5 października, piątek, g. 19.00, sala koncertowa
BREAKOUT SYMFONICZNIE
Zespół BREAKOUT w składzie:
PIOTR NALEPA gitara
ROBERT LUBERA gitara, śpiew
ŻANETA LUBERA śpiew
WOJTEK FAMIELEC gitara basowa
MICHAŁ JURKIEWICZ organy hammonda
JÓZEF RUSINOWSKI perkusja
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
WIESŁAW PIEREGORÓLKA dyrygent
Koncert najlepszych piosenek z repertuaru
niezwykłego duetu Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej
kup bilet on-line
Syn Tadeusza i Miry, Piotr Nalepa, od 2007 roku realizuje „artystyczny testament” rodziców, wykonując z zespołem piosenki kultowego zespołu Breakout.
Breakout symfonicznie jest hołdem dla wspaniałych twórców: Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, których dorobek artystyczny stanowi ważną cześć historii polskiej muzyki rozrywkowej. „To piękny projekt, pragniemy dotrzeć z nim wszędzie tam, gdzie istnieją zespoły symfoniczne i wszędzie tam, gdzie znajdziemy możliwości jego realizacji…” – pisze Robert Lubera.
Koncerty Breakout symfonicznie gromadzą tłumy widzów w wielu miastach Polski, artyści występowali z tym projektem także w Austrii, Niemczech, Czechach, USA, Kanadzie.
W programie zaplanowane są najbardziej znane piosenki duetu, jak: Modlitwa, Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy, Testament, Gdybyś kochał, hej!, Poszłabym za tobą, Do kogo idziesz, Chciałabym być słońcem i wiele innych. Nad całością czuwa występujący w tym koncercie syn Miry i Tadeusza – Piotr Nalepa. Liderem grupy jest Robert Lubera, twórca i lider krakowskiej grupy Nie-bo. Piosenki Miry Kubasińskiej wykonuje Żaneta Lubera.
Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii poprowadzi Wiesław Pieregorólka – kompozytor i dyrygent, znany m.in. z Festiwali Opolskich, którym kilkakrotnie szefował.
PIOTR NALEPA
– syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Jako gitarzysta współpracował z zespołami: Deuter, Zgoda, Bajm, Apteka, Kostek Yoriadis, Kasia Kowalska, Grejfrut. Z zespołem ojca, z którym debiutował w 1985r.,nagrał 7 albumów studyjnych (również na gitarze basowej) i koncertował do 2005. Jako kompozytor pracował z: Kostkiem Yoriadisem, Kasią Kowalską, Patrycją Markowską, zespołem Grejfrut, Januszem Panasewiczem. Od 2007 występuje z projektem Piotr Nalepa Breakout Tour. Od 2009 jest dyrektorem artystycznym festiwalu Rzeszów Breakout Days.
ŻANETA LUBERA – krakowska wokalistka, autorka tekstów i piosenek, stypendystka Miasta Krakowa, laureatka World Independent Music Award, finalistka The Voice of Poland. Współpracowała z wieloma artystami, aktualnie związana z grupami Nie-bo oraz Piotr Nalepa Breakout Tour.
ROBERT MIECZYSŁAW LUBERA – muzyk; wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, lider zespołów, m.in.: Sagittarius, The End, Nie-Bo. W 1993 rozpoczął współpracę z Robertem Gawlińskim. W trakcie czteroletniej współpracy nagrał płyty, koncerty telewizyjne oraz koncertował m.in. w USA i występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jako gitarzysta występował w zespole Róże Europy. W 1999 napisał muzykę do spektaklu pt. Błysk rekina w reżyserii Jerzego Fedorowicza, rozpoczynając tym samym współpracę z Teatrem Ludowym w Krakowie. Następnym teatralnym przedsięwzięciem była Minnesota Blues. Nagrał piosenkę do filmu Krugerandy z Maćkiem Stuhrem w roli głównej, a na koncie ma także udział w filmach Anioł w Krakowie i Zakochany Anioł.
WOJCIECH FAMIELEC – gitarzysta basowy, realizator dźwięku, producent muzyczny. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Wibroakustyka i inżynieria dźwięku).Współpracuje z wieloma znakomitościami sceny muzycznej (m.in. Anna Rusowicz, Małgorzata Ostrowska, Halinka Młynkowa Kuba Badach, Edyta Górniak). Występował w programach telewizyjnych: X Factor (członek zespołu towarzyszący finalistom), Festiwal TopTrendy oraz na międzynarodowych festiwalach i koncertach (Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, USA, Kanada).
