Strona główna | Imprezy zewnętrzne

Uprzejmie informujemy, że organizatorem niżej wymienionych imprez
nie jest Filharmonia Świętokrzyska.
W związku z tym Filharmonia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany programów,
terminów lub odwołanie poszczególnych imprez.6 stycznia (sobota) 2018, godz. 18.00, Sala Koncertowa

Koncert Noworoczny
Śpiewającej Rodziny Kaczmarków

Koncert  Noworoczny Śpiewającej Rodziny Kaczmarków Zapraszamy Państwa na wspaniałą, cośkolwiek sentymentalną i niezwykłą podróż z piosenką w neapolitańskich klimatach.
W programie koncertu usłyszycie Państwo najbardziej znane i lubiane pieśni neapolitańskie ( tak rzadko śpiewane w Polsce) począwszy od „Santa Lucia”, „Funiculi funicula”, „Mamma”, „O sole mio”, „Torna a Soriento” , „Ciao, ciao Bambina” , „Volare” jak i wiele innych. W czasie koncertu odbędzie się prezentacja najnowszej płyty braci Kaczmarek pt. "Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie". Nie zabraknie też muzycznych niespodzianek w wykonaniu całej Śpiewającej Rodziny Kaczmarków.
Śpiewająca Rodzina Kaczmarków jest dobrze znana nie tylko kieleckiej publiczności. Koncertują razem od 4 lat.
Adam i Wojtek dali się już poznać szerszej publiczności po występie w programie Mam Talent, odnosząc ogromny sukces.

Zapraszamy na strony internetowe Zespołu :
www.pieknekoncerty.pl i www.braciakaczmarek.pl

Koncert będzie prowadził red. Leszek Bonar.
Wykonawcy :
Iwona Kaczmarek – sopran - liryczny
Piotr Kaczmarek - tenor dramatyczny
Adam Kaczmarek – tenor
Wojciech Kaczmarek – bas – baryton
Zespołowi będzie akompaniowała Orkiestra Alla Vienna pod kierownictwem prof. Adama Manijaka.


Bilety w cenie 85,00 zł i 95,00 zł

Bilety do nabycia :
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga
Kielce, ul. Stefana Żeromskiego 12
Kasa biletowa : tel. 41 368 05 01 , 41 365 54 83
kasa@filharmonia.kielce.pl

Organizator:
Agencja Artystyczna ŚRK
Dane kontaktowe:
tel. 604623184
95-040 Koluszki, ul. Konopnickiej 43

kup bilet on-line


14 stycznia (niedziela) 2018, godz. 18.00, Sala Koncertowa

QUEEN SYMFONICZNIE powraca do Kielc

QUEEN SYMFONICZNIE powraca do Kielc Po dwuletniej przerwie zespół zagra ponownie w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej – początek o godzinie 18:00.
Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od ponad 5 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty - śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in “Bicycle Race”, “Under Pressure” oraz wyjątkową kompozycję “Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek. Oficjalne koncertowe video można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=JzuW_4W1MSw

Bilety w przedsprzedaży w cenie 99, 109 i 119 zł dostępne w Kasie Filharmonii oraz w sieciach Ticketpro/Eventim/Ebilet/Empik/Media Markt/Saturn
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1415499-muzyka-zespolu-queen-symfonicznie-3.html
https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/queen-symfonicznie/

Trzy ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2017 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Bałtyckiej a także w Sali PKiN w Warszawie. Dotychczas na ponad 100 koncertach pojawiło się blisko 80000 osób.
Zespół wystąpił też w grudniu 2016 w powiększonym składzie w Atlas Arenie w Łodzi z gościnnym udziałem Michała Szpaka i Joanny Woś
Galerię zdjęć z koncertów można zobaczyć tutaj:
http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,21137857,queen-symfonicznie-w-atlas-arenie-padl-rekord-zdjecia.html (Łódź)
http://www.kierunek.szczecin.pl/szczecin-informacje/szczecin-fotoreportaz-14-03-2015-koncert-queen-symfonicznie-filharmonia-szczecinska/ (Szczecin)
Pod tym adresem dostępny jest wywiad, udzielony niedawno przez dyrektora artystycznego, Jana Niedźwieckiego, dla Rzeczpospolitej:
http://www.rp.pl/Zycie-Ziemi-Lodzkiej/301039863-Kontrabasista-ktory-zostal-gwiazda-rocka.html#ap-1

"Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie" w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i śpiewającego aktora w roli Freddiego Mercury to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 20-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu przez ponad tysięczną publiczność na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, która odbyła się 30 listopada 2011 – muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po "Bohemian Rhapsody" (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie - cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi lub Sebastian Machalski, aktor m.in. Teatru Capitol we Wrocławiu oraz Rampa w Warszawie) i wykona utwory "We Will Rock You", "We Are The Champions", “I Want To Break Free” oraz “Another One Bites The Dust”.

Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronach -
www.facebook.com/ProjektQueenSymfonicznie
www.queen.allavienna.pl/


Organizatorzy: Piosenka-Plus i Fantom Media

kup bilet on-line


1 marca (czwartek) 2018, godz. 18.00, Sala Koncertowa

10 Tenorów

10 Tenorów W odpowiedzi na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt będący jednym z mostów łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej – Bohdanem Strutynśkym. Dziesięciu śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich.

