14 lipca 2017, piątek, g. 19.00, dziedziniec koncertowy

TYLKO ENDORFINY!

Trio harfowe ARTRIO
w składzie:
EWA DYMEK-KUŚ kompozycja i aranżacja (wiolonczela)
BEATA SOLNICKA kreatywność wypowiedzi artystycznej (skrzypce)
MAGDALENA JUST pasja do muzyki i gry na harfie (harfa)

JEDYNE TAKIE TRIO (harfowe) w Kielcach na dziedzińcu koncertowym Filharmonii Świętokrzyskiej!

Jaki jest przepis na dobre samopoczucie? To proste – muzyka, która uzdrawia duszę: gorące latynoskie rytmy (Aquarela do Brasil A. Barroso), złote przeboje muzyki amerykańskiej (My funny Valentine R. Rogersa), szlagiery gwiazd (Lovesong Adele, Shape of my heart Stinga). To tylko niektóre „muzyczne hormony szczęścia”, gwarantujące słuchaczom prawdziwie radosny nastrój. Za wzmożoną produkcję endorfin odpowiedzialny jest zespół Artrio z Wrocławia, który mimo iż powstał nie tak dawno, zdążył sobie wyrobić świetną markę. Utwory pochodzą z wydanej dwa lata temu płyty pt. Endorfiny.

ZESPÓŁ ARTRIO
Przyjaźń, miłość do muzyki, chęć spełniania marzeń – te trzy ważne elementy zainspirowały trzy przyjaciółki do stworzenia czegoś wyjątkowego. Wszystkie artystki mają wieloletnie doświadczenia w orkiestrach, zespołach kameralnych, w grze solowej oraz w pracy z uczniami i studentami. Na co dzień są związane z NFM Filharmonią Wrocławską i Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego oraz Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną we Wrocławiu. W zespole kameralnym przekazują wrażliwość i indywidualność każdej z instrumentalistek. Wykonują repertuar klasyczny oraz aranżacje Ewy Dymek-Kuś: muzyki klasycznej, New Age, chillout, jazzowej i filmowej. W walentynkowy wieczór 14 lutego 2013 w specjalnym programie Walentynkowe Variete na Barce Tumskiej we Wrocławiu trio dało pierwszy spektakularny występ. Potem posypały się zaproszenia i zespół wystąpił na koncertach, m.in.: charytatywnym Życie jest przyszłością w Filharmonii Wrocławskiej, andrzejkowym 2014 w Filharmonii Wrocławskiej, walentynkowym w Hotelu Platinum we Wrocławiu, na jubileuszowym setnym Wieczorze Pawłowickim Uniwersytetu Przyrodniczego w Pałacu w Pawłowicach, w spektaklu sylwestrowym Mozart 2013 w Teatrze w Szczawnie Zdroju, na koncercie noworocznym w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, na koncertach Światowid klasycznie w Ośrodku Działań Twórczych Światowid. Zespół wydał pierwszą płytę w 2013 zatytułowaną po prostu Artrio. W 2014 ukazał się album Nadnoteckie kolędowanie z tenorem Tomaszem Zagórskim oraz z udziałem Kuby Stankiewicza, a w 2015 krążek Endorfiny.

BEATA SOLNICKA – doktor nauk muzycznych o specjalności kameralistyka, od lat związana z najważniejszymi ośrodkami muzycznymi Wrocławia. Muzyk Narodowego Forum Muzyki, pedagog Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w której prowadzi klasę kameralistyki oraz autorski program przygotowujący młodych adeptów sztuki do pracy w orkiestrze. Stale współpracuje z teatrem muzycznym Capitol oraz z Operą Wrocławską. Była członkinią takich orkiestr, jak Sinfonia Varsovia, Leopopldinum, Wrocławska Orkiestra Kameralna Wratislavia, Sinfonia Helvetica.

EWA DYMEK-KUŚ – wiolonczelistka, ukończyła klasę wiolonczeli prof. Krzysztofa Dymka w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W klasie kameralnej jako wiolonczelistka uczestniczyła niejednokrotnie w Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej w Łańcucie oraz International Youth Festival w Aberden. Była członkiem kwartetu wiolonczelowego, który dokonał nagrań dla Polskiego Radia (m.in. Kwartet wiolonczelowy G. Bacewicz). W 1986 otrzymała III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Warszawie za miniaturę na wiolonczelę i fortepian.

MAGDALENA JUST – harfistka, pochodzi z Wrocławia. W okresie nauki szkolnej zajęła III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Harfistów w Warszawie. Następnie studiowała w klasie gry na harfie u prof. Katarzyny Staniewicz, na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Już podczas studiów podjęła pracę w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz w tamtejszej Filharmonii w charakterze muzyka solisty – harfistki. Wielokrotnie brała udział zarówno w premierach, jak i prawykonaniach wielkich dzieł operowych. Występowała jako solistka z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej i Wielkopolskiej Orkiestry Symfonicznej. Brała udział w festiwalach Poznańska Wiosna, Warszawska Jesień i Wratislavia Cantans.

Lipiec 2017