6 sierpnia, piątek, g. 19:00, sala kameralna

Walc As-dur op. 42
Polonez As-dur op. 53

NIFC

Kolejne spotkanie z twórczością F. Chopina i okazja bliższego poznania znakomitej młodej polskiej pianistyki – przed Konkursem Chopinowskim.

Zuzanna Pietrzak – muzyczną edukację rozpoczęła w wieku siedmiu lat w klasie fortepianu w Łodzi. W 2019 roku ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i prof. Janusza Olejniczaka. Podczas studiów doskonaliła umiejętności w zakresie kameralistyki fortepianowej u dra Roberta Morawskiego. Obecnie zaczęła studia magisterskie w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie prof. Huberta Rutkowskiego.
Jako osiemnastolatka dała się poznać międzynarodowej publiczności podczas występu na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015. Dzięki temu miała okazję występować w wielu ważnych salach koncertowych związanych z Chopinem w Polsce, a także uczestniczyć w prestiżowych festiwalach. Grała również w Filharmonii Narodowej, na Uniwersytecie Oksfordzkim, w Ambasadzie RP w Paryżu, na EXPO 2015 w Mediolanie.
Koncertowała w Polsce, Anglii, Niemczech, Francji, Włoszech, na Litwie, w Maroko i Japonii. Zadebiutowała z orkiestrą jako czternastolatka. Jest również laureatką wielu uznanych konkursów w Polsce i za granicą. Do najważniejszych osiągnięć należą: I nagroda w 4th International Piano Competition Piano Talents w Mediolanie w 2014, Grand Prix na 14th International Piano Competition Performance without limits oraz II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym, Chopinowskie Interpretacje Młodych w Żychlinie w 2017. Podczas studiów licencjackich nawiązała artystyczną współpracę ze skrzypkiem Janem Pietkiewiczem, z którym wystąpiła w Japonii podczas Kyoto Int. Music Students Festival 2017, a kolejnym wspólnym sukcesem było zwycięstwo w Konkursie Duetów z Fortepianem w Gdańsku w 2018. We wrześniu 2018 zadebiutowała z Hamburger Symphoniker, wykonując IX Koncert fortepianowy Es-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Artystka jest stypendystką Fundacji Yamaha, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a także dwukrotną stypendystką Marszałka Województwa Łódzkiego. Otrzymała również prestiżowe stypendium Młoda Polska w 2017.

Lato w Filharmonii