ORKIESTRA POD DYREKCJĄ IGORA IAROSHENKI
Repertuar koncertu:
Część I
1) Intro
2) C. Esposito - Grande amore
3) A. Lara - Granada
4) L. Dalla - Caruso
5) R. Stolz - Brunetki, blondynki
6) Pieśń Ludowa - Chornii ochi
7) J. Strauss - Wielka sława to żart
8) G. Verdi - Nessun Dorma
9) G. Verdi -La dona e mobile
10) A. Di Capula - O sole mio
11) V. Di Chiarra - La spagnola
12) C. Velasquez - Bessame mucho
13) L. Danza - Funiculi funicula
Część II
1) R. Cocciante - Notre dame Cathedrals
2) N. Gimbel - Sway
3) R. Cociante - Belle
4) T. Renis - Quando Quando Quando
5) H. Zimmer / E.John - The Lion King
6) M. Draws - Delayla
7) L. A. Ried - Sparta Regressa
8) D. Modunio - Volare
9) Z. Wodecki - Lubię wracać tam gdzie byłem już
10) Ludowa pieśń ukraińska - Chervona Ruta
11) Q. Mendoza - Celito Lindo
12) B. Joel - Uptown girl
13) V. Di Paola - Come Prima

Bilety w cenie 110 zł do nabycia w kasie Filharmonii oraz na: www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl
ZAMÓWIENIA ZBIOROWE: tel. 669 288 277

Organizator:
B&B Jarosław Brussa

kup bilet on-line


17 marca (sobota) 2018, godz. 18.00, Sala Koncertowa

Tribute to Jantar

Tribute to Jantar "Tribute to Jantar" to projekt, w którym najlepsi uczestnicy programów: "The Voice of Poland", "Twoja Twarz brzmi znajomo" oraz "Mam Talent" śpiewają utwory Anny Jantar. Marek Kaliszuk, który jednocześnie prowadzi koncert, Arek Kłusowski, Katarzyna Sawczuk i kilku innych wokalistów, którzy dotarli do ścisłych finałów muzycznych show ukazują zupełnie nieznane, dość zróżnicowanie a zarazem nowatorskie aranżacje, a miłośnicy Anny Jantar wychodzą z koncertu wzruszeni i pod wielkim wrażeniem. Repertuar Anny Jantar przyciągnął w wielu miastach tłumy fanów twórczości Artystki. Osiem wspaniałych młodych głosów wykonuje takie przeboje jak "Tylko mnie poproś do tańca", "Nic nie może wiecznie trwać", czy "Najtrudniejszy pierwszy krok", a to wszystko przy akompaniamencie bandu na żywo.

VOCAL:
Marek Kaliszuk
Michał Grobelny
Ernest Staniaszek
Jagoda Kret
Kamil Bijoś
Arek Kłusowski
Małgorzata Nakonieczna
Katarzyna Sawczuk
BAND:
Krzysztof Mroziak - piano, akordeon, aranżacje, kierownik muzyczny
Łukasz Belcyr - gitara
Konrad Kiełbasa - bas
Sylwester Malinowski - perkusja
Krystian "Elvis" Balawender - trąbka
Władysław Wiater - saksofon
Sebastian Ziółkowski - puzon
Bilety w cenie 100 zł, 110 zł


Sprzedaż biletów:
www.kupbilecik.pl
kasa biletowa Filharmonii Świętokrzyskiej tel. 41 368 05 01

Organizator:
Impresario Art. tel. 730 860 610

kup bilet on-line


18 marca (niedziela) 2018, godz. 17.00, Sala Koncertowa

Poparzeni Kawą Trzy

Poparzeni Kawą Trzy "Poparzeni Kawą Trzy" to zespół dziennikarzy i współpracowników największych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, którzy zainspirowani twórczością rosyjskiej supergrupy "Leningrad" i ukraińskiej "5Nizza" zawiązali w 2005 r. grupę grającą gatunek muzyczny oparty na muzyce ska z domieszkami rocka, punku i swingu. W 2011 r. ukazała się na rynku pierwsza płyta "PKT" pod nazwą "Musculus Cremaster". Data jej wydania zbiegała się ze spektakularnym sukcesem grupy na "Sopot Festiwal Top Trendy", gdzie "Poparzeni" zdobyli jedną z trzech prestiżowych nagród za "Kawałek do tańca”. Zwycięstwo na Festiwalu "Przebojem na antenę" w Hajnówce, występy na "Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze" czy też "Reggae Festiwalu w Ostródzie" świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka i repertuar "Poparzonych Kawą Trzy". Sami określają ją jako "biesiadne ska" z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości. Do największych sukcesów grupy trzeba zaliczyć zwycięstwo w eliminacjach i występ przed wielotysięczną publicznością jednego z największych na Świecie festiwali "Przystanku Woodstock 2012" oraz uświetnienie swoją obecnością takich wielkich imprez, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy największy festiwal studencki w Polsce „Ursynalia”. "Poparzeni Kawą Trzy" to również animatorzy życia kulturalnego starający się zintegrować społeczność dziennikarską. Organizują od 6 lat kultowy już, grudniowy "Kontrabal Dziennikarzy", gdzie grając obok zaproszonych gwiazd mają okazję zaprezentować swoją twórczość młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej. Rok 2012 zamknęli występując dla trzy i półmilionowego audytorium na imprezie sylwestrowej organizowanej i transmitowanej przez telewizję „Polsat”

Skład zespołu:
Krzysztof Zasada – gitara, wokal;
Roman Osica – leader wokal, saksofon altowy;
Wojtek Jagielski - perkusja;
Marian Hilla - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, chórki;
Krzyś Tomaszewski - trąbka, flugelhorn, tuba, akordeon, chórki,
Jacek Kret - puzon, wokal;
Mariusz Gierszewski - bas.
Bilety w cenie 100 zł, 110 zł


Sprzedaż biletów:
www.kupbilecik.pl
kasa biletowa Filharmonii Świętokrzyskiej tel. 41 368 05 01

Organizator:
Impresario Art. tel. 730 860 610

kup bilet on-line

góra 
   O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.