4 października, piątek, g. 19:00, sala koncertowa

MATEUSZ RYCZEK Concerto grosso

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych  Szkoła Podstawowa nr 2 w Kielcach

Weekend Seniora z Kulturą

Orkiestra chrząszczy to część cyklu Muzyka terenów podmokłych Lidii Zielińskiej, której ideą jest stworzenie improwizowanej kompozycji z czynnym udziałem publiczności. Concerto grosso Mateusza Ryczka to utwór przeznaczony dla młodych solistów-perkusistów, którzy swoje partie wykonają na zaskakująco dobranych przedmiotach codziennego użytku.

Przemysław Zych
Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie wykłada na Wydziałach Kompozycji i Teorii Muzyki oraz Dyrygentury Symfoniczno-Operowej. Swoją działalność dzieli pomiędzy kompozycję, aranżację, dyrygenturę oraz dydaktykę. Zajmuje się również szeroko pojętą działalnością organizatorską w zakresie kultury – organizował szereg festiwali, konkursów i koncertów, pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Muzycznego w Radomiu, a także był jednym z inicjatorów powstania Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Mateusz Ryczek
W roku 2011 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil (kompozycja), Cezarego Duchnowskiego (kompozycja komputerowa) oraz Zbigniewa Karneckiego (muzyka teatralna i filmowa). Jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich. Swe kompozytorskie kompetencje wykorzystuje w stymulujących artystyczne działania dzieci i młodzieży multimedialnych przedsięwzięciach edukacyjnych wykorzystując najnowsze technologie cyfrowe.

październik 2024