2 sierpnia 2024, godz.19.00, dziedziniec

PIAZZOLLA DUO

PIOTR ZUBEK śpiew
JANEK PENTZ gitara

W setną rocznicę urodzin Astora Piazzolli Piotr Zubek i Janek Pentz odkrywają zapomniane pieśni argentyńskiego kompozytora, wirtuoza bandoneonu, pioniera tango nuevo.

PIOTR ZUBEK – urodzony 1 kwietnia 2001 roku w Warszawie. Wokalista, autor tekstów, kompozytor, aktor i dziennikarz radiowy. Absolwent Wydziału Wokalno-Estradowego i Wydziału Jazzu w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobywca ponad 300 nagród na festiwalach w całej Polsce, zarówno o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Miał przyjemność stawać na scenie m.in. z: Kasią Cerekwicką, Andrzejem Krzywym, Natalią Kukulską, Jackiem Cyganem, Anią Szarmach, Wojciechem Myrczkiem, Markiem Piekarczykiem, Kayah, Marylą Rodowicz, Anią Wyszkoni, Alicją Majewską, Majką Jeżowską, Mietkiem Szcześniakiem, Moniką Borzym, Sławkiem Uniatowskim, Katarzyną Groniec, Adamem Sztabą, Czesławem Mozilem, czy Zbigniewem Wodeckim. Wokalista Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Za debiutancką płytę „Moja Wycinanka” uhonorowany nagrodą muzyczną Radiowej Trójki „Mateuszem 2019”. Ma za sobą także role teatralne: na deskach Teatru Ochoty w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”, a także w sopockim Teatrze na Plaży w spektaklu „Pora umarłych poetów” (w roli młodego Wojciecha Młynarskiego). Na antenie radia RDC prowadzi autorską audycję „Słowem, piosenka”.

JANEK PENTZ gitarzysta i kompozytor, tegoroczny absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary, którą ukończył z wyróżnieniem. Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów, ostatnio HASPA Guitar Cup w Hamburgu. Koncertuje z takimi gwiazdami jak m.in. Tommy Emmanuel, Andy McKee, Andrew York, Mike Dawes, Alex Misko czy Daniel Cavanagh (Anathema) w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Łotwie, Austrii, czy Belgii. Zyskał uznanie nie tylko dzięki wirtuozowskim solowym interpretacjom, ale także występom w duetach z ikonicznymi wokalistkami polskiej sceny, m.in. z Edytą Geppert i Martyną Jakubowicz. Nagrywa również z raperami oraz gwiazdami popowymi rodzimej i europejskiej sceny. Jest ponadto autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych oraz płyt ze swoją muzyką: „Heroic Dreams…”, „Eternity” i „Paradox”.

XIII Lato w Filharmonii