Szanowni Pañstwo,
¿a³oba narodowa og³oszona przez Prezydenta RP w zwi±zku ze ¶mierci± i uroczysto¶ciami pogrzebowymi Pana Jana Olszewskiego
potrwa od pó³nocy z czwartku na pi±tek do godziny 19.00 w sobotê.
W zwi±zku z tym Koncert Walentynkowy zaplanowany
na pi±tek 15.02.2019 r. zostaje przeniesiony na 29.11.19 r.
Zakupione bilety mo¿na zwróciæ w kasie biletowej Filharmonii.
W przypadku pytañ prosimy o kontakt telefoniczny 41 365-54-83, 41 368-05-01.

15 LUTEGO, PI¡TEK | 19.00, SALA KONCERTOWA

KONCERT WALENTYNKOWY CAFE BODO

EMILIA CZEKA£A jako Hanna Ordonówna
TADEUSZ SEIBERT jako Eugeniusz Bodo
ORKIESTRA SYMFONICZNA F¦
MAREK CZEKA£A dyrygent

Piosenki J. PETERSBURSKIEGO i H. WARSA – Tango Milonga, Umówi³em siê z ni± na dziewi±t±,
M³odym byæ i wiêcej nic, Ju¿ taki jestem zimny drañ, Ja siê bojê sama spaæ, Ach ¶pij kochanie
i inne

Filharmonia/ostro¿nie, wci±ga!!!

Koncert objêty programem "filharmonia / ostro¿nie, wci±ga!!!.
Program wspó³organizuje Instytut Muzyki i Tañca"

Przedwojenna kawiarenka przy ul. Foksal 17 w Warszawie, pomys³ legendarnego Bodo, pomie¶ci wszystkich, którzy ten szczególny dzieñ – ¶wiêto zakochanych – pragn± spêdziæ, s³uchaj±c niezapomnianych miêdzywojennych szlagierów. Gwiazdami wieczoru bêdzie Hanka Ordonówna, czyli Emilia Czeka³a, oraz Tadeusz Seibert jako Eugeniusz Bodo. Koncert poprowadzi Marek Czeka³a. A w programie us³yszymy takie przeboje, jak: Tango Milonga, Umówi³em siê z ni± na dziewi±t±, M³odym byæ i wiêcej nic, Ju¿ taki jestem zimny drañ, Ja siê bojê sama spaæ i wiele innych. Bêdzie zabawnie i wzruszaj±co, bowiem dwie g³ówne postaci nie tylko ¶piewaj±, ale równie¿ rozmawiaj±, przekomarzaj± siê i dowcipkuj± w fascynuj±cym sztafa¿u szalów boa, piór, kapeluszy i fraków.

EMILIA CZEKA£A
Wokalistka, konferansjer, flecistka. O jej wszechstronnych zainteresowaniach mo¿e ¶wiadczyæ fakt, ¿e z wyró¿nieniem ukoñczy³a filmoznawstwo oraz jêzyk niemiecki na brytyjskiej uczelni The University of Hull. Po powrocie do kraju to muzyka sta³a siê najwa¿niejsza: podjê³a studia na kierunku wokalistyka jazzowa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Joanny Zagdañskiej. Odnosi tak¿e sukcesy jako konferansjer – od wielu lat prowadzi koncerty Orkiestry im. Johanna Straussa, której obecnie jest dyrektorem. Konferansjerkê prowadzi nie tylko po polsku, ale tak¿e po angielsku, a od lutego 2016 roku wspó³pracuje w tym zakresie tak¿e z Filharmoni± Pomorsk± i Toruñsk± Orkiestr± Symfoniczna, zyskuj±c znakomite recenzje i opinie s³uchaczy. Jesieni± 2016 roku stworzy³a swój video-blog osobisty „Ema mówi”, gdzie realizuje swoje pasje, mówi±c o muzyce. Tworzy w³asne projekty muzyczne, daje recitale, jest autork± projektu Cafe Bodo, w którym wciela siê w Hankê Ordonównê. Wystêpowa³a u boku takich artystów, jak: Mateusz Zió³ko, Micha³ Grobelny, Krzysztof Iwaneczko, Irena Santor, Zbigniew Górny czy Jacek Wójcicki, ¶piewa³a tak¿e w zespole Singin’ Birds.

