5 marca 2021, piątek, g. 19:00, sala koncertowa
PIAZZOLLA NA DZIEŃ KOBIET
JADWIGA KOTNOWSKA flet
SŁAWEK BERNY perkusja
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
KRZYSZTOF JAKUB KOZAKIEWICZ dyrygent
A. PIAZZOLLA Tres movimientos tanguísticos porteños
A. PIAZZOLLA Meditango na flet i orkiestrę smyczkową (arr. P. Książek)
A. PIAZZOLLA Violentango na flet i orkiestrę smyczkową (arr. P. Książek)
B. MARTINO Estate
C. COREA Armando`s Rhumba (arr. A. Jagodziński na flet solo, perkusję i smyczki)
A. MÁRQUEZ Danzón nr 2
kup bilet on-line
Na Dzień Kobiet specjalnie dla naszej publiczności – niepowtarzalne tango argentyńskie. Nie do tańczenia, lecz do słuchania, bo tu największe znaczenie ma muzyka. Plus podskórne emocje, nierzadko szaleństwo uczuć wyrażane językiem tanga, zamierające najczęściej w smutku i melancholii, sen osadzony w boskim Buenos Aires. I oczywiście ten wspaniały Astor Piazzolla.
Na niezwykły wieczór zapraszają znakomici soliści: Jadwiga Kotnowska – wybitna flecistka, oraz Sławomir Berny – jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny perkusyjnej.
Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Krzysztof Jakub Kozakiewicz, którego nasi słuchacze dobrze znają, był bowiem – przed pięcioma laty – naszym dyrygentem – rezydentem.
JADWIGA KOTNOWSKA
Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej, swą grę doskonaliła m.in. u Aurele Nicolet w Szwajcarii oraz Jean-Pierre Rampala i Alaina Mariona w Paryżu. Laureatka czołowych nagród siedmiu renomowanych międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. im. Królowej Zofii w Madrycie, im. Marii Canals w Barcelonie, im. G. B.Viottiego w Vercelli, im. V. Bucchiego w Rzymie oraz zdobywczyni Złotego Medalu i Grand Prix na festiwalu w Bordeaux. Koncertowała w większości krajów europejskich oraz na Dalekim Wschodzie i w USA. Występowała w prestiżowych salach koncertowych świata. Ma na swym koncie liczne prawykonania utworów kompozytorów polskich i zagranicznych. Jako pierwsza polska flecistka zagrała Koncerty fletowe H. M. Góreckiego z orkiestrą NOSPR, z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie i z orkiestrą Filharmonii Moskiewskiej w Sali Konserwatorium Moskiewskiego oraz koncert K. Pendereckiego pod dyrekcją kompozytora. Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji, dla rozgłośni radiowych w Szwajcarii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych oraz dla wytwórni płytowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w USA, Malezji, Finlandii, we Francji oraz w Royal College of Music w Londynie. W projektach łączących muzykę klasyczną z jazzem współpracuje z wybitnymi muzykami (Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin, Vitold Rek oraz Mike Richmond, USA). Zajmuje się także pedagogiką, prowadzi klasę fletu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
SŁAWOMIR BERNY
Muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Od 1987 współpracował z teatrami krakowskimi, w latach 1987-1992 z Filharmonią Krakowską. Uczestniczył w ponad 60 nagraniach i projektach muzycznych, m.in. z grupą Kroke, kabaretem Piwnica pod Baranami.
W 1991 uzyskał dyplom w klasie instrumentów perkusyjnych Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2014 roku został laureatem Polskich Nagród Perkusyjnych „Eugeniusz” w kategorii „Perkusjonalista”.
Grał w zespole Over time, w latach 1990-2000 występował w zespole Marka Grechuty. Współpracuje z Janem Kantym Pawluśkiewiczem oraz z Grzegorzem Turnauem, od 1994 jest artystą Piwnicy pod Baranami.
KRZYSZTOF JAKUB KOZAKIEWICZ
Ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Marka Pijarowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2011 wziął udział, jako najmłodszy uczestnik, w V Międzynarodowym Konkursie Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Gabriela Chmurę w Krakowie.
Jako dyrygent zadebiutował w wieku lat siedemnastu na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, dyrygując założoną przez siebie młodzieżową orkiestrą Ad hoc. Od czasu ukończenia studiów współpracuje i koncertuje z wieloma znakomitymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi. Posiada również bogate doświadczenie operowe, a także doświadczenie w dziedzinie baletu. Od wielu lat artysta zajmuje się również działalnością edukacyjną. Od 2016 pełni funkcję kierownika artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.
W sezonie 2013-2014 Krzysztof Kozakiewicz był dyrygentem – rezydentem Filharmonii Świętokrzyskiej w ramach zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Dyrygent – rezydent”.
strona główna
Marzec 2021
|