5 czerwca 2016, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

Zespół perkusyjny pod kierunkiem RYSZARDA BAZARNIKA
HANNA GAWROŃSKA prowadzenie
AGATA FELIKSZEWSKA-IGIEL animatorka publiczności

W programie koncertu m.in. utwory:
Zabawy, kłótnia, echo – Macieja Małeckiego i Deszczowy kanon Jacka Rogali.

Koncert przygotowany we współpracy z CENTRUM SZTUKI DZIECKA W POZNANIU.

Dla dzieci od lat 7

Kto nie próbował grać na bębnach, zapamiętując się w ich niezwykłym brzmieniu? Ten koncert to wyjątkowa okazja, by poznać szerokie spektrum instrumentarium perkusyjnego i muzykę perkusyjną: począwszy od rytualnych rytmów i śpiewów, poprzez perkusyjne zabawy z publicznością, aż po muzykę koncertową. Perkusiści kierowani przez Ryszarda Bazarnika (wyjątkowego muzyka, konstruktora instrumentów i showmana) oraz Izę Kowalewską (wokalistkę jazzową, muzykoterapeutkę) wprowadzą publiczność w świat niezwykłych emocji.

IZA KOWALEWSKA – wokalistka jazzowa, współtwórczyni zespołu Muzykoterapia (2 albumy zespołu zdobyły wielkie uznanie krytyków i publiczności w Polsce i Europie) i Koncertu na Ścianie, który zrealizowany został ponad sto razy w Europie i Azji. Wydała dwa albumy solowe, jest autorką wszystkich kompozycji (muzyka teksty, aranżacje). Poza działalnością czysto koncertową zajmuje się prowadzeniem warsztatów z muzykoterapii i warsztatów inspirowanych muzyką czarnej Afryki. Prowadzi również, jako wolontariuszka, warsztaty z małymi dziećmi z oddziału rehabilitacji neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka.
Jest absolwentką warszawskiego Państwowego Studium Jazzu w klasie śpiewu Izy Zając oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Muzykoterapii. Występowała gościnnie w wielu nagraniach płyt, m.in. takich twórców, jak: Novika, FISZ (Bartek Waglewski), EMADE (Piotr Waglewski), Jamal O.S.T. R, Czarny HIFI. Artystka ma za sobą liczne koncerty w kraju (m.in. na Gdynia Summer Jazz Days, Jazz Jamboree, OFF Festival, Heineken Open Air Festival, Męskie Granie”.

RYSZARD BAZARNIK – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego, uczestnik Kursów Interpretacji Muzycznej Centre Acanthes w Avignon pod kierunkiem Sylvio Gualdy. Twórca i lider zespołu Drums NRG, z którym realizuje m.in. akrobatyczne Koncerty na ścianie. Wszechstronny muzyk, pomysłowy i oryginalny animator muzyczny, organizator licznych warsztatów, spotkań integracyjnych, koncertów dla dorosłych i dzieci, konstruktor instrumentów (z wykorzystaniem garnków, kół rowerowych itp). Koncertował w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Austrii, Rumunii, Emiratach Arabskich, Kuwejcie (m. in. Koncert na ścianie w głównych obchodach 35-lecia niepodległości Emiratów Arabskich w Abu Dhabi, wykonanie 82. Koncertów na ścianie oraz poprowadzenie 80 warsztatów przy Największym Bębnie Świata podczas dwóch największych festiwali na Środkowym Wschodzie – Global Village Festival i Dubai Shopping Festival, Hannover EXPO 2000, Menuhin Festival Gstaad 2001 – Jose Carreras Gala, George Eunescu Festival Bucuresti). Przez 9 lat współpracował z Markiem Bilińskim, zagrał z nim kilkadziesiąt koncertów, brał także udział w nagraniu płyty M. Biliński – A. Duczmal, kilkadziesiąt koncertów z Kwartetem Jorgi, cykl koncertów z zespołem TAM TAM PROJECT i Tytusem Wojnowiczem (płyta 2001).
Współpracował także z orkiestrami symfonicznymi: Sinfonia Varsovia, Polską Orkiestrą Radiową, kameralnymi: Amadeus Agnieszki Duczmal, Camerata Vistula. Brał udział w nagraniach muzycznych w ramach festiwali muzyki współczesnej Warszawska Jesień. Autor muzyki do widowisk Telewizji Edukacyjnej i spektakli teatralnych. Współpracował z Teatrem Biuro Podróży, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Współczesnym we Wrocławiu.