop Loving You z repertuaru Ray’a CHARLESA
– Can't Help Falling in Love z repertuaru Elvisa PRESLEY’A
– COLE PORTER I Love Paris z repertuaru Elli FITZGERALD
– Hi-Lili, Hi-Lo z repertuaru Leslie CARON
– Kiss Me Quick z repertuaru Elvisa PRESLEY’A
– When I Fall in Love z repertuaru Nata Kinga COLE’A
– Love Me Tender z repertuaru Elvisa PRESLEY’a
– Ach, jak przyjemnie z repertuaru Ireny SANTOR
– Umówiłem się z nią na 9-tą z repertuaru Eugeniusza BODO
– Nie ma szczęścia bez miłości z repertuaru Mieczysława FOGGA
– Nie kochać w taką noc to grzech z repertuaru Aleksandra ŻABCZYŃSKIEGO
– Sex Appeal z repertuaru Eugeniusza BODO
– Na pierwszy znak z repertuaru Hanki ORDONÓWNY
– Nie zapomnisz mnie z repertuaru Aleksandra ŻABCZYŃSKIEGO
– Miłość ci wszystko wybaczy z repertuaru Hanki ORDONÓWNY
– Ada, to nie wypada z repertuaru Lody NIEMIRZANKI
PIOTR RAFAŁKO
Ukończył Wydział Wokalny Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Pustelaka. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich Ernsta Haefligera, Sylvii Geszty i Mariany Nicolesco. Jest laureatem konkursów w Dusznikach-Zdroju i Braili (Rumunia). Występował na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą (m.in.: koncert inaugurujący 38. Muzyczny Festiwal w Łańcucie – wspólne wykonanie z Ewą Podleś i Cyprianem Katsarisem Pieśni o ziemi Mahlera), 14. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Davos, I Europäische Herbstakademie w Essen (partia tytułowa w Orfeuszu Monteverdiego), 45. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień (udział w pierwszym wykonaniu opery kameralnej Osvaldasa Balakauskasa La lointaine). Dysponuje szerokim repertuarem oratoryjno-kantatowym, z którym występuje na estradach polskich filharmonii i koncertuje za granicą (m.in.: tournée po krajach Beneluxu z Filharmonią Świętokrzyską – Requiem Mozarta), Japonii i Hiszpanii (IX Symfonia Beethovena). Na scenie operowej debiutował w Krakowiakach i góralach w Teatrze Wielkim w Poznaniu i Operze Narodowej w Warszawie (Król Roger Szymanowskiego, Wesoła wdówka Lehára). Śpiewał w teatrach operowych w Niemczech (Lubeka, Passau). Przez kilka sezonów występował w Warszawskiej Operze Kameralnej (Der Kaiser von Atlantis Ullmanna, Lucio Silla, Il sogno di Scipione, Thamos, Zaide, Die Entführung aus dem Serail Mozarta, Il sogno di Scipione Hassego). Chętnie sięga do repertuaru rozrywkowego. Śpiewa również tanga z zespołem alTango!, z którym nagrał płytę Tanga świata. Współpracuje z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Orkiestrą Wojskową w Warszawie i Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego.
JAN WALCZYŃSKI
Instrumentalista, aranżer, dyrygent; publiczność wielu filharmonii ceni go również za talent konferansjera. Urodził się w Kaliszu. Ukończył wydział instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu (specjalność – róg). Od 1986 prowadzi w filharmoniach w całym kraju autorskie programy (we własnych aranżacjach), prezentujące publiczności muzykę filmową, jak i dorobek muzyczny wielkich postaci ze świata rozrywki. Każdy z programów – a przygotował ich już prawie trzydzieści – poświęcony jest innemu wybranemu tematowi bądź twórcy. Muzyka filmowa to m.in. muzyka z westernów, filmów gangsterskich, romansów, muzyka Ennio Morricone, Nino Roty, natomiast rozrywkowa to: „Frank Sinatra”, „Elvis Presley”, „Nat King Cole”, „Ray Charles”.
Ważne miejsce w jego pracy zajmuje twórczość dla dzieci. Skomponował muzykę do ok. pięćdziesięciu przedstawień dla dzieci do teatrów we Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Krakowie i Jeleniej Górze. W filharmoniach prezentuje muzykę z filmów dla dzieci i młodzieży (m.in. Królewna Śnieżka i krasnoludki, Król Lew, Władca pierścieni) oraz muzykę własną, skomponowaną jako dźwiękowa ilustracja do znanych i lubianych bajek Brzechwy i Tuwima. W Teatrze Muzycznym we Wrocławiu wystawiono jego balet Królowa Śniegu (wg J. Ch. Andersena).
Jest znany i ceniony z tworzenia świetnie brzmiących i ciekawych aranżacji, które były przedstawiane także publiczności na festiwalach w Sopocie i Opolu. Nagrał płytę Piosenki filmowe z lat 50. oraz płytę z kolędami z orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej.
strona główna
Luty 2018
|