Jest wykonawcą muzyki do produkcji telewizyjnych: Baczyński, M jak Miłość, Czas honoru, Tiere, Wojenne dziewczyny, Wkręceni, Belle Epoque, X Factor, Bitwa na głosy, Mali Giganci. Zwycięzca konkursu Paulina Przybysz Rework (2track), oraz międzynarodowego konkursu dla gitarzystów basowych - EBS Groove Challenge (2 miejsce).
MICHAŁ JURKIEWICZ
Kompozytor, autor tekstów, aranżer, pianista, altowiolista, skrzypek, producent muzyczny. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z takimi artystami, jak m.in.: Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Maciej Maleńczuk, Grzegorz Markowski, Hanna Banaszak, Grażyna Łobaszewska, Kuba Badach, Dorota Miśkiewicz, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Andrzej Sikorowski. Pracował ponadto jako kierownik wielu koncertów i programów telewizyjnych. Koncertuje z zespołem Grzegorza Turnaua, jest członkiem kwartetu Jacka Królika, grupy Piotr Nalepa Breakout Tour. Bierze udział w licznych nagraniach jako muzyk sesyjny. Napisał muzykę do spektakli dla dzieci. Autor aranżacji na płycie Ewa Bem, Grzegorz Turnau oraz dzieci śpiewają Astrid Lindgren, aranżacji symfonicznej Symfonii wiosennej autorstwa Jarka Śmietany, a także autorem aranżacji symfonicznych projektu Piotr Nalepa Breakout Tour.
JÓZEF RUSINOWSKI
Perkusista, pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z takimi osobistościami sceny muzycznej, jak: Janusz Radek, Małgorzata Ostrowska, Patrycja Markowska, O.S.T.R, Kaliber 44, Disperse, Sound & Grace, Jakub Żytecki, Janusz Muniak, Krzysztof Iwaneczko, Piotr Nalepa Breakout tour, Marek Stryszowski, Janusz Szrom, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, Frank London. Występował także z różnymi zespołami na festiwalach: Jazz Bez na Ukrainie, Outbreak Hip-Hop Festival w Słowacji, Międzynarodowy Festiwal Kultury Żydowskiej, Gospel Festival w Danii, Euroblast w Niemczech, Jako członek zespołu Piotra Nalepy brał udział w trasach koncertowych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
WIESŁAW PIEREGORÓLKA
Grę na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat. Będąc nastoletnim uczniem średniej szkoły muzycznej, grając na fortepianie i klarnecie, udziela się w wielu różnego rodzaju formacjach jazzowych. Zdobyte tu doświadczenia procentują w późniejszym studenckim okresie jego twórczości. Jako student kompozycji i aranżacji Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach inicjuje powstanie big-bandu, który wkrótce uznany zostaje za jedyną prawdziwie jazzową orkiestrę w Polsce. Na IV Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej zdobywa Grand Prix. Pisze i nagrywa głównie orkiestrową muzykę jazzową, ale nie stroni też od lżejszej muzy. Wraz ze swą orkiestrą inicjuje w ramach opolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki cykl koncertów monograficznych. Kilkakrotnie pełni rolę dyrektora muzycznego tego festiwalu. W latach 90. wyjechał do Stanów Zjednoczonych. W Los Angeles współpracuje głównie z grupą producentów muzycznych, tworzących i produkujących muzykę teatralną, filmową i rewiową. Po powrocie do kraju poświęca się głównie działalności fonograficznej, będąc producentem płyt wielu wykonawców ze świata popu, rocka i jazzu. Przez kilka lat pełnił funkcję dyrektora artystycznego jednej z wiodących światowych korporacji fonograficznych. W tym czasie nadal współpracuje z czołówką polskiej sceny muzycznej, produkując nagrania płytowe artystów wszystkich pokoleń, od Kasi Kowalskiej przez Edytę Geppert do Maryli Rodowicz. Tworzy projekty z udziałem orkiestry symfonicznej i popularnych artystów, jak Perfect symfonicznie. Obecnie jest niezależnym producentem muzycznym.
strona główna
Październik
|