TADEUSZ SEIBERT
Absolwent wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, aktor Teatru Variete w Krakowie, w którym pracowa³ przy musicalu Legalna blondynka w re¿yserii Janusza Józefowicza, wspó³pracuj±cy z Filharmoni± Pomorsk± w Bydgoszczy przy okazji wielu koncertów. Jest wokalistą Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, a tak¿e wystêpuje w trasie koncertowej pt. Kochamy polskie piosenki pod patronatem Polskiego Radia Trójki. Po raz pierwszy wyst±pi³, maj±c 5 lat, w programie telewizyjnym Od przedszkola do Opola. Laureat m.in. pierwszego miejsca na festiwalach piosenki we W³oszech, Bu³garii, na Wêgrzech, Z³otej Nagrody na festiwalu pamiêci Andrzeja Zauchy Serca bicie w Bydgoszczy, Grand Prix Ogólnopolskiego festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie, Grand Prix Festiwalu Dobrej piosenki im. Kaliny Jêdrusik w Czêstochowie, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. I 70. w Wyszkowie. Laureat programów telewizyjnych tj.: Szansa na sukces, Mam talent, ¦piewaj i walcz, Must be the music. Wspó³pracowa³ z takimi artystami, jak: Katarzyna Nosowska, Kayah, Grubson, Ania Dąbrowska, Katarzyna Groniec, Mieczys³aw Szcze¶niak, Maryla Rodowicz oraz wielu innych. Przez kilka lat by³ wokalistą i frontamanem ³ódzkiej formacji Trabanda. Po latach poszukiwañ́ zdecydowa³ siê pój¶æ w³asną drog± artystyczn±. W konsekwencji nagra³ solow± p³ytê, na której znajduj± siê jego autorskie teksty oraz muzyka zaaran¿owana wspólnie z pianist± Adamem Lemañczykiem oraz Tomaszem „Harrym” Waldowskim.

MAREK CZEKA£A
Dyrygent, kompozytor, aran¿er, skrzypek; urodzi³ siê w Katowicach. Naukê gry na skrzypcach rozpocz±³ w wieku piêciu lat. W rodzinnym mie¶cie ukoñczy³ muzyczn± szko³ê podstawow± i ¶redni±. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. Antoniego Cofalika. W roku 1995 za³o¿y³ Orkiestrê im. Johanna Straussa, znan± równie¿ jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich. Nie tylko ni± dyryguje, ale czasem tak¿e – tak jak niegdy¶ czyni³ to sam Johann Strauss – prowadzi j±, graj±c jednocze¶nie na skrzypcach. W czasie dzia³alno¶ci koncertowej Orkiestry tworzy³ wiele projektów muzycznych, by³ dyrektorem artystycznym znakomitych festiwali, takich jak Inowroc³awska Gala Operowo-Operetkowa czy Chojnickie Noce Operetkowe, przez wiele lat przygotowywa³ tak¿e aran¿e do utworów wykonywanych na Ciechociñskich Impresjach Artystycznych. Posiada w³asn± firmê – Agencjê Muzyczn± ProfiMuz, ¶wiadcz±c± szerok± gamê us³ug muzycznych. Jest autorem wodewilu Sanatoryjny romans, licznych opracowañ orkiestrowych, m.in. utworów sk³adaj±cych siê na koncert Symfonia Rocka czy te¿ Ju¿ nie zapomnisz mnie, czyli spotkanie z polsk± piosenk±, opracowa³ tak¿e muzycznie bajki Braci Grimm oraz napisa³ piosenkê ¶wi±teczn± wykonywan± przez Ewê Lewandowsk± pt. Id± ¦wiêta.
Zosta³ uhonorowany m.in. odznak± Zas³u¿ony Dzia³acz Kultury oraz srebrn± odznak± Polskiego Zwi±zku Chórów i Orkiestr. W 2016 roku zosta³ dyrektorem Toruñskiej Orkiestry Symfonicznej.

strona g³ówna

Luty 2019