W programie utwory własne, piosenki znane i lubiane w nieoczywistych aranżacjach, muzyka filmowa:
Nino ROTA O Venezia,Venaga, Venusia*
Le Manine di Primavera*
Paweł Romańczuk Allegro*
Baroni*
Walc na 4 fortepiany*
Śmierć na pięć*
Czasy przeszłe*
Julian ANTONISZ Jak nauka wyszła z lasu / Jak to się dzieje*
Polska Kronika Non-Camerowa*
Alexander SROCZYŃSKI Transatlantyk widmo*

* - pierwsze wykonanie w Kielcach

Małe Instrumenty to zespół grający na profesjonalnych instrumentach niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawkach, kuriozalnych wynalazkach muzycznych i drobnych przedmiotach wydających dźwięki.

Muzycy podczas swoich koncertów wykorzystują wyłącznie instrumenty małych rozmiarów. Grają na instrumentach profesjonalnych, lecz nie gardzą dźwiękowymi zabawkami: małymi pianinkami, cymbałkami, plastikowymi fletami, małymi zestawami perkusyjnymi, a także grzechotkami i piszczącymi gumowymi misiami. Każdy z członków zespołu obsługuje po kilkanaście instrumentów, dlatego estrada czasem wygląda jak pokój dziecięcy. Są poważni, a jednocześnie puszczają oko do publiczności. Małe instrumenty to wielki zespół, który zbierał doświadczenia na różnych scenach, a część muzyków współpracowała niegdyś z nieistniejącym już zespołem Robotobibok.

MAŁE INSTRUMENTY
Grupę powołał do życia Paweł Romańczuk w 2007, przyjmując jako ideę muzykowanie na instrumentach niewielkich rozmiarem, najczęściej mechanicznych, generujących rzeczywiste dźwięki. Zespół nagrał płytę z muzyką filmową J. J. Antonisza, audiobook Sekretne życie krasnali (z Janem Peszkiem), liczne kompozycje do filmów, zrealizował spektakl dźwiękowy Elektrownia dźwięku. Ostatnim wydawnictwem jest płyta Małe Instrumenty grają Chopina wraz z książką Pawła Romańczuka prezentującą międzynarodową kulturę małych pianin i fortepianów. Grupa wspiera szeroko pojmowaną kulturę muzyki i instrumentu – prowadzi warsztaty dotyczące budowy własnych instrumentów, rozwijające horyzonty muzyki oraz kreatywność w odkrywaniu nowych źródeł dźwięku. W 2010 Małe Instrumenty wzięły udział w kampanii społecznej Muzyka rozwija przygotowanej przez MKiDN.