5 listopada 2021, piątek, g. 19:00, sala koncertowa

MICHAŁ GROBELNY śpiew
MONIKA TOMASIK śpiew
MAREK CZEKAŁA dyrygent

Muzyka z filmów: Gladiator, Upiór w operze, Dawno temu w Ameryce, Apollo 13, Piraci z Karaibów i in.

Kup bilet

Często się jej nie zauważa, jednak czasem jest tak piękna, że pozostaje w naszej pamięci na długie, długie lata. Muzyka filmowa. Któż z nas nie wzruszył się niesamowitym duetem Shallow z filmu Narodziny gwiazdy Bradleya Coopera? Któż z nas nie zwróci uwagi na doskonały muzyczny akompaniament obrazu w takich filmach, jak Piraci z Karaibów, Gladiator czy Titanic? Nasz koncert przypomni Państwu najpiękniejsze melodie i piosenki filmowe, które sprawią, że przed oczami pojawią się feerie niezapomnianych obrazów: tonący statek, soczysta zieleń dżungli, gorący Meksyk lub niepowtarzalny Nowy Jork. W świat filmu śpiewnie wkroczy Michał Grobelny, który udowodnił, że jest jednym z najlepszych wokalistów w całej Polsce, dochodząc aż do półfinału prawdopodobnie najważniejszego konkursu wokalnego w kraju – The Voice of Poland! Emilia Czekała, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, również potrafi wyjąć kilka wokalnych kart z rękawa, a ich duet podbije serca każdej publiczności!

EMILIA CZEKAŁA Wokalistka, konferansjer, flecistka. O jej wszechstronnych zainteresowaniach może świadczyć fakt, że z wyróżnieniem ukończyła filmoznawstwo oraz język niemiecki na brytyjskiej uczelni The University of Hull. Po powrocie do kraju to muzyka stała się najważniejsza: podjęła studia na kierunku wokalistyka jazzowa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Odnosi także sukcesy jako konferansjer – od wielu lat prowadzi koncerty Orkiestry im. Johanna Straussa, której obecnie jest dyrektorem. Jesienią 2016 roku stworzyła swój video-blog osobisty „Ema mówi”, gdzie realizuje swoje pasje, mówiąc o muzyce. Tworzy własne projekty muzyczne, daje recitale, jest autorką projektu Cafe Bodo, w którym wciela się w Hankę Ordonównę. Śpiewała m.in. w zespole Singin’ Birds.

MICHAŁ GROBELNY Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II st. w Szczecinie na wydziale wokalistyki jazzowej. Gra na fortepianie, gitarze oraz perkusji. Jest laureatem festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Fascynuje się beatboxem oraz dubbingiem. Śpiewa w dwóch zespołach: rockowym i jazzowo-popowym. Brał udział w programach: Mam talent i The Voice of Poland. Regularnie śpiewa w teleturnieju TVP1 Jaka to melodia. W 2015 uczestniczył w czwartej edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat Twoja twarz brzmi znajomo. W 2016, wraz z Januszem Krucińskim, otrzymał główną rolę Quasimodo w polskiej wersji francuskiego musicalu Notre-Dame de Paris (premiera –2016, Teatr Muzyczny w Gdyni). Od października 2021 gra chłopaka w musicalu Once (reż. Tomasz Dutkiewicz) w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu.

MONIKA TOMASIK – MEZZOSOPRAN Uczennica III roku śpiewu solowego pod kierunkiem mgr Marzeny Trzebińskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. W 2020 roku została laureatką II nagrody IX Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Kielcach. W 2021 roku otrzymała III nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w 100. rocznicę śmierci Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

MAREK CZEKAŁA Dyrygent, kompozytor, aranżer, skrzypek. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 1995 założył Orkiestrę im. Johanna Straussa, znaną również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich. Nie tylko nią dyryguje, ale czasem także – tak jak niegdyś czynił to sam Johann Strauss – prowadzi ją, grając jednocześnie na skrzypcach. W czasie działalności koncertowej Orkiestry tworzył wiele projektów muzycznych, był dyrektorem artystycznym festiwali, jak: Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa, Chojnickie Noce Operetkowe, przez wiele lat przygotowywał także aranże do utworów wykonywanych na Ciechocińskich Impresjach Artystycznych. Posiada własną firmę – Agencję Muzyczną ProfiMuz. Jest autorem wodewilu Sanatoryjny romans, licznych opracowań orkiestrowych. Uhonorowany m.in. odznaką Zasłużony Działacz Kultury oraz srebrną odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W 2016 został dyrektorem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

listopad 2021