8 marca 2024, piątek, g. 19:00, sala koncertowa
KONCERT SYMFONICZNY
TRIBUTE TO THE POLICE SYMFONICZNIE
MARTA KRÓL śpiew
MICHAŁ JAKUBCZAK fortepian / instrumenty klawiszowe
PRZEMYSŁAW FLORCZAK saksofony, klarnety
ANDRZEJ ŚWIĘS kontrabas / gitara basowa
PAWEŁ DOBROWOLSKI perkusja
SŁAWEK BERNY perkusja
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
PAWEŁ TOMASZEWSKI dyrygent
MUZYKA I SŁOWA – STING
Every Little Thing She Does Is Magic, Wrapped Around Your Finger,
Every Breath You Take, King Of Pain, Roxanne, Message In A Bottle,
Bring On The Night, Tea In The Sahara, Walking On The Moon,
Don’t Stand So Close To Me, If You Love Somebody Set Them Free,
If I Ever Lose My Faith In You
kup bilet on-line
The Police to trio, które na przełomie lat 70. i 80. odnosiło światowe sukcesy. Sting, Stewart
Copeland i Andy Summers nagrywali i wylansowali na koncertach wiele popularnych do dziś przebojów. Nowe aranżacje Pawła Tomaszewskiego na sekstet jazzowy i orkiestrę odznaczają się zaskakującymi rozwiązaniami i ciekawą instrumentacją, oscylują wokół jazzu i soulu. A kobieca wrażliwość Marty Król nadaje nowego wydźwięku męskim w oryginale interpretacjom.
Marta Król
Wokalistka poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych: jazz, soul, pop, bossa nova, gospel. Autorka tekstów i muzyki, pedagog oraz trener emisji głosu. Wydała pięć albumów: „The First Look” (2011), „Thank God I`m a Woman” (2014) „Tribute To The Police” wraz z Pawłem Tomaszewskim i jego zespołem (2017), „All About Me” (2021) oraz album winylowy „Sentimental Journey” (2022). Za debiutancki krążek została nominowana do najważniejszych nagród muzycznych w kraju:
„Mateusz 2011” w kategorii Muzyka Rozrywkowa
„Fryderyk 2012” w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku
Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych, m.in.:
- I nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty, Lublin 2005,
- Nagroda Specjalna dyrektora TVP S.A. w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty, Lublin 2007,
- Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej, Brzeg 2007,
- Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Nowa Nadzieja Jazzu, Łomża 2009.
Debiutowała podczas 49 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Debiuty. Uhonorowana medalem Bytomianki Jesieni 2012 przyznawanym przez stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych. Od lat gości wraz z innymi artystami na kompilacjach Marka Niedźwieckiego „Smooth Jazz Cafe”.
Paweł Tomaszewski
Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Doktor habilitowany, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Współpracował z artystami takimi jak: Nigel Kennedy, Eric Marienthal, Dean Brown, Michael „Patches” Stewart, Michał Urbaniak, Jarosław Śmietana, Anna Maria Jopek, Edyta Górniak, Urszula Dudziak, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak, Grażyna Auguścik, Adam Bałdych i wielu innych. Jeden z aranżerów albumu „Czułe Struny” Natalii Kukulskiej, który w 2021 roku zdobył płytę platynową. Nagrał ponad 40 płyt studyjnych jako muzyk sesyjny.
W maju 2023 roku ukazał się album jego autorstwa zatytułowany Coincidence, nagrany z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie oraz gośćmi: Mark Lettieri, Bernard Maseli, Wojciech Myrczek, Jerzy Małek, Marek Podkowa, Andrzej Święs i Marcin Jahr.
Współtwórca projektów Myrczek & Tomaszewski „Love Revisited”, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group „Tribute To The Police”.
Jest zdobywcą Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą). Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Odznaczony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie „Kultura” w 2015 roku. Artysta rezydent Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w sezonie artystycznym 2021/2022.
Jego pianistyka i twórczość charakteryzują się łączeniem różnych stylów i tradycji muzycznych.
Brał udział w licznych nagraniach telewizyjnych, filmowych i radiowych w charakterze dyrygenta, kierownika muzycznego, aranżera i pianisty (m.in. 1920. Wdzięczni Bohaterom, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Solidarity Of Arts w Gdańsku, Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy “Serca Bicie” w Bydgoszczy, Śląski Festiwal Jazzowy).
Jego kompozycje znajdują się zarówno na płytach autorskich, jak i innych wykonawców. Jest autorem czterech dużych dzieł: „Three Crowns” – suita na sekstet jazzowy oraz orkiestrę symfoniczną i solistów, „Coincidence” – koncert na kwintet jazzowy oraz orkiestrę symfoniczną inspirowany muzyką do filmu „Przypadek” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego z muzyką Wojciecha Kilara, “Symphony of the Galaxies” oraz „Polish Jazz Symphony” na orkiestrę symfoniczną, big-band oraz solistów.
Jest założycielem pierwszej w Polsce klasy elektronicznych instrumentów klawiszowych w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Wykładał na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach, Chodzieży, Szczecinie, Nysie, Hobart, Brisbane, Sankt Petersburgu oraz Archangielsku.
www.paweltomaszewski.com
www.facebook.com/paweltomaszewskimusic
www.instagram.com/pawel_tomaszewski_music
strona główna
marzec 2024
|