29 września 2017, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

TOMASZ FILIPCZAK dyrygent

Największe przeboje Łukasza Zagrobelnego
z albumu Symfonicznie w nowych aranżacjach Tomasza Filipczaka

Zapraszamy na niezwykły koncert Łukasza Zagrobelnego, jednego z najlepszych głosów męskich w Polsce, wokalisty i aktora związanego z Teatrem Roma w Warszawie, obchodzącego w tym roku 10-lecie kariery scenicznej. W programie usłyszymy przeboje artysty z płyty Symfonicznie, która jest zapisem koncertu Łukasza Zagrobelnego z Polską Orkiestrą Radiową. Wydarzenie miało miejsce 28 września 2012 roku w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wokaliście towarzyszyć będzie zespół instrumentalistów oraz Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Tomasza Filipczaka, dyrygenta, pianisty i aranżera. Gościnnie wystąpi Natalia Kukulska, znana i ceniona piosenkarka.

ŁUKASZ ZAGROBELNY
Absolwent szkół muzycznych I. i II stopnia oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Dyrygentura Chóralna. Od 2000 związany z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach: Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec wampirów, Akademia pana Kleksa, Les Miserables, Deszczowa piosenka, Pięć ostatnich lat. W 2016 kreował Clopin w musicalu Notre Dame de Paris na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Natomiast we wrześniu br. zagra tytułową rolę w Doktorze Zywago w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Brał udział w programach TV Taniec z gwiazdami, Tylko nas dwoje. Jest wykonawcą takich przebojów, jak: Nieprawda, Życie na czekanie, Jeszcze o nas, Mówisz i masz, Przyjdzie czas. Piosenka Nie kłam, że kochasz mnie, nagrana z Eweliną Flintą, uhonorowana została nagrodą Publiczności Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, Viva Comet za Dzwonek Roku, Telekamerami 2009 w kat. Muzyka, II miejscem na Sopot Hit Festiwal w kategorii Przebój Lata. Utwór Ty i ja wykonany z Hanią Stach promował film High School Musical 3. Wokalista użyczył również głosu głównemu bohaterowi Troyowi, granemu przez Zaca Efrona. Najnowszy hit Tylko z Tobą chcę być sobą promuje film Wkręceni 2.
Artysta ma na swoim koncie wydanie kliku płyt. Debiutancką Myśli warte słów (2007) obsypano nagrodami – Superjedynka za Przebój Roku, ESKA Music Awards – Artysta Roku, Mikrofon Popcornu. W 2008 ukazał się solowy album Między dźwiękami, a w 2012 Ja tu zostaję, który po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą, zaś tytułową piosenkę wyróżniono podczas Festiwalu Opolskiego SuperNagrodą Programu I Polskiego Radia. W 2013 pojawił się album Łukasz Zagrobelny Symfonicznie będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. W tym roku artysta obchodzi jubileusz 10-lecia kariery scenicznej.

NATALIA KUKULSKA
Jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Jest perfekcjonistką – utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek, ciągle rozwija swoją pasję. W swojej “dorosłej” karierze nagrała 8 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Solowa dyskografia artystki to następujące tytuły: Ósmy plan (2017) CoMix (2010), Sexi Flexi (2007), Natalia Kukulska (2003), Tobie (2001), Autoportret (1999), Puls (1997), Światło (1996). Premiera najnowszego albumu Artystki, który zapowiada singiel zatytułowany „Kobieta”, odbędzie się we wrześniu tego roku. Będzie to kolejne, po Ósmym planie czy Sexi Flexi, wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podąża swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, która zdobyła uznanie branży.

TOMASZ FILIPCZAK
Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kompozycji i aranżacji. Średnie wykształcenie muzyczne uzyskał w PSM II stopnia oraz w Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.
Swoje doświadczenia muzyczne wykorzystuje w pracy na różnych polach: współpracuje jako aranżer, pianista, kierownik muzyczny spektakli z Teatrem Roma, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Studio Buffo, Teatrem Rampa. W swoim dorobku ma także wiele produkcji telewizyjnych, które zrealizował jako kierownik muzyczny, dyrygent oraz aranżer, m.in.: Taniec z gwiazdami – edycja V (TVN), Przebojowa noc (TVP), Złota sobota (TVP), KFPP Opole 2008 (kierownictwo muzyczne), 2009 (Koncert Debiuty kier. muz), 2010 (Koncert Piosenka jest dobra na wszystko – kier. muz.), Jaka to melodia (TVP – kier. muz. od 2012 r.). Wśród produkcji i aranżacji płyt dla wielu artystów należy wymienić: Robert Janowski (płyty Song.pl oraz Osiemdziesiąte.pl), Janusz Radek (Gdzieś pomiędzy, Opowieść Niemenem, Z ust do ust), Łukasz Zagrobelny (Zagrobelny symfonicznie), Irena Santor (Kręci mnie ten świat 2010 – złota płyta oraz Punkt Widzenia 2014) oraz wiele innych (Piotr Rodowicz, Izabela Kopeć, Marta Górnicka).
Jest autorem muzyki do show tanecznego Opentaniec (2003), napisanej wspólnie z Adamem Sztabą, premiera: Teatr Muzyczny w Gdyni oraz Teatr Wielki w Warszawie. Napisał muzykę do kilku filmów dokumentalnych oraz do spektakli teatralnych (m.in. Czerwony Kapturek ostateczne starcie- Teatr na Woli ). Regularnie współpracuje jako pianista, aranżer, dyrygent z wieloma artystami, m.in.: Robertem Janowskim, Januszem Radkiem, Robertem Jansonem (aranżacje orkiestrowe muzyki do filmów), Piotrem Polkiem, Marzeną Ugorną (Blues symfonicznie), Januszem Stokłosą.